Şimdi Ara

Leeco Max 2 (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.590
Cevap
34
Favori
50.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yeni miui cikti bildirim sorunu cozulmus...

28s tabanli crisbalgreece in romu var gayet basarili...

xda dan bakin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • belmethos kullanıcısına yanıt
    link varmi hocam sana zahmet

• kas_adam K kullanıcısına yanıt
    bu 28s v5 en son eui , temizlenmis hali... cesitli modifikasyonlar var begenmediklerinizi soyleyin , patchler ile kaldirilabiliyor. ( su anda bunu kullaniyorum )

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/lemax2-cn-26s-developer-rom-unrooted-t3604661

Bu da en son miui 28s uzerine hazirlanmis,

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/lemax2-x820-822-miui8-1-6-12-3december-t3526832

Konu lnklerini veriyorum ki guncel takip edebilsin herkes. Direk link bulmakta zorlanirsaniz , yazin onlari atayim...

hocam tesekkurler ilginiz icin siz gec donunce bende 28s olan miuiyi kurmustum cihaza simdilik guzel :)

• Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Leeco le 2 x520 cihazıma Gooole play store'yi yükleyemedim. Apk olarak farklı sürümleri denedim. Google services.apk denedim. hepsini sildim tekrar yükledim olmadı. root yapıp hosts dosyasını sildim olmadı. Google installeri denedim olmadı, herhangi bir tavsiyesi olan var mı? Leeco Max 2
  • i5430m İ kullanıcısına yanıt
    telefonun fabrika ayarlarına dönülüp yine açılmazsa, yeni rom flashlayıp gapps yükleyin tekrar resetleyin,8.0 yükledigimde oturum açılmamıştı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metearman -- 4 Aralık 2017; 11:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metearman

telefonun fabrika ayarlarına dönülüp yine açılmazsa, yeni rom flashlayıp gapps yükleyin tekrar resetleyin,8.0 yükledigimde oturum açılmamıştı..

Hocam sağolun yeni rom yükleyip hallettim..
  • Telefonum Le Max 2 X821. Hindistan menşeli. Aldığımdan beri rootlamadım ve İngilizce olarak kullanıyorum.

İlk aldığım zaman üzerinde Hint romu 16S vardı. OTA ile güncelledim ve o zamanki son sürüm olan 19S'e güncellendi. Sonra uzun zaman güncelleme gelmeyince son çıkan Çin stock romu 23S'e güncelledim. Sol tarafta menülerde bulunan Hindistan haberleri gitti yerine Çin haberleri geldi. İlk açılışta Çince karakterler filan çıkmaya başladı. Çin'e özel uygulamalar kuruldu. Bu şekilde bir süre kullandıktan sonra fabrika ayarlarına geri dönmek istedim ve döndüm. Telefon yeniden başladıktan sonra Google PlayStore olmadığını farkettim. Oysa Hint romlarında vardı ve üzerine Çin romu kurunca çalışmaya devam etmişti. Biraz Google araştırmasından sonra Xiaomi'nin Gapps isminde (ismi yanlış hatırlıyor olabilirim) bir uygulamasını buldum. Googla uygulamaları olmayan telefona Google Uygulamalarını (GApps) yüklemek için yapılmıştı. Onu kullanarak Google uygulamalarını kurdum ve bir müddet de bu şekilde kullandım.

Sonra nedense tekrar 16S yüklemek istedim. Aslında telefona wipe yapacaktım ve sıfırdan başlamak istedim. Önce 16S kurup sonra üzerine 26S'i kurarım diye düşündüm. Bunun için 16S romunun zipli halini telefona kopyaladım ve telefonu güç+ses açma tuşlarıyla açtıktan sonra gelen güncelleme seçeneğiyle güncelledim. Root ve rom flashlamak hususunda bir bilgim olmadığı için bu şekilde yükledim. 16S'i 23S'in üzerine yükleyince telefon çıldırdı. Hata üzerine hata verdi. Sim kartları görmedi. Dosyalarıma erişemedim. Kısacası telefon kullanılamaz hale geldi. Sonra tekrardan telefonu güç+ses açma tuşlarıyla açtım ve telefonu fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Bunun sonucunda en son yüklediğim 16S romu tertemiz ilk günkü gibi geldi. Fakat System update programı üzerinden OTA ile güncellemek isteyince romunuz güncel diyor. Oysa ilk aldığım zaman güncelemeyi hemen bulup kurmuştu. Ben de bu halinin üzerine 26S'i yükleyip o şekilde kullanmayı düşünüyorum. Herhangi bir sorum yok şimdilik, yazdıklarım bilgi amaçlıdır. Zebani çıkacak diye bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim. :)

Son olarak Hindistan romlarına ulaşılamıyor. Daha doğrusu bilmiyorum farkında mısınız ama nedense forum.le.com/in adresi uzun zamandır açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VefaMetin -- 6 Aralık 2017; 14:7:13 >

• VefaMetin kullanıcısına yanıt
    https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/le-max-2-official-stock-firmware-links-t3433761

• quote:

Orijinalden alıntı: VefaMetin

Telefonum Le Max 2 X821. Hindistan menşeli. Aldığımdan beri rootlamadım ve İngilizce olarak kullanıyorum.

