Şimdi Ara

Led Tv Seçimi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar led tv alıcam kafamdaki led tv ler şunlar:
    1.PHILIPS 46PFL9704H/12
    2.SONY BRAVIA KDL-46X4500
    3.SAMSUNG 46B8000

Arkadaşlar aralarından en güzeli Philips olarak göze çarpıyor 5.000.000 kontrast ve 200 hz var ve birde en önemli özelliklerinden biri sharp modül kullnılmış bu led tv'de
    Sony Bravia gelirsek dünyadaki en iyi led tv den biri diye biliriz ancak bu tv nin benim için tek sorunu 100 hz olması ve ama kalite olarak Sony süper her zaman için
    Samsung'a gelirsek herşey güzel görünüyor ancak kullanılan moül iyi değilmiş ps3 te kötü görüntü veriyormuş bundan dolayı soğudum baya...

İşte Philips özellikleri....
    http://www.hepsiburada.com/philips-46pfl9704h12-full-hd-46-led-pro-televizyon-/productDetails.aspx?categoryid=163192&productid=evph46pfl9704h12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalcakirca34 -- 11 Kasım 2009; 15:53:50 >

• Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...
  • Sn.kemal

Bazı Katalog verilerini ve üretici sallamalarını geçiyorsunuz bir kere

-Phil 9704 Sharp Modüllü panel High-End 9xx serileri içindeki en iyisidir!ancak fiyatı LGD Modüllü LED lerden oldukça pahalıdır!
    Şu an için Phil deki en iyi panelde budur!

-X45x ise bundan daha iyidir teknik* olarak+görüntü olarak+Processor olarak!!

-200Hz ise yine palavradır S/W ile bu iş oluyor ama pratikte sana hiç bir şey vermez bu işlem!!kaldıki paneli doğru set edemezsen isterse
    500Hz olsun

-Samy LED_LCD ler ise dünyada en fazla satılmasının birinci sebebi F/P panel olmalarıdır+LED uygulama yapılmasıda kimilerine ayrıca "cazip"
    gelmektedir!!

Samy de;kim demiş Modül iyi değil diye???
    En iyi Modül tipi olan ASV(Sharp) ve S_PVA(Samsung tur)!!!!
    Samy lerin özellikle 40"/46" larıda S_PVA dır ama 55" leri CMO/Taiwan dır,aynı şekilde Sony 55"X45x de CMO Modül kullanıyor!!
    Hatta S_PVA totalde dünyadaki en iyi TFT-LCD Modülüdür,sadece hata çıkma oranı yüksektir!

-PS3 spesifik olarak kötü görüntü veriyor lafıda palavradır,kim çıkarıyor bunları anlamıyorum ne alakası var bunların panel ile!

++
    Şimdi bütçen bu paneller için OK ise

1-X45x(şayet bulabilirsen tabiki!!)
    2-9704
    3-Samy B6/7/8(aynıdır bu modeller sadece MediaPlayer+Cosmetic farklılıkları vardır ama görüntü kalitesi aynı paneldir!!)

Umarım yardımcı olmuştur++

*-""LC(Local-dimming) Full-RGB LED Baclit"" uygulamalı dünyadaki bugün için en iyi Baclit sistemidir!!!(Sharp buluşudur ve Sharp XS1 serisinde vardır birde
    tekniğin mucidi olarak)

++
    Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 11 Kasım 2009; 22:34:34 >

• peki sayın albani her zaman dediğiniz gibi bence de belki en önemli unsur olarak motionhandling hangisinde daha iyi sizce 9704 mü yoksa x4500 mü yoksa 3ncü bir modelmi?
  • X45x de daha iyidir+

9704 de Input-LAG sıkıntısı vardır hassas Gamer iseniz dikkat!!!
  • @albani üstad değerli yorumların için çok teşekkür ederim ederim sony kesinlikle yanılmıyorsan şuanda led tv de dünyada sharp ile en iyisi tercihim büyük ittimale bu olacak gibi yanlız sony XBR10 Serisi çıkmış amerikada bunda 240 hz var o beni kuşkuya düşürdü biraz samsung'a gelirsen dünyada baya tercih ediliyor ancak alanlar çoğu pişman herkes sony için led tv daha iyi diyor phil ise baya hoşuma gitti ama sizin yorumunuzdan baya etkilendim ben genelde maç izliyorum hd ve sd yayın izliyorum benim için en uygunu hangisi son olarak ne dersiniz acaba çok soru sordum ama...saygılar
  • Kardeş sen 3 tane seçenek sundun,bende bunlardan sana kendi sıralamamı yaptım!

1-X45x OK ama bu seri üretimden kalkalı aylar oldu!!!stoklardan bile bitti sayılır,dolaysııyla rahat bulunan bir panel değil+fiyatıda oldukça pahalı
    ama fiyat senin OK ise ve malıda buluyorsan bu sıralamada 1.yerde bu olur!

2-Phil 9704 serisini Avrupadaki yorumlardan ve testşerden uzun zamandır takip ediyorum ama hala çok net veya aman aman bir
    sağlıklı yorumda bulamadım!!Test verileri ise genelde taraflı hatta çok taraflı!!
    Ama buda alınabilir bir panel tabiki,buda pahalı ayrıca! LAG sorunu ise sadece Gamer lar için sorun olabilir deniyor,ama ucu açık bir ifade
    ancak Phil ler bu konuda çok hızlı paneller değildir ama renk üretiminde mükemmel başarısı vardır,ayrıca her panelin artık/eksi mutlaka bir şeyleri
    oluyor!

3-Ben Samy leri ise F/P paneli oldukları için tercih ediyorum ama bu listede tabiki 3.sıraya oturur genel performansı itibarıyla!!!

++

• Herkese çok teşekkür ederim önerileriniz için...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.