Şimdi Ara

Lenovo E5080 80J2020XTX İ3 5005-15.6-4G-500G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lenovo E5080 80J2020XTX İ3 5005-15.6-4G-500G-DOs
    (i3 5005u, 4gb ram, 500 hdd,15,6 inç ekran Onboard intel hd 5000 vga klasik bir dizüstü)
    Bu dizüstü hakkında çok açıklayıcı bilgi ve inceleme bulamadım, fiyatından uygun olunca aldım
    not: Oyun severlere hitap eden bir makine değil, ekrna akrtı max 2gb paylaşımlıdır,
    internet, proje ödev, iş vs için kullanıma uygun, celeron yada intel N serisi kadar kötü işlemci olmasın
    biraz hızlı olsun diyenler için uygun bir laptopdur. Ben daha çok fiyat/performansa baktım.

Merak edenler için tesbitlerim;

Artıları:
    1-SSD takmak için HDD kapağı çok kolay sökülüyor,2 vida sökünce ram ve hdd karşımızda,
    2-Kapakta garanti ile ilgili bir etiket yok, korkmadan sökebilirsiniz.(120SSD taktım sorunsuz)
    3-2 ram slotu var, biri 4gb hynix var, biri boş, bir 8 gb takılabilir
    4- Ram takviyesi yapacaklar 1,35 v olanları seçsin, 1,5v olanlara uyumlu değil
    5-bütün sitelerde özelliklerinde parmak izi okuyucu YOK yazıyor, ama parmak izi okuyucu var
    6-win10 kurdum, 6 donanımı kurulumda tanımadı, sağ tıklayıp otomatik yükle deyince otomatik hepsini indirip kurdu
    7-dış tasarımı kadife gibi hoş bir yapısı var
    8- Fiyatı 1120 TL
    Eksileri:
    1- Batarya 3 hücreli ve altta çıkık tasarlanmış
    2-oyun severlere hitap etmez
    3-kurulumda usb3.0 dan boot edemedim, usb2.0 dan kurdum( kurulduktan sonra 3.0 çalışıyor)

izlenimler bunlar
    150 liraya ye 120gb hilevel ssd , ve 130 liraya 8gb ek ram takınca 12gb ramli bir makine oluyor.
    cpu puanı iyi,
    ( baktığımda i3 5005u: 2911 puanlık, i3 4005u:2460 puanlık, i5 4210u: 3384 puanlık)

• bu model benimde ilgimi çekti fakat tereddütlerim var mesela kasa kalitesi nasıl sağlammı b ve g serisindeki gibi emanetmi duruyor klavye esniyormu tus takımı yerinden fırlayacak gibimi touchpad yag gibi akıyormu özellikle sağ ve sol tuslar nasıl sertmi yumuşakmı ekran paneli mat mı parlakmı pilin çıkık olması rahatsız edicimi yabancı forumlarda fiyatına göre oldukça kaliteli olduğu söyleniyor ahhh nerde o eski g ve b serisi tas gibi lenovolar resim eklemen mümkünmü arkadaşım ben ve benim gibi internet'te sörf film müzik eğlence amaçlı kullanacak sağlam kaliteli ve fiyatı uygun laptop arayanlar için güzel bir kaynak olacak vereceğin bilgiler
  • öncelikle bilgiler için teşekkürler, ama ekran kartı intel hd 5500 olması lazım ben bu sitenin yalancısıyımhttp://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-5005U-Notebook-Processor.127836.0.html

ben de araştırmalarımda 1000-1200 lira arasında alınabilecek en iyi f/p olarak bu ürünü bulmuştum ciddi ciddi almayı da düşünüyorum ama @fun777 gibi benim de bazı endişelerim var. özellikle görüntü ses ve kasa kalitesinden bahsedebilir misin? bir de böyle bir makinaya neden ekstra ram taktın? malum işlemci pek iyi değil, performansı çok değişti mi?
    bir de menteşeler nasıl, metaldir herhalde ama yeterince sağlam gibi duruyor mu? bilgilendirirsen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinirlii -- 18 Şubat 2016; 3:38:53 >

• Bir ufak düzeltme yapmakta yarar var :) Batarya 4 hücreli ve takribi ~4 +- batarya ömrü vermekte.
  • haziran itibariyle bir adet daha aldım, ancak özelliklerde farklılık var, parmak izi okuyucu da kaldırılmış :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.