Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda yeniyim. Böyle bir foruma da böyle geç bir zamanda katıldığım için çok da pişmanım. Daha erken katılmalıydım.

Her neyse asıl konuya gelecek olursak, yeni bir laptop aldım geçenlerde. Laptopun oyun performansı hakkında hala muallak düşüncelerim var. Danışmak istedim. Özellikler ise :
    Lenovo ideapad 510
    -İntel core i5-7200u 2.50ghz 4 çekirdek turbo- 2.7ghz
    -8 gb ram
    -Nvidia GeForce 940Mx - 6 Gb
    2016-2017 ve gelecekte çıkacak oyunlarda çok sıkıntı çıkarır mı ? Ne kadar götürür beni bu laptop ? İnternet yorumlar çok tutarsızdı. Sıkıntı çıkarmaz diyen de bir kesim vardı, sıkıntı diyen bir kesim de... Kararsız kaldım.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler

• Hocam yeni çıkan çoğu oyunu 1366x768'de lowest ayarlarda oynarsınız. Ama bazılarını lowest da kurtarmayacaktır...
  • Eyvallah hocam yorum için. Paramın boşa gitmemesi beni mutlu eder.
  • Laptobun 2 yıl önceki serisini kullanıyorum z510 modelini. 740m ve i5 4200m'li versiyonunu. öyle çok oyun oynamam ama lenovonun multimedya özellikleri diğer bilgisayarlara göre çok daha fonksiyonel geliyor artık. en basitinden z510'da klavyeden ekran parlaklığına kadar bile kısayol koymuşlar. müzik kalitesi falan diğer notebooklara göre inanılmaz derecede iyi ki bende jbl sound var yeni nesilde harmanla iş birliğine gitmişler daha da geliştirmişlerdir muhakkak. oyun içinse en mantıklısı youtubedan model ve oyun ismiyle aratıp incelemek. ama hangi laptobu alırsan al alman gereken bir sonraki şey ssd olsun bence kendi 1 tblık diski ile 250gb sandisk ultra ii ssd arasında dünya kadar fark var.
  • lenovo ideapad 510 kullanıyorum,memnunum.

Yeni çıkan oyunları low ayarlarda oynarsın,şimdiye kadar çıkmış oyunların çoğunu da high ayarlarda oynarsın.

GTA 5 1600x900 çözünürlükte high ayarlarda kasmadan oynuyorum mesela

Bioshock 2 ,batman arkham knight, alien isolation, gta 5, batman arkham city,bioshock infinite,dishonored 2 oynadım şimdiye kadar ideapad510 ile ve sıkıntı çıkarmadı.

Ekranı da ips panel full hd mat ekran.Fiyatına göre çok iyi ekranı var cidden.

Bu arada 7200u 4 çekirdek değil 2 çekirdektir.Turbo boost ile 3.1 ghz e kadar çıkar 2.7 değil
  • Asil Türk Kanı kullanıcısına yanıt
    Hocam ısınma durumu nedir peki yük altında çok ısınıyor mu?Bir de klavyesi ışıklı mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archangel_

Hocam ısınma durumu nedir peki yük altında çok ısınıyor mu?Bir de klavyesi ışıklı mıydı?

maalesef tek fan olduğu için oyunlarda ısınıyor haliyle.Normal kullanımda ısınmıyor,fan sesini duyamazsın zaten çok sessiz çalışıyor.

Klavyesi ışıklı evet
  • Paramın boşa gitmediğini görmek beni mutlu etti.
    Gözlemlediğim tek sıkıntısı oyunlarda ısınma. Bu kadar ısınmanın normal olmadığını düşünüyorum.

Yorumlar için Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.