Şimdi Ara

LENOVO IDEAPAD 510 FAN/HDD SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben bu laptopu alalı 10 gün oldu.

İşlem yapmamama rağmen fan sesi güçlü geliyor.

Bir de belli aralıklarla cızırtı diyebileceğim bir ses geliyor.

HDD'den mi İşlemci'den mi yoksa RAM'den mi fikrim yok.
    Bana göre HDD'den geliyor, sanki yazma sesi gibi bir şey. Normal mi bilemedim.

Performansta herhangi bir sıkıntı yok.
    Bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tigin Yabgu -- 2 Ağustos 2017; 17:6:8 >

• fan ile ilgili bir çözüm bulabildiniz mi?
  • Herkese Merhaba,

Günceldir. Yaşadığım sorunu burada da paylaşmak istedim. Birilerine yardımcı olur belki.

2 ay önce Lenovo ideapad 320-15IKB- Type 80XL - Model 80XL006PTX laptop almıştım. HDD den sürekli rahatsız edici sürtünme sesi geliyordu. Daha sonra yabancı ve türk forum sitelerinden araştırdım herkes aynı sorundan şikayetçi. Ses Fan dan değil, HDD den geliyor. Teknosadan aldığım ürünü DOA kapsamında değişimini istedim. Onlarda Lenovo servise gönderdiler ve Lenovo servisi 5 iş günü içinde DOA kapsamında ürün değişimini/iadesini kabul etti. Şimdi aradaki ücret farkını ödeyerek daha üst model bir laptop alacağım. Lenovo ideapad serisinde kronik olarak böyle bir sorun oluyormuş. Bunun dışında tasarım ve kullanım çok rahattı, memnundum gayet.

HDD sesi sessiz ortamda duyuluyor ve beni rahatsız etti. Bunu sorun etmeyecek arkadaşlar tercih edebilir. Dediğim gibi ben sadece HDD cızırtı/sürtünme sesi sebebiyle değiştireceğim. Yeni tip bilgisayarlarda mümkünse tercihiniz SSD olsun derim.

LENOVO IDEAPAD 320 81BJ001HTX modelinde bahsettiğim HDD ses sorununun olmadığı söyleniyor, fakat cihaz 17 inç. Belkide 17 inç olduğu için bu ses duyulmuyordur, bilemiyorum.

Ayrıca yeni tip bilgisayarların çoğunda (ASUS'ta daha ziyade özellikle klavye üstünde ısınma sorunu) bu tarz yorumlar okuyorum hala... Almadan önce marka ve modeli iyi araştırmak gerekiyor. Gerisi biraz şans.

bilginize...

• Bahsettiğiniz HDD sorunu benim de başıma geldi. Almadan önce fazla araştırma şansım olmadı
    hazır TEKNOSA'da olduğumdan ayak üstü araştırıp almaya karar vermiştim. O sıralar çok satılan
    tam kodunu bulamadım ama 7200U - 8gb - GF 540 donanıma sahip olan cihazı düşünüyordum ama bahsedilen HDD
    problemi olduğunu söylüyorlardır. Teknosa'da çalışan Lenovo görevlisine söyledim evet var abi bazen karşılaşıyoruz sen onu boşver
    bir üst model işlemcili olan 81BT001FTX modelini al dedi bunlarda sorunla karşılaşmassın dedi ve almış bulundum.
    Eve geldim kuruluma başladım ve malum ses geliyordu. Ertesi gün sabahtan gittim, aldılar servise gönderdiler
    aradan 5-6 gün geçti Lenovo teknik servis arıyor, HDD sorunlu dedi ve ya yenisiyle değiştirelim Raminizi 12 gb
    yapalım yada 256 GB SSD takalım diye teklif ettiler. Ben iade istedim ve şu an kullanmakta olduğum 81BJ001HTX
    17,3 modelini aldım. Almadan önce araştırdım HDD markasına vs. baktım muhtemelen 1 TB olan modeller aynı HDD sahip ve
    sorunlu diye düşünüyorum. aldığım 81BJ001HTX modelin 2 TB HDD farklı marka HDD var hatta Teknosa'da buna bakarak PC'leri kontrol ettim
    aldım ve aynı HDD'yi HP ENVY CURVED 34-B000NT 1GU64EA model desktop PC kullanıyor fiyatı da 25,000 TL gibiydi yanılmıyorsam.
    Aldığım 81BJ001HTX 17,3 cihazdan da gayet memnunum.

• Arkadaşlar ideapad 510 bilgisayarımı hdd cızırtısı ve yüksek fan sesi nedeniyle lenovo teknik servisi BDH bilişime gönderdim. Seslerin normal olduğunu, herhangi bir onarım veya parça değişimi yapılamayacağı cevabını verdiler. Sessiz ortamda çok rahatsız eden cızırtılar ve fan sesi var. Bugün geri yollanacağını söylüyorlar. Hiç bir şey yapılmadan geri yollanacak resmen bilgisayar. Ne yapmalıyım bir tavsiyeniz var mı? Daha önce aynı şikayetlerde yollayıp farklı bir sonuç alan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.