Şimdi Ara

LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu] (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.523
Cevap
61
Favori
238.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir süre önce batarya kapasitesinin inanılmaz derecede yüksek göründüğünü farketmiştim. Linux kullandığım için ya yanlış bir komut kullanmışım ya da batarya ölmüş diyordum. Sonra benim tavsiyemle cihazı alan arkadaşın dizüstünde de batarya kapasitesinin aynı şekilde yüksek göründüğünü gördüm. Bir sıkıntı teşkil etmiyor ama bataryalarda planlı eskime ilgili bir ayar olabileceğini düşündüm.

Batarya kapasitesi normalde 44000 mWh civarı bir şeydi. Ancak şimdi baktığımda 629750 mWh görünüyor. Sizlerde de böyle mi acaba?
    +++ Battery Status
    /sys/class/power_supply/BAT0/manufacturer = Lenovo IdeaPad
    /sys/class/power_supply/BAT0/model_name = AILZx
    /sys/class/power_supply/BAT0/cycle_count = (not supported)
    /sys/class/power_supply/BAT0/energy_full_design = 629750 [mWh]
    /sys/class/power_supply/BAT0/energy_full = 32870 [mWh]
    /sys/class/power_supply/BAT0/energy_now = 32870 [mWh]
    /sys/class/power_supply/BAT0/power_now = 0 [mW]
    /sys/class/power_supply/BAT0/status = Discharging

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Bir süre önce batarya kapasitesinin inanılmaz derecede yüksek göründüğünü farketmiştim. Linux kullandığım için ya yanlış bir komut kullanmışım ya da batarya ölmüş diyordum. Sonra benim tavsiyemle cihazı alan arkadaşın dizüstünde de batarya kapasitesinin aynı şekilde yüksek göründüğünü gördüm. Bir sıkıntı teşkil etmiyor ama bataryalarda planlı eskime ilgili bir ayar olabileceğini düşündüm.

Batarya kapasitesi normalde 44000 mWh civarı bir şeydi. Ancak şimdi baktığımda 629750 mWh görünüyor. Sizlerde de böyle mi acaba?
    +++ Battery Status
    /sys/class/power_supply/BAT0/manufacturer = Lenovo IdeaPad
    /sys/class/power_supply/BAT0/model_name = AILZx
    /sys/class/power_supply/BAT0/cycle_count = (not supported)
    /sys/class/power_supply/BAT0/energy_full_design = 629750 [mWh]
    /sys/class/power_supply/BAT0/energy_full = 32870 [mWh]
    /sys/class/power_supply/BAT0/energy_now = 32870 [mWh]
    /sys/class/power_supply/BAT0/power_now = 0 [mW]
    /sys/class/power_supply/BAT0/status = Discharging

Hocam sizden birşey rica etsem.Hd tune programını netten indirip healt statüs bölümüne bir bakar mısnız bende end to end detection failed diyor.Sizde kırmızı yada sarı herhangi birşey varmı ve healt statüs ne yazıyor foto atarsanız daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HELLOMAYFİREND -- 10 Temmuz 2016; 14:08:34 >

• Bende sabit disk üçüncü ayda göçtü hocam. Hani hala çalışıyor ama dediğiniz end to end hatası verip bipleyip donuyordu bilgisayar. SSD alıp kurtuldum, sabit disk sadece depolama için duruyor şuan ki o da bir buçuk dakika kullanılmazsa kapatıyor kendini ve bazen bilgisayarı hiç sabit diski kullanmadan defalarca açıp kapattığım oluyordur. :D

End to end dediği hatırladığım kadarıyla sabit diskin önbellek çipinden okunan verinin esas veriyle uyuşmaması anlamına geliyor ve elektronik aksanla ilgili bir sıkıntı. Bu cihazdaki Seagate SSHD'yi beğenmedim hani pek ben. Bir sürü hatayla doldu iki yılda ki ilk üç - dört ayı hariç ana disk olarak kullanılmadı bile.
     LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu]

• quote:

Bende sabit disk üçüncü ayda göçtü hocam. Hani hala çalışıyor ama dediğiniz end to end hatası verip bipleyip donuyordu bilgisayar. SSD alıp kurtuldum, sabit disk sadece depolama için duruyor şuan ki o da bir buçuk dakika kullanılmazsa kapatıyor kendini ve bazen bilgisayarı hiç sabit diski kullanmadan defalarca açıp kapattığım oluyordur. :D

