Şimdi Ara

Lenovo Bilgisayar Şarj Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Lenovo IdeaPad 5 Pro Dizüstü Bilgisayar, 16" 2.5K WQXGA, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4 GB, FreeDOS, 82L500TETX
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09WF8836W/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o05_s00?ie=UTF8&tag=web-desktop-forum-21&language=tr_TR

10 gün önce falan bu ürünü satın aldım . Tüm driverları yüklendi windows 11 pro kurulu ekran kartı ayarlarını amd radeon software ve ge force experience yükleyerek kendim tekrar güncelledim. Bilgisayardan genel olarak memnunum henüz fazla bir oyun deneyimleme fırsatım olmadı gerçi. Şu an çözemediğim şey ürün tanıtımında şarj süresi oldukça uzun gidiyor diyordu normal kullanımda 10 küsür saat oyun oynayarak 9 saat falan. Ben oyunda oynamıyorum fazla sadece dizi film izliyorum normal kullanıyorum ama şarj süresi max 2-2.5 saat gidiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Aynı bilgisayarı kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparsanız sevinirim.

• Ürün tanımında 10 saat normal kullanım 9 saat de oyun süresi mi? O bahsettiğiniz tanıtım nerede acaba.

Normal kullanımda 10 saat ekran süresi alabilmeniz için, ekran parlaklığının yarı seviyede yada daha az olması, ekran tazeleme hızının da 120hz değil 60hz olması ve güç planının güç tasarrufuna ayarlı olması gerekiyor. Bunları ayarladıktan sonra da internette sadece bu gibi sitelerde dolaşıp yazılardan haberleri okuma, windows ortamında da ofis dosyaları tarzında programlar ile çalışma yapılması gerekiyor. Normal kullanım bu şekilde oluyor firmaların gözlerinde. Ki 10 saat normal kullanım süresini alabilmek için normal windows sürümü değilde sistemi minumum düzeyde yorayacak şekilde hazırlanmış windows sürümlerini tercih ediyorlar. Bu sürümlerde bir çok windows özelliği kapalı yada kurulmamış olarak geliyor.

Velhasıl 2-2.5 saat süre yaptığınız şeyler için normal bir süre. Oyun falan oynarsanız bu süre 1-1.5 saat falan olur ki oynadığınız oyuna göre de değişir. Bilgisayarda film müzik izlemek de pili çok çabuk biteren şeyler.

Pil sürelerine takılmayın. Firmaların verdiği kullanım sürelerine ulaşan bir adam daha görmedim.

Kolay gelsin.

• Maxpayne53 kullanıcısına yanıt

yanıt için teşekkürler mediamarkt tanıtımda 10 saate kadar pil ömrü demiş ama hangi özelliklerde kullanınca belirtmiyorlar tabiki

media markt
    LENOVO 82L500TDTX/ Ideapad5 Pro/ Ryzen5-5600H/ 16GB Ram/ 512GB SSD/ RTX3050 4GB Ekran Kartı/ 16" WQXGA Ekran/ Windows 11 Home Laptop S
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_82l500tdtx-%C4%B1deapad5-pro-ryzen5-5600h-16gb-ram-512gb-ssd-rtx3050-4gb-ekran-kart%C4%B1-16-wqxga-ekran-windows-11-home-laptop-s-1220169.html
  • 2-2,5 saat süre normal hocam. O değerleri parlaklığı falan kısıp ideal şartları oluşturarak veriyorlar, kısaca reklam ya da tüketici yönlendirmesi diyelim. Şu anda 9-10 saat değerleri gerçekten görebilen bir MacBook'lar var bildiğim.

• Şarj hızlı gözüküyor ama çabuk bitiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.