Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z585 Kullanıcı Platformu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
570
Cevap
13
Favori
71.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utopiautopia

linkte bir sürücü yok ama..

Kusura bakma linki halledememişim. Adım adım anlatayayım

1-http://www.lenovo.com/us/en/index.html Bu siteye gir
    2- Support'a tıkla ve açılan sayfada Drivers and Software'ı seç
    3- Devamında Laptop bölümüne tıkla orada ideapad Z series laptopsu seç ve z585'e tıkla.
    4- Son olarak işletim sistemini windows 8 seç ve submit yap. Karşına driver listesi gelecektir.
    Orada, Networking: Wireless Lan bölümündeki driveri indir ve yükle. Dosya adı tam olarak şu: Wireless LAN Driver (CyberTan, Liteon) for Microsoft Windows 8 (32-bit, 64-bit) - IdeaPad Z485,Z585

• beyler acaba windows puanlarini yeniden paylasa bilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu driver'ı indirdim fakat cihazınız üzerinde bu driver için bir parça bulunamadı diyor?

Siz nasıl yüklediniz?

Sizin cihazınızda wifi kapalı problemi vardı da bu yöntemle mi aştınız?

Çözümü paylaşırsanız sevinirim. Zira ürün iade aşamasındayım sırf bu sebepten.
  • sorunu çözen var mı arkadaşlar yoksa z580 modeliyle degiştircem wi-fi olmadan kullanılmıyo bilgisayar....
  • Evet beyler, alet bugün elime geldi. Lenovo'nun Z serisi piyasayı öttürür bence, kasa ve parçaları çok sağlam. Klavyesi biraz ses çıkarsa da fena değil, touchpadi beğenmedim ama çok da önemli değil.

Şu an sistemi kendi elimle kurdum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım, problemi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madenci ilyas -- 11 Kasım 2012; 22:31:02 >
  • Cihazın hayırlı olsun. Wifi problemin var mı? Windows update bölümünün yüklü güncelleştirmeler kısmının ss koyarmısın? bende wifi kapalı problemi var.
    Wlan kartın broadcom, intel, liteon dan hangisi?
    eğer broadcom değil ise birebir değişim isteyeceğim.
    cevapların çok önemli benim için.
    Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu modelde henüz çözülemeyen wifi sorunu var özellikle win8 de, bunu ne microsoft nede lenova çözebilmiş değil wifi açma kapama fn + f5 tuşu ile yapılıyor. ben sistemimi win 7 ile değiştirdim wifi sorununu da lenovo ready comm programı ile çözdüm bilginize.
  • Geçici çözüm @akaracan tarafından sağlanmıştır.

Merhabalar,

Preload Windows 8 gelen cihazlar için;

Cihazın kendi içerisinde gelen Energy Management 8.0 versiyonunu kaldırarak yerine Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurduğunuzda Fn+F5 fonksiyonu aktif hale geliyor ve bu şekilde Wi-Fi aktif hale getirilebiliyor. Fakat bu çözümün şöyle bir dezavantajı var o da diğer fonksiyon(FN) tuşları düzgün bir şekilde çalışmıyor. Tabi bu durum kalıcı değil şuanda energy management yazılımı için yeni bir yama hazırlığı yapılıyor.

Preload Windows 7 olup sonradan Windows 8`e yükseltilmiş cihazlar için;

Diğer durumdan biraz farklı olarak bu tip cihazlarda ilk olarak cihazın içierisindeki wireless driverları aygıt yöneticisinden kaldırmamız gerekmektedir. Bununla beraber eğer yüklü bir Energy Management programı var ise bu programı da kaldırmamız gerekiyor. Hangi versiyon olduğu farketmez. Bilgisayarı restart ettiğinizde Windows 8 wireless driverları otomatik tanıyacaktır ve öncekinden farklı bir isim verecektir. Akabinde bir önceki durumda olduğu gibi Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurunuz. Fn+F5 kombinasyonunu kullanarak wireless`ı aktif edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun olduğunda Lenovo Çağrı Merkezindeki uzmanlardan yardım isteyiniz.

Preload windows 8'e sahip olduğum için çözüm bende çalıştı. Yama çıkıncaya dek bu şekilde idare edebilirim diye düşünüyorum.

Sorun tamamen LENOVO'ya ait Energy Management yazılımından kaynaklı imiş.

@akaracan'a teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdy

Geçici çözüm @akaracan tarafından sağlanmıştır.

Merhabalar,

Preload Windows 8 gelen cihazlar için;

Cihazın kendi içerisinde gelen Energy Management 8.0 versiyonunu kaldırarak yerine Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurduğunuzda Fn+F5 fonksiyonu aktif hale geliyor ve bu şekilde Wi-Fi aktif hale getirilebiliyor. Fakat bu çözümün şöyle bir dezavantajı var o da diğer fonksiyon(FN) tuşları düzgün bir şekilde çalışmıyor. Tabi bu durum kalıcı değil şuanda energy management yazılımı için yeni bir yama hazırlığı yapılıyor.