End to end dediği hatırladığım kadarıyla sabit diskin önbellek çipinden okunan verinin esas veriyle uyuşmaması anlamına geliyor ve elektronik aksanla ilgili bir sıkıntı. Bu cihazdaki Seagate SSHD'yi beğenmedim hani pek ben. Bir sürü hatayla doldu iki yılda ki ilk üç - dört ayı hariç ana disk olarak kullanılmadı bile.
     LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu]

Hocam sizce garantiye göndermeli miyim yaparlarmı Seagatenin kendi uygulaması seatools'u kurdum long test yaptım sorun çıkmadı bitek hdtune de end to end kırmızı okadar.Birde cs go oynuyorum oyun sırasında nadiren en fazla 1 saniyelik takılmalar oluyor ama sanırım oyunla alakalı diğer oyunlarda olmuyor.Garantinin bitmesine 1 ay kaldı fakat garantide uzun süre beklemesinden korkuyorum daha önce klavye için yollamıştım 40 gün yurtdışından parça gelmesini beklemiştim sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HELLOMAYFİREND -- 10 Temmuz 2016; 17:35:17 >

• End to end kırmızı görünüyor ama kaç tane hata oluşmuş? Benimkind 70 hata var göründüğü gibi.

Eğer hata çok ise, gönderin servise. Ancak sadece kırmızı görünüyor diye gönderirseniz, kırmızı görerek geri alırsınız. Size yarattığı sıkıntı ne? Bende mesela bip diye bir sesle bütün sistem donuyordu; hani donmak değil sabitdisk ayrılmış oluyordu. Bu şekil bir sıkıntı yaşamışsanız bunu belirterek gönderin. Yoksa adamlar da aynı testi yapacak ve sıkıntı yok deyip gönderecekler. Muhtemelen yoğun veri aktarımı esnasında olan bir şey, çok sayıda ufak dosya kopyalanırken vs. Ama sizdeki durumu tam bilmiyorum.

Ben SSD için garantiyi zaten bozdum, cihazın HDD'si ile uğraşmadım Şemdinli'de olduğumdan. Ancak sizin yerinizde olsam sanırım dediğim gibi şikayetimi belirtip garantiye gönderirdim. Ha şu var, aynı diski takarlarsa yine aynı sıkıntı olması ihtimali de var bir miktar. Gerçi çok fazla kullanıcıdan da bu şikayeti duymadım aslında. Yıllardır ben birinci, siz ikinci. Ben gönderin derim.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    [simage][/simage] LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu]
    Hocam bana pek sıkıntı yaratmıyor aslında cs go oynarken arada 1 saniye kadar takılıyor oyun sonra düzeliyor ama bunun hard disklemi alakalı olduğundan emin değilim çünkü diğer oyunlarda böyle birşey söz konusu değil.Mesela geçen chromedan youtubeden video izlerken tarayıcı kitleniyordu sürekli bende chromu silip yükledim bidaha olmadı .Resimi attım hocam hata çokmudur?

• Bu programın verisini tam anlayamadım ama data kısmında 2 yazıyor, bu da sanırım 2 kez end to end hatası verdi demek oluyor. Current kısmındaki 98 değildir herhade...
    Tek 2 end to end hatası ile pek bir sıkıntı olmaz ama cihaz ne zaman alındı ve bu hatalar ne zaman oluştu. Yeniyse bunlar, sıkıntı büyüyebilir ama eski hatalar ise çok da telaş etmeye gerek yok.
    Oyundaki saniyelik donmaların sabit disk ile alakalı olduğunu sanmıyorum. RAM olarak 8GB modeli ise gayet yeterlidir ve diske sık erişim yapma ihtiyacı hissetmez. Güç ayarlarında disk sıksık kapanıyorsa da yine açılırken oyunu kastıracak bir şeye sebep olmaz. Oyunla, grafikle ilgili vs. başka bir mesele vardır onda...
  • quote:

Bu programın verisini tam anlayamadım ama data kısmında 2 yazıyor, bu da sanırım 2 kez end to end hatası verdi demek oluyor. Current kısmındaki 98 değildir herhade...
    Tek 2 end to end hatası ile pek bir sıkıntı olmaz ama cihaz ne zaman alındı ve bu hatalar ne zaman oluştu. Yeniyse bunlar, sıkıntı büyüyebilir ama eski hatalar ise çok da telaş etmeye gerek yok.
    Oyundaki saniyelik donmaların sabit disk ile alakalı olduğunu sanmıyorum. RAM olarak 8GB modeli ise gayet yeterlidir ve diske sık erişim yapma ihtiyacı hissetmez. Güç ayarlarında disk sıksık kapanıyorsa da yine açılırken oyunu kastıracak bir şeye sebep olmaz. Oyunla, grafikle ilgili vs. başka bir mesele vardır onda...

