Şimdi Ara

Lenovo G580 Kullanıcı Topluluğu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
4
Favori
11.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Ne demek hocam aramıza hoşgeldin
    Lenovo IdeaPad G580 59-405688 aldım bugün bimeksten 990 TLye.
    Sırf 720p film izleyip nette dolaşacağım için bana yeter diye düşünüyorum.Oyunla işim olmaz.(Belki Pes 2013 veya çıkınca 2014 yüklerim).
    HDMI ile TVye aktarıp film yada tivibu web izlerim.
  • basmane kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hayırlı olsun.
    Herhangi bir sorunuz varsa buradan sorabilirsiniz veya paylaşımda bulunabilirsiniz aramıza hoşgeldiniz
    Bu arada PES14 çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc With a Mouth

Güle güle kullanın hayırlı olsun.
    Herhangi bir sorunuz varsa buradan sorabilirsiniz veya paylaşımda bulunabilirsiniz aramıza hoşgeldiniz
    Bu arada PES14 çıktı

Teşekkür ederim o kadar uzağım pes 2014 çıkmış bilgim yok :d
    Windows 8.1 e güncelleniyor mu?
    Daha açmadım pcyi açınca windows updateyi güncellemem yeterli mi?
  • basmane kullanıcısına yanıt
    8.1e mağazadan güncelleniyor Update'ten oluyor mu bilmiyorum
    8.1e geçtikten sonra sorunsuz kullanmak Driverları tekrar kurmak gerekiyor
  • quote:

8.1e mağazadan güncelleniyor Update'ten oluyor mu bilmiyorum
    8.1e geçtikten sonra sorunsuz kullanmak Driverları tekrar kurmak gerekiyor

Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum sizce nasıl bu fiyat aralığında daha iyisi varmı ? oyun konusunda kullanıcılar ne düşünüyor

http://www.sadecenotebook.com/lenovo-g580-59-405685-notebook-pmu312938
  • Osman_E kullanıcısına yanıt
    O fiyat i3 için gayet iyi oyundan kastın ne tür oyunlar 1-2 örnek verirsen daha iyi olur
  • quote:

O fiyat i3 için gayet iyi oyundan kastın ne tür oyunlar 1-2 örnek verirsen daha iyi olur

Gta 4, Most Wanted 2012, Cod 4 Mw3, En önemli Pes 13-14 falan. Bunları düşük ayarda bile takılma yapmadan çalıştırsa kâfi.
    Oynatır gibi duruyor ama çok bir şey beklememek lazım ilerisi için.
    Gta 4 açar ama düşükte
    Diğerlerinde sıkıntı olmaz ben daha düşük sistemle oynadım
  • quote:

Gta 4 açar ama düşükte
    Diğerlerinde sıkıntı olmaz ben daha düşük sistemle oynadım

Yani işlemci yeterli ama ekran kartı düşük kalıyor ?
    710m 64 bit bir kart olduğundan oyunda sıkıntı çıkarır
  • quote:

Orijinalden alıntı: VVVertigo

merhaba forum okur yazarları. haftasonu teslim aldığım g580 intel pentium 2020m 4gb ram li 500gb hafızalı notebook umu bugün arkadaşımın yüklediği windows 7 ile kullanmaya başladım.

898 lira fiyatı vardı. 110 lirayada canon yazıcı aldım, bir de yazcı kablosu ( 3 lira ) dahil toplam ( kargo dahil) 1027 lira tuttu hepsibrada dan aldım. 150 lira hediye çeki ve 100 lirada world puan kazandım. bedavadan biraz pahalıya (770 lira)geldi diytebilrim.
    halihazırda emektar toshibam var 6-7 yıllık bi notebook. artık biraz kendine getireyim emektarı derken sadece batarya ya 75 lira verince toptan yenilesem mi dedim ve sonuç g580 oldu :)

bana emektardan sonra herşeyiyle mükemmel geldi diyebilirim. oyun oynamam , program vs işim olmaz. standart internet kullanıcısı forum okuryazarıyım:) fazlasıyla işimi görecek gibi. klavye ekran ses kalitesi dahil genel olarak kalite algısı çok yüksek diyebilirim. düşünen olursa basic kullanıcılar için mükemmel bir seçim olur diyebilirim. oyun vs düşünenler zaten direk eliyorlarmış..

