Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.894
Cevap
119
Favori
516.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar win 8.1 de en son driver yüklü fakat ekran parlaklığını ayarlayamıyorum.çözümü nedir?
  • sizin bataryalar ne durumda benim aldığımdan beri diğer pclere göre çok az dayanıyordu.şimdi hiç dayanmıyor.sürekli prizde kullanıyorum.batarya değişimi yapan oldu mu.nettekiler orjinal değil gibi performansı nasıldır acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyveli

sizin bataryalar ne durumda benim aldığımdan beri diğer pclere göre çok az dayanıyordu.şimdi hiç dayanmıyor.sürekli prizde kullanıyorum.batarya değişimi yapan oldu mu.nettekiler orjinal değil gibi performansı nasıldır acaba
    Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Batarya tavsiyesi olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar Z580 laptopuma windows10 u kurmaya çalışıyorum. Bios ekranında fotolardaki ayarları yaptım usb mi gördü ve ilk sıraya taşıdım f10 ile kaydediyorum usb ile başlayıp kuruluma geçmek yerine laptopum normal açılış yapıyor neyi eksik yapıyorum acaba lütfen yardımcı olun.

• sonerderer S kullanıcısına yanıt
    Çok rica ediyorum. acil bilgiye ihtiyacım var. Bilenler lütfen cevap yazsın.
  • sonerderer S kullanıcısına yanıt
    Windows 10 kurulum dosyasını Rufus ile Uefi destekli şekilde yaptınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harici monitörle 1080p'den yüksek çözünürlük alabilen var mı arkadaşlar? 4k monitörüm var, VGA girişi yok. Hdmi ve displayport var. En azından 1440p almak istiyorum.

Nvidia'nın sitesinde 630m için digital max çözünürlük 2560x1600 diyor, yani 1440p. VGA için ise 2048x1536. Yani hdmi ile 1440p yani 2k alabilmek lazım. Ama olmuyor. Win10 kullanıyorum, derdim masaüstünde değil ama oyunlarda yüksek çözünürlük almak. Oyun Nvidia ekran kartıyla açılıyor, ama full HD üzeri olmuyor. Önerisi olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: mfkoxal

Harici monitörle 1080p'den yüksek çözünürlük alabilen var mı arkadaşlar? 4k monitörüm var, VGA girişi yok. Hdmi ve displayport var. En azından 1440p almak istiyorum.

Nvidia'nın sitesinde 630m için digital max çözünürlük 2560x1600 diyor, yani 1440p. VGA için ise 2048x1536. Yani hdmi ile 1440p yani 2k alabilmek lazım. Ama olmuyor. Win10 kullanıyorum, derdim masaüstünde değil ama oyunlarda yüksek çözünürlük almak. Oyun Nvidia ekran kartıyla açılıyor, ama full HD üzeri olmuyor. Önerisi olan?
    Oyunlarda 630m full hd çözünürlüğün üstünü kaldırmaz zaten. Masa üstünde iken 1440p görüntü alabiliyor musunuz?

Aldınız mı batarya? @zyveli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Oyunlarda 630m full hd çözünürlüğün üstünü kaldırmaz zaten. Masa üstünde iken 1440p görüntü alabiliyor musunuz?

Aldınız mı batarya? @zyveli

Alıntıları Göster
    yok ya kablolu kullanmaya devam masaüstü gibi kullanıyorum :)
  • fan bu aralar tıkırtılı çalışıyor biraz.sessizlikte duyuluyor.Açsam fanı temizleyip yağlayıp termal macun falan yenileyip kapatabilir miyim acep?
  • zyveli Z kullanıcısına yanıt
    İnternette demontaj videoları var. Zor bir iş değil. Lakin statik elektriğe dikkat et. Çıplak elle devrelere dokunma ve müdahale edeceğin donanımların güç bağlantı jaklarını sök. Fanın ekonomik ömrünü doldurmuşsa değiştirmek durumunda kalabilirsin. İnternetten bilgisayarına uygun bir fan satın alabilirsin.

• omen1710 kullanıcısına yanıt
    izledim hocam .hocam çıplak el yerine nasıl bir çözüm üretebilirim
  • bende fan temizleme videolarını izledim ancak çok teferruatlı geldi. ses yapıyor çalışırken. acaba fan temizliği için lenovo servislerine götürsek bakarlar mı?
  • QRX kullanıcısına yanıt
    Oynadığım oyun zaten Age of Empires 2 HD :). 2013 yapımı oyun, kaldırır diye düşünüyorum. Tek amacım oyun haritasında daha geniş açı gorebilmek. Ama masaüstünde de alamıyorum 1440p. Seçeneklerde çıkmıyor. PS4'ün 4k destekli HDMI kablosunu kullanıyorum bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

Cevabınız için teşekkürler,

Henüz yoğunluktan dolayı değişim yapmadım ama motovasyonumun yüksek olduğu bir gün yapacağım umarım.Bilgi için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Halettiniz mi hocam? Bana fan sesi nedense sadece fan kaynaklı değil gibi geliyor. %1 sessiz, düzgün çalışıyor %99 ise dediğiniz gibi traktör sesiyle.

• grejuva6 kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi tür macun kullanılıyor? Bu işlemcilerde kullanılandan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mf.kaya

Hocam hangi tür macun kullanılıyor? Bu işlemcilerde kullanılandan mı?
    2013 den bu yaan sorunsuz çalışıyorr z580
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerderer

Çok rica ediyorum. acil bilgiye ihtiyacım var. Bilenler lütfen cevap yazsın.
    guc tşunu yanındaki ufak tuşla aç laptop sonra usb seç yüklesin bu kadar basit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-12E5A8814

Halettiniz mi hocam? Bana fan sesi nedense sadece fan kaynaklı değil gibi geliyor. %1 sessiz, düzgün çalışıyor %99 ise dediğiniz gibi traktör sesiyle.

Alıntıları Göster
    Fanı sökmeden temizlemeye çalıştım. Kontakt sprey ve temizlik spreyi( sıkınca köpük oluyor) sıkıp hava tutup temizledim ancak yine çözüm olmadı.Fan bir yere sürtüyor olsa gerek ki temizlik çalışmam işe yaramadı. Açıkçası fanı söküp geri toplamak ile de gün geçirmek istemiyorum ama bir ara yapacağım mecbur.

• onr4249 kullanıcısına yanıt
    hocam büyük ihtimalle anakart üzerindeki veya herhangi bir parça üzerindeki etiketin kuruyup kalkmasıyla fana gelmiş ve faniniza bir şey kaçmış olabilir. Internette sökme videoları mevcut ancak maalesef z580 cok kolay sokulmuyor. Ben 3 kez falan söktüm 3. de fanı temizlemeyi ve termal macun yenilemeyi başardım. anakart üzerindeki bi kablonun kopacak gibi olmasından ötürü ilk 2 kez açtığımda maalesef o kabloyu koparmamak adına mecbur kapattım geri kapağını. Şuanda sistem boştayken işlemci sıcaklığı 46-54 derece civarında gezerken, 1 saatlik aida64 işlemci stres testinde 89-92 dereceleri gördü sizce normal midir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.