Tamam hocam çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo z510 sahibiyim ve bu makine tam bir problem..0.77 problemlemi batarya firmware güncelleyince çözülmüştü windows 10 yaptım baya bi oldu yine başladı napıcam yardım bataryayı 0layıp tekrar şarj etmeyi deniyorum şimdi.
  • Biosta güncel batarya firmware de yüklü.. Şu cpu programıyla olur mu ?
  • sev7nn kullanıcısına yanıt
    Batarya durumu şarj olmada falan hiç bir sorun yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sev7nn

Hocam normalde o sorunun bios güncellemesiyle çözülmesi lazım siz lenovo nun sitesinden yeniden bios güncellemeyi deneyin.Olmazsa energy management programından yüksek performansı seçin yine olmazsa format atarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadowgun

quote:

Orijinalden alıntı: sev7nn

Hocam normalde o sorunun bios güncellemesiyle çözülmesi lazım siz lenovo nun sitesinden yeniden bios güncellemeyi deneyin.Olmazsa energy management programından yüksek performansı seçin yine olmazsa format atarsınız.

Zaten hepsi yapiliydi bataryada bosluk olmus sifirladim %0 ken bile 20 dk gitti yani sen dusun sonra tekrar taktim oldu nanet lenovo

• 2-3 gündür z510 modeli laptopumun klavyesini ışıklı klavye ile değiştirmeye çalışıyorum. Uyumlu orjinal ışıklı klavyesini buldum, fakat klavyenin altındaki klavye ışık bağlantı flex kablonun girişinde soket olmadığını gördüm. Herşey iyi güzel, yerini bile yapmışsında neden anakartta bunun yolunu yapmamışsın. Bir firma sırf klavye ışığı olsun ve olmasın diye 2 ayrı anakart mı tasarlar ya söyle verelim 100-200 daha.

diğer konu ise, laptopu kullanırken sağımızda kalan hoparlör sizlere ömür, nereden temin edebilirim ?
  • Cihazin ekran kalitesi çokmu kötü arkadaşlar?

• Yok nerden çıktı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: happycnck

Yok nerden çıktı .

Benim lenovo miix 2 11 tablet pc m var biri bana bu laptopla takas teklif etti ne dersiniz?
    Benimkinin ozellikler
    İ5 islemci
    4gb ram
    128 gb ssd
    11.6 inch ips parlak dokunmatik ekran

• quote:

Orijinalden alıntı: fati14

quote:

Orijinalden alıntı: happycnck

Yok nerden çıktı .

Benim lenovo miix 2 11 tablet pc m var biri bana bu laptopla takas teklif etti ne dersiniz?
    Benimkinin ozellikler
    İ5 islemci
    4gb ram
    128 gb ssd
    11.6 inch ips parlak dokunmatik ekran

Hocam biraz geç olacak ama kesinlikle takas etmelisin bence.
  • Dostlar 2014 te aldığım Z510 laptopum son iki aydır bu sorunum var ve hala devam ediyor son 1 aydır her pcyi açışımda Lenovo yazısı ekrana geldiğinde takılıp kalıyor. windowsu göremiyorum, laptopu tuştan basarak kapatıyorum ve tekrar tuşa basarak açıyorum, açılma işlemi esnasında hep aynı lenovo yazısında kalıyor. mecburen laptopu recovery tuşu ile açmam gerekiyor o zaman açıyor. Bilgisayarcı bi tanıdığım bu sorunun HDD den kaynaklandığını söyledi sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir eğer öyle ise bir SSD alıp bu işi çözmek istiyorum ?
  • merhaba bende z580 var ama gönder yazmak istedim 1. bende hoş geldin yazısında takılma sorunu vardı sorunu çok urasak çözdüm ekran kartı driver guncellemistim onda vuruş varmış hardisk ı laptop dan çıkarıp denersin eğer lenova yazısını atlarsa hard disk de problem olabilir

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.