http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-g580-59-405687-notebook-pmu300306 merhaba ben de pentium 2020m işlemcili bu notebook u almayi dusunuyorum da siz memnun musunuz acaba?g580 serisini kullanan arkadaslar genel olarak cihazdan bahsederse sevinirim isinma sorunu var mi mesela cihaz internette dolasirken film izlerken bile hissedilir derecede isiniyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Uacellat_62

quote:

Orijinalden alıntı: VVVertigo

merhaba forum okur yazarları. haftasonu teslim aldığım g580 intel pentium 2020m 4gb ram li 500gb hafızalı notebook umu bugün arkadaşımın yüklediği windows 7 ile kullanmaya başladım.

898 lira fiyatı vardı. 110 lirayada canon yazıcı aldım, bir de yazcı kablosu ( 3 lira ) dahil toplam ( kargo dahil) 1027 lira tuttu hepsibrada dan aldım. 150 lira hediye çeki ve 100 lirada world puan kazandım. bedavadan biraz pahalıya (770 lira)geldi diytebilrim.
    halihazırda emektar toshibam var 6-7 yıllık bi notebook. artık biraz kendine getireyim emektarı derken sadece batarya ya 75 lira verince toptan yenilesem mi dedim ve sonuç g580 oldu :)

bana emektardan sonra herşeyiyle mükemmel geldi diyebilirim. oyun oynamam , program vs işim olmaz. standart internet kullanıcısı forum okuryazarıyım:) fazlasıyla işimi görecek gibi. klavye ekran ses kalitesi dahil genel olarak kalite algısı çok yüksek diyebilirim. düşünen olursa basic kullanıcılar için mükemmel bir seçim olur diyebilirim. oyun vs düşünenler zaten direk eliyorlarmış..

http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-g580-59-405687-notebook-pmu300306 merhaba ben de pentium 2020m işlemcili bu notebook u almayi dusunuyorum da siz memnun musunuz acaba?g580 serisini kullanan arkadaslar genel olarak cihazdan bahsederse sevinirim isinma sorunu var mi mesela cihaz internette dolasirken film izlerken bile hissedilir derecede isiniyor mu

Alıntıları Göster
    Ben 6 ay kadar Celeron işlemcili olanını kullandım. Çok temel bir modeldi, sadece celeron 1000M işlemci ve onun üzerindeki intel hd graphics 2500 ve 4gb ddr3 ram'i vardı. Gayet soğuk bir bilgisayardı ve bu fiyatlara alabileceğim en güzel bilgisayardı sanırım. Diğer seçenekler HP 650 ve Asus X55A idi. Lenovo'ya karşı çok sempatim yok ama severim yine de bazı konularda. Bunda da klavyesi çok kullanışlıydı ve kasası gayet iyi his veriyordu. Günlük işler için yeterli, oyun olarak da eski ama seveni olarak Half Life 2 vs. oynuyordum. Üzerinde olan portlar da her ihtiyacı karşılayacak düzeyde. USB 3.0 olması da iyi. Windows 8 vardı ben aldığımda sonra 8.1'e güncelledim.
    Şu an anneme devrettim, o keyfini sürüyor ve gayet yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 25 Haziran 2014; 0:31:48 >