İlk aldığım zaman üzerinde Hint romu 16S vardı. OTA ile güncelledim ve o zamanki son sürüm olan 19S'e güncellendi. Sonra uzun zaman güncelleme gelmeyince son çıkan Çin stock romu 23S'e güncelledim. Sol tarafta menülerde bulunan Hindistan haberleri gitti yerine Çin haberleri geldi. İlk açılışta Çince karakterler filan çıkmaya başladı. Çin'e özel uygulamalar kuruldu. Bu şekilde bir süre kullandıktan sonra fabrika ayarlarına geri dönmek istedim ve döndüm. Telefon yeniden başladıktan sonra Google PlayStore olmadığını farkettim. Oysa Hint romlarında vardı ve üzerine Çin romu kurunca çalışmaya devam etmişti. Biraz Google araştırmasından sonra Xiaomi'nin Gapps isminde (ismi yanlış hatırlıyor olabilirim) bir uygulamasını buldum. Googla uygulamaları olmayan telefona Google Uygulamalarını (GApps) yüklemek için yapılmıştı. Onu kullanarak Google uygulamalarını kurdum ve bir müddet de bu şekilde kullandım.

Sonra nedense tekrar 16S yüklemek istedim. Aslında telefona wipe yapacaktım ve sıfırdan başlamak istedim. Önce 16S kurup sonra üzerine 26S'i kurarım diye düşündüm. Bunun için 16S romunun zipli halini telefona kopyaladım ve telefonu güç+ses açma tuşlarıyla açtıktan sonra gelen güncelleme seçeneğiyle güncelledim. Root ve rom flashlamak hususunda bir bilgim olmadığı için bu şekilde yükledim. 16S'i 23S'in üzerine yükleyince telefon çıldırdı. Hata üzerine hata verdi. Sim kartları görmedi. Dosyalarıma erişemedim. Kısacası telefon kullanılamaz hale geldi. Sonra tekrardan telefonu güç+ses açma tuşlarıyla açtım ve telefonu fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Bunun sonucunda en son yüklediğim 16S romu tertemiz ilk günkü gibi geldi. Fakat System update programı üzerinden OTA ile güncellemek isteyince romunuz güncel diyor. Oysa ilk aldığım zaman güncelemeyi hemen bulup kurmuştu. Ben de bu halinin üzerine 26S'i yükleyip o şekilde kullanmayı düşünüyorum. Herhangi bir sorum yok şimdilik, yazdıklarım bilgi amaçlıdır. Zebani çıkacak diye bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim. :)

Son olarak Hindistan romlarına ulaşılamıyor. Daha doğrusu bilmiyorum farkında mısınız ama nedense forum.le.com/in adresi uzun zamandır açılmıyor.

@belmethos Teşekkürler hocam ilginiz için, bu sayfayı biliyorum. 16S'i buradaki linkten indirmiştim.

Şimdi kaldığımız yerden devam edelim. Dün bahsettiğim şekilde 16S Hint romunun üzerine 26S Çin romunu kurunca yine tüm Google Servisleri silindi. Ayrıca "Domain" isimli arkaplan uygulaması hata üzerine hata verdi. Telefon sürekli feedback göndermek istedi LeEco'ya. Sebebini anlayamadım. Ben de bunun 16S’i tekrar yükledim ve üzerine 19S Hint romunu yükledim. Üzerine de 23S Çin romunu yükledim. Yine Google Play Servisleri silindi. Geçen sefer 19S üzerine 23S’i yükleyince Google servisleri silinmeden kalmıştı. Yaptığım işlemde geçen seferden tek fark; geçen sefer 19S’i OTA yoluyla kurmuştum. Bu sefer OTA’da güncelleme bulamadığı için “Local Update “ ile kurdum. Özelleştirilmiş rom kullanmak istemiyorum. Mecburen bu şekilde devam edeceğiz. Umarım bu tecrübem benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara zaman kazandırır. Sevgilerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VefaMetin -- 7 Aralık 2017; 13:28:2 >

Cin orjinal romlarinda google olmadigi icin oluyor tahminim yasadiginiz sorunlar.

Resmi uluslararasi hint romu 19s, daha yeni versiyonlarin hepsi Cin ve resmi google destegi yok. Neden ozellestirilmis rom kullanmiyorsunuz bilmiyorum ama ben kullaniyorum ve cok basarili...

Özelleştirilmiş romları güvenli bulmuyorum. Gerçi sayısız saçma sapan uygulama olan bir telefon şirketinin romu, resmi de olsa ne kadar güvenlidir orası da ayrı tartışılır tabii. Bu şirket hele bir de Çin'li ise.

