Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.972
Cevap
83
Favori
565.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum yeterli vaktin yoksa konuyla ilgilenmek için, ben devralabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

Arkadaşlar günlük kullanımda SLI'yi devre dışı bırakmak daha mı mantıklı?

SLİ normal zamanlarda calismiyo zaten
    ekran kartı kasmaya başlayınca (yük birikince )devreye giriyo
    Hatta çoğu oyunlarda devreye bile girmez SLİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2. Ekran kartı nasıl çıkartılıyor altında birsürü Pim düğme falan var

• quote:

Hocam imzanda y580 kuluubu yaziyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu anda vatanda 2278 lira acaba haftasonu tekrar 1980 liraya düşer mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atını Öpen Kovboy

Evet arkadaşlar an itibariyle GR1907 ' nun tavsiyesiyle y500 Almış bulunmaktayım ŞİMDİ SİZDEN RİCAM benım herhangi bir güncelleme veya birşeyler yüklemem gerekiyormu bir yardımcı olun.tşkler.

Hocam nvidianin experience programını indir 2 tane büyük güncelleme oldu zaten actigin anda söyler indiremmi diye

Windows güncellemelerini aç ( bildiğin windows update ) 450 mb falan indirmişti bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inwwisible -- 28 Mayıs 2013; 17:00:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Eyvallah düzelttiğin için.
  • quote:

quote:

quote:

Eyvallah düzelttiğin için.

Rica ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Atını Öpen Kovboy

Evet arkadaşlar an itibariyle GR1907 ' nun tavsiyesiyle y500 Almış bulunmaktayım ŞİMDİ SİZDEN RİCAM benım herhangi bir güncelleme veya birşeyler yüklemem gerekiyormu bir yardımcı olun.tşkler.

Bende bu hafta alacağım vatan'dan kısmetse.. Pişman olmuyacağıma eminim..
  • Çünkü ben 1 ay sonra alicam ama bu gidişle gelmez gelse bile eylulde falan gelir ben de mecburen gt650 slı modelini alirim hocam benim size bi sorum olacak diyelim aldik bu sli modelini ileride 2.ekran kartı yerine baska kart takabiliyo muyuz?

• Arkadaşlar y500 te overclock yapan oldu mu? Overclocktan sonra ne kadar bi değişim oldu ?
    Overclock yapmak sizce mantıklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erim67

Çünkü ben 1 ay sonra alicam ama bu gidişle gelmez gelse bile eylulde falan gelir ben de mecburen gt650 slı modelini alirim hocam benim size bi sorum olacak diyelim aldik bu sli modelini ileride 2.ekran kartı yerine baska kart takabiliyo muyuz?

Takılır... GT750M uyuyor.

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:item.detail?GroupID=460&Code=0C22235

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 28 Mayıs 2013; 17:53:23 >

• Hafta sonu vatanın %35 lik indirimiyle bende 70 ile biten modeli aldım arkadaşlar..

Windows 8'e tahammül edemedim. Windows 7 kurmaya kalkıştım. Epey zorluk çıkardı. Recovery diski dahil bütün diskleri silmek zorunda kaldım. Sonunda kurdum. Win7'de bi sıkıntısı yok. SSD Cache olayınıda yaptım.
  • Burda satılıyor mu? Taktirmaya değer mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GR1907

quote:

Çünkü ben 1 ay sonra alicam ama bu gidişle gelmez gelse bile eylulde falan gelir ben de mecburen gt650 slı modelini alirim hocam benim size bi sorum olacak diyelim aldik bu sli modelini ileride 2.ekran kartı yerine baska kart takabiliyo muyuz?

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:item.detail?GroupID=460&Code=0C22235

Hayir takilmiyor.sadece gt650m takiyorsun
    Takilsa bile zaten biri gt650m digeri gt750m olur ,
    Yine olmas sikinti cikarir

• by__metallica kardeşim bende 1 hafta içinde lenovo y500 alacağım. win8 işletim sistemini pek beğenmiyorum win7 ye dönmek için ne yapmalıyım ayrıntılı olarak yazabilirmisin ?
    herhangi bir hdd ye ihtiyacımız varmı ? bide SSD cache olayını anlamadım :) yardımcı olursan sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GR1907

quote:

Hayir takilmiyor.sadece gt650m takiyorsun
    Takilsa bile zaten biri gt650m digeri gt750m olur ,
    Yine olmas sikinti cikarir

Orası doğrudur ama GT750M olana takılıyor 2.

Yani sli olmuyan lenovo y500lere 2.bir ekran kartı aynı model takılıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: furko070

by__metallica kardeşim bende 1 hafta içinde lenovo y500 alacağım. win8 işletim sistemini pek beğenmiyorum win7 ye dönmek için ne yapmalıyım ayrıntılı olarak yazabilirmisin ?
    herhangi bir hdd ye ihtiyacımız varmı ? bide SSD cache olayını anlamadım :) yardımcı olursan sevinirim

Notebook'un içine enteresan şekilde bir sistem kurmuşlar. One Key Recovery adı altında. Sözde PC çökünce bozulunca tek tuşlar hemen kurtarma moduna girip sizin aldığınız bir yedeği geri yüklüyor. İyi güzel. Ancak HDD'yi bu yüzden öyle bir bölümlemişler ki GPT midir nedir öyle bir sistemden dolayı Windows 7 kurulamıyor hatası veriyor.

Bu GPT denen sistemi kaldırmak içinde One Key Recovery'yide kapsayan bütün hdd bölümlemelerini silip harddiski kendi isteğinize göre baştan düzenlemek gerekiyor. Bunun için GParted diye bir program kullanıyoruz. Ancak Windows 7 kurulumuna geçmeden önce elinizde mutlaka 2 adet flash disk bulunsun. Birinin içine boot edebilebilir Windows 7 ve diğerine Gparted kurulu olması gerekiyor. DVD Rom olmadığından USB üzerinden kuruyoruz..

Velhasıl kelam GParted ile bütün diskleri silip yeniden HDD oluşturunca win 7 kuruluyor. Nasıl yapılacağını bilmeyenler varsa özel mesaj atsın anlatayım..

SSD Cache olayına gelince notebook'un üstünde 16 GB Msata SSD bulunuyor. Yeterli alan olmadığından bu SSD'ye windows kurulamıyor ancak önbellek olarak kullanılıp bilgisayarın kısmen hızlanması sağlanıyor.

SSD Cache içinde Lenovo'nun SSDCacheEXpress isimli bir yazılımı var herşeyi hallediyor. Onu da isteyene tarif ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

Arkadaşlar 2. Ekran kartı nasıl çıkartılıyor altında birsürü Pim düğme falan var

Önce Bataryayı çıkart. 1 Numaralı yerdeki kilidi açık konuma getir. 2 Numaralı kilidi açılı konumda basılı tutarak , 3 numaralı yerden çekerek çıkart..

• quote:

Orijinalden alıntı: by__metallica

Hafta sonu vatanın %35 lik indirimiyle bende 70 ile biten modeli aldım arkadaşlar..

Windows 8'e tahammül edemedim. Windows 7 kurmaya kalkıştım. Epey zorluk çıkardı. Recovery diski dahil bütün diskleri silmek zorunda kaldım. Sonunda kurdum. Win7'de bi sıkıntısı yok. SSD Cache olayınıda yaptım.

Hocam windows 7de sisteme kaç puan veriyor resimi paylaşır mısın? (daha önce paylaşılmadı heralde)
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.