Şimdi Ara

Lenovo IP520'de, i7 8550u ve i5 8250u fiyat farkı 355tl. Değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Laptop siparişi vermeyi düşünüyorum bu gece veya yarın. Forumdaki güncel konuları okudum.
    Lenovo V330 derken Lenovo IP 520 modeline yöneldim.

İ7 8550u olanı 3290tl
    İ5 8250u olanı 2935 tl

Arada 355 lira fark var.

İllüstratör, PS gibi Adobe programları ve ofis programları kullanıyorum iş için. Oyun oynamıyorum 8-9 yıldır. 4gb MX150 ekran kartı bazı popüler oyunları oynayabiliyor diye oyunları de denerim. Basit video edit programları da kullanabilirim

Sizce 355 lira vereyim mi i7 farkı için? Optik sürücü yerine 128 veya 256 SSD takmayı da düşünürüm garantisi bitince.

Bugece sipariş vermeyi düşünüyorum, bilgi rica ediyorum sizden.

IP520 düşünme sebebim 4gb MX150 ekran kartı olması, 8.nesil işlemcisi olması. IPS ekranı varmış fakat HDMI ile daha büyük monitöre bağlayıp kullanıyorum, çift ekran çalışıyorum, biraz parlak olması ve görüş açısı iyi olur diye düşünmem. Harddiskten tıkırtı sorununu okudum ama sorun değil benim için, stand üstünde duracak. Kucakta kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoturk -- 21 Nisan 2018; 23:41:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilen arkadaşlar yazabilirse seviniriz ben de merak ediyorum bunları.

• Şu konuya yazmıştım. Orada yardımcı olmaya çalışıyor arkadaşlar. İnceleyebilirsiniz linkten,

https://forum.donanimhaber.com/inanilmaz-f-p-laptopu-lenovo-v330-i5-8250u-8g-1tb-128gb-radeon-530-2300tl--131689413-8

• Hocam i7'li lenovonun linkini atabilir misin.4gb mx150 +i7 islemci icin fiyat cok iyiymis

• Tesekkurler hocam :)

• değer i7 olanı alın derim.
  • Ben de laptop alacağım zaman bu ikisi arasında kaldım. O zaman da buna yakın fark vardı, değmez dedim. Zaten hatırladığım kadarıyla 8. nesil işlemcilerde asıl farklılık i5 lerde oldu. (sanal çekirdek sayısı arttı) Bütçeniz varsa i7 alın o daha iyidir muhakkak.

Şuan fazla bir oyunum yok olan oyunlarda güncel oyunlar değil. Sadece şunu söyleyebilirim. NFS Most wanted 13, specs ops:the line ve watch_dogs 1 oynadım. GPU tam performans kullanılırken CPU fazla zorlanmıyor rahat bir şekilde çalışıyor. Yani demem o ki i5 versiyon da gayet yeterli bir işlemci. Ama güncel oyun oynarım veya zorlayıcı programlar çalıştırırım diyorsanız i7 düşünebilirsiniz.

• Tekrar merhaba, konuyu açtım ama ertelemiştim satın almayı.

Biraz önce GG'den sipariş verdim 3419tl'ye şu ürünü. Konuyu açtığımda sorduğum 8gb olan yerine 12gb olanı almış oldum. N11, HB ve GG'de fiyatlar uçtu. 4,24tl oldu dolar. Aldığım bilgisayarın 8gb olanını 12gb'dan pahalıya satıyorlardı. GG'nin %5 indirimiyle 12gb olan i7 8550u mx150 laptop siparişi verdim.

Bu kadar fırlayan fiyatlar gerçekten üzücü. Ezilip gidiyoruz.

LENOVO IP520 81BF00BVTX i7-8550U/12GB/1TB/4GB MX150/15.6/FDOS
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Tekrar merhaba, konuyu açtım ama ertelemiştim satın almayı.

Biraz önce GG'den sipariş verdim 3419tl'ye şu ürünü. Konuyu açtığımda sorduğum 8gb olan yerine 12gb olanı almış oldum. N11, HB ve GG'de fiyatlar uçtu. 4,24tl oldu dolar. Aldığım bilgisayarın 8gb olanını 12gb'dan pahalıya satıyorlardı. GG'nin %5 indirimiyle 12gb olan i7 8550u mx150 laptop siparişi verdim.

Bu kadar fırlayan fiyatlar gerçekten üzücü. Ezilip gidiyoruz.

LENOVO IP520 81BF00BVTX i7-8550U/12GB/1TB/4GB MX150/15.6/FDOS
    Merhaba, aynı laptopu almayı düşünüyorum siz almışsınız şu an memnun musunuz kullanma şansınız olmuştur mutlaka
  • GrandeX G kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bilgisayar güç olarak fazlasıyla yetecektir bana. Adobe tasarım programları ve oyun olarak PUBG çalıştırdım şimdilik. PUBG'yi yüksek ayarda oynuyorum sorun yok. Youtube'da aynı bilgisayarı alıp tüm oyunlarla deneyen yayınlayan biri var, o da memnun.

HB, N11 gibi yerlerde yorumlarda okuyacağınız hard disk tıkırtısı sesi geliyor. Bilgisayarı kurarken, büyük programlar yüklenirken belli ediyordu kendini. Download yaparken ve normal kullanırken ses yok diyebilirim. Benim için sorun değil çünkü ek monitör ve klavye mouse ile masaüstü kullanıyorum.

2 tane Usb3.0 girişi ve 1 adet Usb Ctype giriş var. Bana az geldi. C type olan için dönüştürücü aldım normal usb gibi olsun diye.

Klasik lenovo kalitesi, önceki laptobum da lenovoydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Merhaba. Bilgisayar güç olarak fazlasıyla yetecektir bana. Adobe tasarım programları ve oyun olarak PUBG çalıştırdım şimdilik. PUBG'yi yüksek ayarda oynuyorum sorun yok. Youtube'da aynı bilgisayarı alıp tüm oyunlarla deneyen yayınlayan biri var, o da memnun.

HB, N11 gibi yerlerde yorumlarda okuyacağınız hard disk tıkırtısı sesi geliyor. Bilgisayarı kurarken, büyük programlar yüklenirken belli ediyordu kendini. Download yaparken ve normal kullanırken ses yok diyebilirim. Benim için sorun değil çünkü ek monitör ve klavye mouse ile masaüstü kullanıyorum.

2 tane Usb3.0 girişi ve 1 adet Usb Ctype giriş var. Bana az geldi. C type olan için dönüştürücü aldım normal usb gibi olsun diye.

Klasik lenovo kalitesi, önceki laptobum da lenovoydu.
    Teşekkür ederim benim de oynayacağım oyunlar arasında PugB merak ediyordum orta ayarlara bile razıydım yüksek ayarlar güzel oldu :)

Bu cihaza SSD takımı nasıl oluyor peki slot var mı Bir de SSD takarken cihazı açıyoruz garantiyi etkiliyor mu?

• SSD için yer yok. Lenovo v330 konusundan etkilenip bütçeyi yükseltip İP520 aldım. Ssd ihtiyacım yoktu, ödediğim paraya en iyi donanımı almaya çalıştım. Ssd takacaksanız optik sürücü kısmını söküp, aparatla takabilirsiniz videoları izledim.

Yalnız ssd yi hdd nin yerine takmanız, hddyi de optik sürücü kısmına monte edeceğiniz aparata takmanız gerkiyor yüksek veri hızı için.

Youtubeda bilgisayarı deneyen arkadaşın kanalı.https://youtu.be/Ny2Hf0fZF0A

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.