Preload Windows 7 olup sonradan Windows 8`e yükseltilmiş cihazlar için;

Diğer durumdan biraz farklı olarak bu tip cihazlarda ilk olarak cihazın içierisindeki wireless driverları aygıt yöneticisinden kaldırmamız gerekmektedir. Bununla beraber eğer yüklü bir Energy Management programı var ise bu programı da kaldırmamız gerekiyor. Hangi versiyon olduğu farketmez. Bilgisayarı restart ettiğinizde Windows 8 wireless driverları otomatik tanıyacaktır ve öncekinden farklı bir isim verecektir. Akabinde bir önceki durumda olduğu gibi Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurunuz. Fn+F5 kombinasyonunu kullanarak wireless`ı aktif edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun olduğunda Lenovo Çağrı Merkezindeki uzmanlardan yardım isteyiniz.

Preload windows 8'e sahip olduğum için çözüm bende çalıştı. Yama çıkıncaya dek bu şekilde idare edebilirim diye düşünüyorum.

Sorun tamamen LENOVO'ya ait Energy Management yazılımından kaynaklı imiş.

@akaracan'a teşekkür ederim.

kaç usb girişi var bu laptopta bir de usb 3.0 mı?

• 2 adet usb 3.0 solda
    1 adet usb 2.0 sağda

toplam da 3 adet usb girişi var.
  • abdy. sağda da 2 usb girişi var. düzeltme yapalım z585 üstünde toplam 4 usb girişi var.
  • Benim merak ettigim soru AMD ile İNTEL Arasındakı fark varmıdır ? Hamgisi daha performanlıdır masaüstü desem ayrı sadece leptop icin soruyorum.

1)A4800-İ5 li bir bilgisayara esdeger olabilirmi?
    2)Ekran kartı 2. sınıf kart oldugu icin merak ediyorum oyun vs uygulamalarda performansı nasıldır ?
    3)ısınma nasıl varmı sorun ?
    4)21,5 luk monitor ıcın DVI girişi varmı acaba ?
    Kasa kalıtesını zaten yazmışlar ona gerek yok
  • A10 işlemciler hakkında çok tets yok ama mevcut testlerde i5 3210m işlemci performans açısından daha iyi ama yinede performans olarak iyi olur.Ekran kartını sorduğunuza göre oyun amaçlı kullanılacak genelde ekran kartı orta segmentte en iyi kartlardan oyundarda sorun oluşturmaz,oyunda işlemci değil ekran kartı iş yapar çok ağır işlemlerde işlemci işe yarar onda da i7 tavsiye edilir zaten i5 bile tavsiye edilmez.Dvı ve hdmi girişleri standart artık çok düşük bilgisayarlarda hdmi olmayabiliyor ama dvi girişi bir diğer deyişle vga girişi vardır.
  • quote:

2 adet usb 3.0 solda
    1 adet usb 2.0 sağda

Teşekkürler. Klavye aydınlatması var mı cihazda acaba? Birde Win8 hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wsxedczaq

abdy. sağda da 2 usb girişi var. düzeltme yapalım z585 üstünde toplam 4 usb girişi var.

Teşekkürler
  • Selamlar,Lenovo Z585 Amd A10 Apu gercekten ilgimi cektigi icin burdayım.Her konu icerisinde oldugu gibi buradada Amd vs Intel soruları olusmaya basladıgından ve bu laptop modeliyle ciddi anlamda ilgilendigimden dolayı birseyler yazmak istedim.Oncelikle yapay işlemci benchmarkları ve sacmasapan Intel vs Amd kıyaslamaları hicbirsekilde ilgimi cekmiyor.9 yıllık bir AMD kullanıcısıyım ve yeni gelen Trinity serisiyle Amd ye eskisinden daha cok guveniyorum.Insanların ürünleri kullanıp görmeden amaçsız benchmark testlerine bakıp notebook tercih etmeleri çok sacma.Onlarca farklı benchmark testi yapmak yada bütün oyunları full+full ayarlarda oynayıp makinayı son limitlerine kadar zorlamak icin bilgisayar alınmaz.Düşünsenize bir bilgisayar satın aldınız..Oyun mu oynarsınız müzik mi dinlersiniz yoksa gidip bir matematik işlemini laptop unuzun kaç saniyede çözebildigiyle mi ilgilenirsiniz ? İşte benchmark denilen şey bunun gibi birsey,suni ve anlamsız testlerden ibaret.Kaldı ki Z585 oyun+multimedia performansı acisindan isteklerinizin cok ötesinde bir sistem A10 APU + 7670M.Oyun konusundada genel yorumum şudur ki insanların bir notebook satın alıp hemen Battlefield 3 ü maximum ayarlarda oynanabilitesinin olup olmadıgını test etmeleri kadar komik birsey yok.Bilgisayarımı sıklıkla oyun amaclı kullanırım ve insan/göz yapısının bunu saatlerce kaldırabilecegine inanmadıgım icin hayatımda hicbir oyunu full ayarlarda bitirmeye kalkmadım kaldı ki bir notebook u surekli olarak full ayarlarda zorlamak bilerek ve isteyerek cinayet işlemek gibidir.Bu mantaliteyle sürekkli olarak ısınma problemleri,kasa deformasyonu yaşamak kacinilmaz oluyor cunki notebookların sogutma uniteleri masaüstü makinalar gibi degiller,cok daha hassas dengeler üzerine kurulu.
    Özellikle f/p acisindan Amd nin bu yeni Apu modellemelerine tekrar dikkatinizi cekmek istiyorum aklınızdan bu sistemi intel i5 le veya i7'yle kıyaslamak gibi birsey gecmesin artık size bunu anlatmak icin yazdım bunları :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristyna -- 17 Şubat 2013; 11:57:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tar1k_demir