• onder.t O kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim yardiminiz icin.Acaba g580 serisinde islemci farklikliklarinda malzeme ve kasa kalitesi fark eder mi benim alacağim pentium 2020m islemcili notebook kotu gelmesin
  • G580'de kasa yapısı hep aynı. Ben yurtdışına çıkmadan 1 gün önce apar topar almak zorunda kalmıştım fakat dediğim gibi sanırım fiyatına göre en iyi kasa yapısındaki modeli almışım. Klavye çevresi ve üst kapağın yapısında metal alaşım da vardı sanırım. Diğer kısımlar plastik ama muadili HP ve Asus'un modelleri ise çok paçoz duruyordu.
    Aşağıya hemen karşılaştırma linkini ekledim. Benim kullandığım Celeron işlemci ile Pentium arasında biraz performans farkı var, on-board ekran kartı olarak da biraz daha iyi ama TDP değerlerine bakarsanız eğer ikisi de 35 Watt, ayrıca iki işlemcideki transistör büyüklükleri de 22nm. Yani güç tüketim değerleri aynı ve elektrik devre elemanları da aynı büyüklükte ve kuvvetle ihtimal aynı oranda ısınacaklardır.
    Ben kendi en ağır kullanım durumlarında bile işlemcide 60-65 dereceleri geçmemiştim. Tabi sonbahar ve kış döneminde kullanmam şimdiye oranla biraz fark yaratacaktır. Bir de HD 3000 grafik yongası HD2500'e göre ne kadar ısınıyor bilmiyorum ama çok farketmez bence.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-2020M-vs-Intel-Celeron-1000M

not: Yalnız G serisi yenilendi ve bazı modeller inceldi. G500S modeli ince olan versiyon. Ondan da bakın derim. Daha hoş geliyor göze. G580 hiç ince değil çünkü.

not 2: eğer isterseniz G580 için işlemci, ram, ssd ya da hdd, wi-fi kartı yükseltmesi yapabilirsiniz. Lenovo'nun sitesinde yazıyor;

http://www.lenovo.com/psref/pdf/3book.pdf

buradaki kılavuza göre belli 3. nesil i7 işlemcilere kadar yükseltme yapabiliyorsunuz.

kısaca listelemek gerekirse söyle;

Intel Core™ i3-3110M processor (2 cores / 4 threads, 2.40GHz, 3MB cache),
    DDR3 memory controller (up to 1600MHz), integrated Intel HD Graphics 4000
    Intel Core i3-3120M processor (2 cores / 4 threads, 2.50GHz, 3MB cache),
    DDR3 memory controller (up to 1600MHz), integrated Intel HD Graphics 4000
    Intel Core i5-3210M processor (2 cores / 4 threads, 2.50GHz, 3MB cache),
    DDR3 memory controller (up to 1600MHz), Intel Turbo Boost 2.0 (up to 3.10GHz),
    integrated Intel HD Graphics 4000
    Intel Core i5-3230M processor (2 cores / 4 threads, 2.60GHz, 3MB cache),
    DDR3 memory controller (up to 1600MHz), Intel Turbo Boost 2.0 (up to 3.20GHz),
    Intel Core i7-3520M processor (2 cores / 4 threads, 2.90GHz, 4MB cache),
    DDR3 memory controller (up to 1600MHz), Intel Turbo Boost 2.0 (up to 3.60GHz),
    Intel Core i7-3612QM processor (4 cores / 8 threads, 2.10GHz, 6MB cache),
    DDR3 memory controller (up to 1600MHz), Intel Turbo Boost 2.0 (up to 3.10GHz),

Tabii.. TDP değeri yüksek olan işlemcileri taktıkça bilgisayarın daha fazla ısınacağını unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 25 Haziran 2014; 0:57:57 >

Tesekkurler aydinlatici bilgiler g500s biraz pahaliya kaciyor pentium 2020m islemcili g580 alip 128gb ssd takmayi planliyorum gunluk kullanimda fazlasiyla yeterli olacaktir sanirim
  • Aynen ben de öyle düşünmüştüm. Sıfır bilgisayar 750 liraya düşmüş keşke yanında işletim sistemi de olsaymış.
    Bu arada ihityacınız yoksa kendi harddiskini cd-rom yerine, çıkan harddiskin yerine de ssd'yi takmanız çok iyi olacaktır.
    Hdd kutusu alip hard diski harici olarak kullanmayi dusunuyorum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.