Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Y580 Kulübü[GTX 660M][Yenilendi][83 Üye] (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.762
Cevap
35
Favori
335.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ConCarnage

bakıcaz artık inşallah düzelir. bu arada bugün servise vericem cihazı.

---------------

bios u değiştirmişti sorun çıkartırmı acaba ? unlock bios var bir sürü ayar açık ve ekran kartı overclocklu. eski bios u kurmaya çalıştım. daha yeni bir versiyona sahipsiniz dedi. olmadı. 3-4 kişi daha yapmıştı bios unlock onlar geri dönebildilermi acaba ?

kardeşim onu düzelt kesinlikle yapmazlar para isterler sen yapmışsın derler overclock var derler onun bi yolu olmalı fabrika ayarlarına geri döndürme dvd si ile eski haline döner büyük ihtimal
  • arkadaslar lenovo nun sitesinden usb 3.0 icin y580 windows 8 64 bit driver sayfasi var ama linki yok. siz ne yaptiniz?
  • hocam benim bildiğim win8 de usb 3.0 driver ları yüklü geliyor
  • Merhabalar.

Lenovo Y580, i7 işlemcili, 1366X768, satasız versiyon sahibiyim.

Dün sahibinden.com'dan sipariş verdiğim Mushkin Atlas mSATA; 120 GB Sata III/6Gbps bugün geldi. Hemen taktım, takması çok kolay oldu. Daha sonra mevcut HDD'deki windows bölümünü sildim, sonra Windows 7 DVD'sinin takıp kurmaya başladım, nereye kurulacak yerinde de (118 GB civarı gösteren) mSATA'yı gösterdim ve kurulum tamamlandı .

Hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım, İşletim sistemi kurulumu bitince de sürekli kullandığım temel programları (Winrar, irfan, photoshop, foxit, office vb.) aynı mSATA'ya kurdum. Şu an mesajı bu makineden yazıyorum.

Sistem uçtu gidiyor arkadaşlar, format hızı değil bu, sık format atarım, farkı bilirim. Sistemin açılışı 4-5 kat, uygulamaların açılışı da 2-3 kat hızlandı. Eğer imkanınız varsa herkese tavsiye ederim.

Bunları neden yazıyorum? Çünkü mSATA'yı alıp takmadan önce acaba yapabilir miyim, cidden hızlanır mı, BIOS mSATA'yı düzgün görebilecek mi, vb. endişelerim vardı ve yabancı forumları araştırmıştım. Bunu da yazıyorum ki konuyla ilgili Türkçe kaynak araştıranlar bunu görsünler diye...

Herkese iyi günler, eğer bir sorunuz vs. olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Edit: Windows experience index ekran görüntüm - ssd'den sonrası:http://getir.net/08s7

ssd'den önce en altta primary hard disk bölümündeki skor 5.9'du.

Parkdale hdd hız testi ile yaptırdığım ölçüm sonucu:

Bu, bizim normal hdd'ye yaptırdığım test sonucu:http://img6.imageshack.us/img6/6941/quickaccesshdd.jpg

Bu da ssd'nin hızı:http://img407.imageshack.us/img407/2036/quickaccessssd.jpg

Yani ssd'nin okuma hızı normal hdd'nin yaklaşık 4 katı, yazma hızı yaklaşık 1.5 katı. Zaten bizim bilgisayar hızından anladığımız okuma hızı, yani bir programı, oyunu vb. açınca yüklenme, ekranda hazır olma, ya da windows'un açılma hızı. Burada 4 kat yüksek bir hızdan söz ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbirinci -- 24 Nisan 2013; 10:20:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihbirinci

Merhabalar.

Dün sahibinden.com'dan sipariş verdiğim Mushkin Atlas mSATA; 120 GB Sata III/6Gbps bugün geldi. Hemen taktım, takması çok kolay oldu. Daha sonra mevcut HDD'deki windows bölümünü sildim, sonra Windows 7 DVD'sinin takıp kurmaya başladım, nereye kurulacak yerinde de (118 GB civarı gösteren) mSATA'yı gösterdim ve kurulum tamamlandı .

Hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım, İşletim sistemi kurulumu bitince de sürekli kullandığım temel programları (Winrar, irfan, photoshop, foxit, office vb.) aynı mSATA'ya kurdum. Şu an mesajı bu makineden yazıyorum.

Sistem uçtu gidiyor arkadaşlar, format hızı değil bu, sık format atarım, farkı bilirim. Sistemin açılışı 4-5 kat, uygulamaların açılışı da 2-3 kat hızlandı. Eğer imkanınız varsa herkese tavsiye ederim.

Bunları neden yazıyorum? Çünkü mSATA'yı alıp takmadan önce acaba yapabilir miyim, cidden hızlanır mı, BIOS mSATA'yı düzgün görebilecek mi, vb. endişelerim vardı ve yabancı forumları araştırmıştım. Bunu da yazıyorum ki konuyla ilgili Türkçe kaynak araştıranlar bunu görsünler diye...

Kaça aldınız acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

arkadaşlar harddiski çıkarıp yerine ssd koysak olurmu.bu konuda tam bilgim yokta.yada ssd için fazladan boş yer varmı.

hdd çıkarıp yerine ssd takabilirsin. fazladan birtanesi için yer yok. ama cd-rom unu çıkarıp yerine bazı çokda ekonomik olmayan (kimegöre?) aparatlar ile ssd yada hdd takabilirsin.
  • arkadaşlar merhaba bi sorum olcak. msi afterburner la ekran kartının core hızını +135 memory clock hızını ise +350 yapıyorum gpu-z yi açıyorum hız olarak core hızını 970 boost hızını 1000 küsür gösteriyo ancak oyuna girdiğim zaman ekran kartı 835 te çalışıyo bunun sebebi nedir? msi afterburner da 835 gösteriyo çalışma hızını
  • hocam msi afterburner bilmem ama inspector kullan +135 e +400 ver onayla program açıkken oyununu oyna çıkarken eski haline döndür gayet sıkıntısız kullanırsın
  • Honkhong'tan sipariş ettiğim hdd caddy geldi. Taktım hiç belli olmuyor hdd olduğu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: crashris

hocam msi afterburner bilmem ama inspector kullan +135 e +400 ver onayla program açıkken oyununu oyna çıkarken eski haline döndür gayet sıkıntısız kullanırsın

çok sağol inspector ile dediğin gibi yaptım core clock 1084 e kadar çıkıyo. bunu her oyuna girmeden önce yapıcakmıyım sabitlemenin bi yolu yokmu :D
  • sabitleme içn bios atmak lazım ama cihaza bişey olursa garanti dışı kalır o yüzden yapmıyorum ben
  • quote:

sabitleme içn bios atmak lazım ama cihaza bişey olursa garanti dışı kalır o yüzden yapmıyorum ben

hocam dün dediğiniz gibi yaptım 1084 lere çıktı core clock ama bugün aynısı yapıyorum ne yaparsam yapıyım 835 i geçmiyo bunun sebebi nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: zippyblack

quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

arkadaşlar harddiski çıkarıp yerine ssd koysak olurmu.bu konuda tam bilgim yokta.yada ssd için fazladan boş yer varmı.

hdd çıkarıp yerine ssd takabilirsin. fazladan birtanesi için yer yok. ama cd-rom unu çıkarıp yerine bazı çokda ekonomik olmayan (kimegöre?) aparatlar ile ssd yada hdd takabilirsin.

mSATA için fazladan boş yer var. Bir tür mini ssd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: croweN

quote:

Orijinalden alıntı: fatihbirinci

Merhabalar.

Kaça aldınız acaba ?

