Şimdi Ara

Lenovo HDD Caddy Sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba. Lenovo Z51-70 laptop kullanıcısıyım. Uzun bir süre önce kendime HDD Caddy almıştım ve bugün CD girişini bozdum. Bunun üstünde elimde varolan Caddy parçası ile SSD'mi takmak istedim. HDD'nin üstünde garanti bandı olduğu için de maalesef sökmem mümkün olmadı. Bende SSD'yi caddye taktım. Onu da CD girişine
    Caddy taktıktan bir süre sonra fark ettim ki pc uzun süre açık bırakıp yeniden başlattıktan sonra SSD'mi görmüyor.
    Caddy yanında bir switch varmış. Değiştirdim modunu yok yine görmedi. Bunun üstüne bios'a girdim. Orada da görünen birşey yoktu. Farklı ayarlar da denedim fakat yok... Olmuyor.
    Bi geliyor . Yeniden başlatınca geri gidiyor yani :
    Şimdi CD girişine benim yeni bir caddy almam mı gerekiyor yoksa bu caddyler sadece HDD ile mi uyumlu ? Veya bunun bir çözümü varmı ? Yardımcı olabilir misiniz ?

SSD : Corsair 120GB LE
    Laptop : Lenovo Z51-70
    Sistem : W10 Pro

• Bilgisayarın zaten garanti dışı kalmış dvd romu sökdugun anda vida izi veyahut etiket ile bozmussundur onu netlesdir ona gire hareket et bnce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

Bilgisayarın zaten garanti dışı kalmış dvd romu sökdugun anda vida izi veyahut etiket ile bozmussundur onu netlesdir ona gire hareket et bnce

Garanti bandı HDD üzerinde. Kontrol ettim.

• Üstünden uzun zaman geçmiş ama bir umut şu koca internet aleminde bana yardımcı olursunuz diye umuyorum, sorununuzu çözebildiniz mi sevgili dostum, tıpatıp aynı sorun lenovo b50-70 laptopumda başıma geldi, cevabınızı bekliyorum.

• tlptsc T kullanıcısına yanıt
    HDD Caddy'ler SSD'leri desteklemiyor hocam. Çözüm olarak Caddy'e HDD'yi anakarta SSD'yi taktım. Çözümü yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.