quote:

2 adet usb 3.0 solda
    1 adet usb 2.0 sağda

Teşekkürler. Klavye aydınlatması var mı cihazda acaba? Birde Win8 hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum?

Klavye aydınlatması Y serisinde var diye biliyorum. Win8'i ben çok beğendim, çok kullanışlı olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amaranto

quote:

Orijinalden alıntı: tar1k_demir

quote:

2 adet usb 3.0 solda
    1 adet usb 2.0 sağda

Klavye aydınlatması Y serisinde var diye biliyorum. Win8'i ben çok beğendim, çok kullanışlı olmuş.

Teşekkürler
  • @babtheerkin

Hocam gerçekten çok faydalı bilgiler vermişisniz teşekkür ederim sayenizde kafamdaki soru işaretleri kalkmış durumda çünkü ben İntel ile AMD arasındaki farkı merak ediyordum masaüstü ile leptoplar bir olmadığı için bilemedim sorma gereği duymuştum ama ne sorduysam cevabını aldığım için gerek kalmadı

Tekrardan teşekkür ederim hocam size gerçekten.

SAYGILAR
  • @Se_co tesekkur ederim , biraz uzun bir yazı oldu ama umarım isine yaramıstır :)

Z585 le ilgili merak ettigim birkac sorum olucak,satın alanlar eger yanıtlarlarsa cok mutlu olurum :)

1- Lenovo yla ilgili surekli bir ekran çıtası hassas,kırılıyor yorumu okuyorum bu ne kadar dogru bu model acisindan genel parca kalitesi nedir ?
    2- Sarj olmama problemi ve pil kullanımıyla ilgili genel negatif yorumlar var,pil ne kadar dayanıyor ve sarj almama kabul etmeme gibi bir sorunla karsilastiniz mi ?
    3- Boşta ve oyun sırasında alınmış birkaç Hwmonitor cpu+gpu ısı sonucları paylasmanız mumkun mu ? Isınma sorunu olarak sormuyorum cunki 0 bir cihazın ısınma sorunu yasamaması normal ama oyunda veya yükteyken max kac C sıcaklık gordunuz ?
    4- Amd Apu modellerinde yazılımsal crossfire sorunları var bunu ileride giderilicegini dusunuyorum ama suan icin sorum harici ekran kartını tek basina calistirma imkanı var mı ?
    5- Cihazın Windows Experience Index ( Deneyim Dizini ) skorları nedir ? Cpu+Ram+Grafik+Oyun Grafigi+Aero seklinde ayrılan windows un pc uzerinde yaptıgı derecelendirmeden bahsediyorum.Bu bilgi sanırım internet uzerinde daha once paylasilmamıs bir bilgi,eger cihaza sahip biri bunu paylasirsa bir ilk olucak :)
    6- Lenovo Z serisiyle ilgili surekli yasanan bir ekran problemi mevcut,belirli bir sure sonra ekranda ölü pixel+anlamsız çizgiler olusmaya basladıgı soyleniyor.Boyle bir tecrubeniz oldu mu ?
    7- Cihaz ilk calistiginda ve sonrasındaki 1-2 gün cihazdan tuhaf yanık kokusu benzeri bir koku duydugunuz oldu mu ? ( Z580 + Y580 lerde boyle bir durum var. )

Biraz uzun sorular oldu kusura bakmayın ama cevaplayabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristyna -- 21 Kasım 2012; 0:02:41 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.