300 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: CyBer_07

quote:

sabitleme içn bios atmak lazım ama cihaza bişey olursa garanti dışı kalır o yüzden yapmıyorum ben

hocam dün dediğiniz gibi yaptım 1084 lere çıktı core clock ama bugün aynısı yapıyorum ne yaparsam yapıyım 835 i geçmiyo bunun sebebi nedir

hocam bi önceki sayfalara bakrsanız orda driver ın verisyonu.onemli son çıkan 2 driver de inspector çalışmıyor sanırsam eski driver yüklemek lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CyBer_07

quote:

hocam bi önceki sayfalara bakrsanız orda driver ın verisyonu.onemli son çıkan 2 driver de inspector çalışmıyor sanırsam eski driver yüklemek lazım

Tamam onlarlada denicem sağolasìn ama kafasına göre çalışıyo ekran kartı akşam yine uyguladığım değerlerde çalışti ama sabah 835 le çalışıyodu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bu bilgisayarı mediamarkt'tan almıştım stoklarda yoktu mecburen vitrindekini vermişlerdi.Ben bilgisayarı almadan önce orada çalışan yetkili biri bilgisayara format atıp bana kutusuyla teslim etmişti hatırlıyorum.Şimdi demem odur ki, sanırım onlar recoverynin yedeğini almış olabilirler yada ben öyle sanıyorum :) Bu resimdeki lenovo dosyası 10gb ve içinde onekey recovery dosyası var onun altındada backup isimli dosyalar var.Sizce bu recovery mi? Recovery ise bunu dvdye mi yazdırmam gerekiyor? Umarım kendimi anlatabilmişimdir, şimdiden teşekkürler

Not : Ben bilgisayarı aldığımdan beri one key recoverye elimi sürmedim.

Resim linki :http://i.imgur.com/ZjtGHLY.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedwave -- 20 Nisan 2013; 23:27:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Pcyi 1 hafta once verdim vatana.
    Hala servise ulasmamis gorunuyor.
    Gerci 20 gunluk sure vatana verdigimden itibaren basliyor ama olsun
    Bakalim ne olacak. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lordhaseky

Ben bu bilgisayarı mediamarkt'tan almıştım stoklarda yoktu mecburen vitrindekini vermişlerdi.Ben bilgisayarı almadan önce orada çalışan yetkili biri bilgisayara format atıp bana kutusuyla teslim etmişti hatırlıyorum.Şimdi demem odur ki, sanırım onlar recoverynin yedeğini almış olabilirler yada ben öyle sanıyorum :) Bu resimdeki lenovo dosyası 10gb ve içinde onekey recovery dosyası var onun altındada backup isimli dosyalar var.Sizce bu recovery mi? Recovery ise bunu dvdye mi yazdırmam gerekiyor? Umarım kendimi anlatabilmişimdir, şimdiden teşekkürler

Not : Ben bilgisayarı aldığımdan beri one key recoverye elimi sürmedim.

Resim linki :http://i.imgur.com/ZjtGHLY.png

Evet o recovery
    One key ile dvdye cekebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: fast556.

quote:

Orijinalden alıntı: elano68

Pcyi 1 hafta once verdim vatana.
    Hala servise ulasmamis gorunuyor.
    Gerci 20 gunluk sure vatana verdigimden itibaren basliyor ama olsun
    Bakalim ne olacak. :)

ben denizlide oturuyorum ama vatana verdiğim günden itibaren 1 hafta dolduğu gün geldi hep servisten malum 4 kez gitti geldi :)) sizin vatan uyuyor sanırım kargo süresi max 3 demişlerdi zaten

Ya bide Ankara sogutoozu vatana verdim en büyüğü diye, :)
    1 haftadır servis yolunda yazıyor.gerci benim icin daha iyi.13 gun kaldi su an 20 gunluk sureye :)
    klavyenin sol üstündeki tuşlara basınca çit pit ediyordu ve gpu fazla ısınmaya başlamıştı,
    Bu sebeple verdim bakalım.

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.