Bu arada son olarak 16S'in üzerine tekrar 26S kurdum. Bu defa Google servisleri silinmedi. Oysa yaptığım tüm işlemler aynıydı ve bir önceki denememde silinmişti. Yalnız daha önce de bahsettiğim "Sorry, Domain has stopped vs..." diye bir hata veriyor. Çözemedim şimdilik, çözersem bilgilendiririm.
    Bahsettigi domain, leeco nun kapatilmis servisleri... Cloud , yedekleme vs onlar kapatildi haliyle sistem ulasmaya calistiginda domain hatasi veriyor sistem.

Guvenlik icin [official] tagli lineage, slim, aicp, RR, omni, vs romlar cin menseili romlardan daha guvenli....

Bu arada modlu 28s ve miui yapan crisbalgreece butun romlarini sildirip , konulari kapattirmis. Son romlardab 1-2 sini cekmistim isteyenler olursa yukleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 7 Aralık 2017; 20:18:38 >
    Hocam, "Domain" uzun ismiyle "com.letv.domain" uygulaması muhtemelen söylediğiniz sebepten veriyor hatayı; çünkü dün akşam bazı uygulamaları kaldırdım, bazılarını da "App warehouse" ile etkisiz hale getirdim. Sonra uygulamalardan domain uygulamasını bulup "clear data" yaptım ve bildirimlerini etkisiz hale getirdim. O andan sonra hata vermedi hiç.

Bugün de root alıp ne kadar saçma sapan Çin uygulaması varsa silip temizleyeceğim romu. Magisk diye bir uygulama varmış, onu deneyeceğim. Tabii önce Twrp denilen bir şey varmış. Onu çözebilirsem. :)
    Twrp yüklemek için "Adb driver installer" programı ile sürücüleri kurdum. Telefonun geliştirici seçeneklerini açtım. Oradan da OEM kilidini ve USB hata ayıklama modunu açtım. Sonra telefonu kapatıp Güç+Ses kısma kombinasyonu ile bootloader modunda açtım. ADB dosyasının olduğu klasöre TWRP image dosyasını koppyalamıştım zaten. Sonrasında klasörde boş bir yere shift+sağ tık kombinasyonu ile komut istemcisini açtım. "fastboot oem unlock-go" komutunu verdikten sonra hata veriyor. Sebebini bulamadım. Hatanın ekran görüntüsünü ekliyorum. Neden veriyor acaba bu hatayı?

Leeco Max 2

Leeco Max 2

Ekleme: Sorunu çözdüm. ADB setup isimli dosyaya girip kendi arayüzünde yes yes diyerek kurmak lazımmmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VefaMetin -- 8 Aralık 2017; 14:9:0 >

Magisk manager uygulamasını yükledikten sonra TWRP ile Magisk uygulamasını flashladım. Magisk kurulmuş oldu böylece. Sonra Titanium BackUp programını kurdum ve gereksiz fabrika uygulamalarını sildim. Root güzel bir şeymiş. Harika oldu. :)

Yalnız şöyle bir sorunum var. Nova Launcher kullanmak istiyorum fakat Nova Launcherda ne arama, ne SMS, ne WhatsApp hiçbir uygulamada bildirim rozeti görünmüyor. Telefonunun kendi launcherında görünüyor hepsi ama Nova Launcherda sıkıntı var. Novanın en sevdiğim özelliği ise; her uygulamaya özel olan, uygulama simgesinin üzerine basılı tutunca açılan seçenekler. Tüm bildirim izinlerini verdim uygulamalara ama Novada bu problemi bir türlü çözemedim.

Ekleme: Bir de Meteroloji Genel Müdürlüğünün uygulama widgetı çoğu zaman kendini otomatik yenilemiyor. İnternet açık, yenileme süresi 5 dakikaya ayarlı ama yenilemiyor.

Son olarak yaşadığım bu iki sorunu root yetkisi almadan önce de yaşıyordum. Root ile ilgili değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VefaMetin -- 11 Aralık 2017; 11:0:41 >

Nova ile beraber teslaunread programini kurmaniz gerekiyor ikonlarin uzerinde okunmamis bildirimleri icin.

Widgeti system uygulamasi yapmayi deneyin...

Teşekkürler Hocam, deneyip sonucu buraya yazarım inşallah.

Bir de "Phone Manager > Connection control" diyerek bazı uygulamalar hariç çoğu uygulamanın internet ile olan bağlantısını interneti boş yere kullanmasınlar diye kestim. Fakat "Trafik rankings" bölümüne girdiğim zaman engellediğim uygulamaların interneti kullandığını görüyorum. Örneğin resimde görüldüğü şekilde Firefox, Play Store, Meteoroloji, Whatsapp ve Media isimli uygulamara izin verdim. Android OS uygulamasının iznine zaten karışamıyorum. Diğer görünen uygulamaların internet bağlantısı hep kapalı ama dünden beri resimde de görüldüğü üzere interneti kullanmışlar. Nasıl böyle bir şey olabiliyor acaba?

Leeco Max 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VefaMetin -- 11 Aralık 2017; 12:18:23 >

Bugli olabilir kullandiginiz rom da , hangisini kullaniyorsunuz?

Birde bu prgramla deneyin

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.freighter

Teşekkür ederim. Stock rom olan 26S'i kullanıyorum. Magisk ile root yetkisi aldım.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.