Şimdi Ara

***led panel arızası*** ... (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
501
Cevap
14
Favori
210.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağol hocam,

8-9 ay önce Sony KDL-50W805C almıştım bunuda kayınpedere 600den vermiştim.

Şu forumda arka kapağı açıp ribon kablosunu söküp takıp düzeldi diyenler olmuş, yarın kayınpederlere gidince bende bir açıp bakacağım.

Avs forumada mesaj attım. Birdaha Samsung TV-telefon almam. 2009 yılınca aldığım Sony LCD TV hala çalışıyor.

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1492931-samsung-lcd-tv-colored-vertical-lines-issue-resolved-loose-connector-save-yourself-1237-my-model-ln55c650-3.html

@selcengiz arkadaşda 2014 yılında aynı konudan açmış,

https://forum.donanimhaber.com/samsung-46c6730-led-tv-problemi-acil-bakarmisiniz--99085405

***led panel arızası*** ...

• _Discovery_ kullanıcısına yanıt
    şu videodaki işlemi deneyin, tek umut bu ...

https://www.youtube.com/watch?v=jXsu3nGQKIc

@_Discovery_
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=lsM7k67-lis

AVSde şunuda okudum ama kalıcı olmuyor sanırsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 3 Haziran 2017; 0:58:16 >
  • Merhabalar evimde iki adet philips tv var biri hiç bir sebep yokken ekran komple gitti sadece ses var diğerinde ise dikey çizgiler oluştu çizgi oluşan tv 7007 serisi ve cok az kullanıldı garanti biter bitmez iki tvde bu hale geldi cok sıkıcı bir durum artık yeni tv bakıyorum samsung ks8500 düşünüyordum ama bu sorunu samsung panllerde ağırlıkta olduğunu görünce vazgectim samsungatan, sanırım 7007 de de samsung panel var çizgilenme o yüzden. Açıkcası dünyanın parasını verip 3 sene sonra tv nin bir çöpe dnüşmesini izlemek çok kötü malesef elimiz kolumuz bağlı led tvden başka birşey de yok piyasada sanırım en mantıklısı sony gibi duruyor en azından japon abi diye kendimizi avuturuz ee nedemişelr o iyi panasonic neo plazmalar güzel atlarına binip gitti demirin tuncuna tv nin ledine kaldık.
  • Merhabalar,
    Hi-level 48' inch 4k televizyonumun ekranı kırıldı. Servis,panelin değişmesi gerektiğini söyledi. Panel modeli V23298530 . Nerde bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • merhabalar,
    uzun zamandır bu sayfada yazılanları takip ediyorum çünkü samsung televizyonumun sol yanından aynı sizlerinki gibi çizgiler var. Ancak bende uzun zamandır yavaş yavaş ilerliyor. Şimdilik 5 cm kadar ilerledi. Kendini belli ediyor fakat değiştirme ihtiyacı hissettirmiyor.

İş dolayısıyla yaklaşık olarak 1 ay evden uzak kaldık. Döndüğümüzde tv de ki çizgilerin hiçbiri yoktu. 3 gün sonra solda yarım santimi kaplayacak kadar çizgi belirmeye başladı. Belli ki bu çizgiler devam edecek ve yavaş yavaş eski halini alacak.

bu paylaşımı yapma amacım forumdaki konunun uzmanlarına yaşadığım tecrübeyi aktarmak ve belki de yapabilecek başka bir şey olup olmadığını bir de bu pencereden görmelerini sağlamaktır.

herkese iyi günler dilerim.
  • benimde tv bozuldu bu konuyu sonuna kadar okudum. hocam sizden birşey rica edebilirmiyim. bende 40 d6510 vardı panelde bir sıkıntı oldu.tv yi açtım sanki yapabilecek gibi hiç yoktan gösteriyordu. bu panelin flex kablolarının girdiği tcon kartının üzerine koruması düştü muhtemelen bozuldu. sizin bu tv yi atmadıysanız tcon kartınızı isteyecektim denemek için. teşekkürler bu arada geçmiş olsun tekrar.
  • marcinal M kullanıcısına yanıt
    size de geçmiş olsun ... tv'yi bir süre beklettim, sonra kart,kablo,vs. çıkarıp paneli attım, aradan zaman geçti bir işe yaramayacağını düşündüğümden diğer parçaları da attım üzgünüm ...

@marcinal
  • @bayberty teşekkürler cevabınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

size de geçmiş olsun ... tv'yi bir süre beklettim, sonra kart,kablo,vs. çıkarıp paneli attım, aradan zaman geçti bir işe yaramayacağını düşündüğümden diğer parçaları da attım üzgünüm ...

@marcinal

Merhabalar.. Benimde televizyonumda maalesef böyle bir sorun var . Benimde garantiden iki ay sonra bu duruma geldi çizgiler yayıldı . Bir çözüm öneriniz var mı ?

• Arkadaşlar ekrana sert cisim geldi. Servisi telefon ile aradım ekran kırıldı dedim sıfırına yakın fiyat çıkar dedi çok üçret söyledi. Bunun tamirini başka bir yerden yaptırabiliryim?

Model Philips Led Tv 47pfk6309

• mekansizercan M kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun maalesef çözüm yok, konu içinde bir videodan bahsedilmişti arka kapağı açıp bir deneme yapılıyor ben denedim sonuç olumsuz, eğer onu yapınca sonuç alırsanız ne ala, çözüm olmazsa ya servisle pazarlık yapıp paneli değiştirmeniz yada yeni tv almanız gerekiyor ...

@mekansizercan
  • Portraitclub kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun ... geçenlerde bir yakınımın 48" seg tv'sinin ekranına aynen bu oldu, vestel servisle konuştu uzun bir süre düşündü araştırdı, biz ona yeni tv önerdik ama o paneli vestel serviste değiştirdi ...
    eğer panel değişimi tv'nin güncel değerinin yarısına yakın fiyata gelirse yaptırılması makul olabilir... bizim yakının tv'sinin sıfırı 1.400 civarı, o 1.200'e panel değişimi yaptırdı ... philips'in panel fiyatları daha yüksektir, yetkili servis dışında bir yerde yapılacağını sanmam, bence değmez yeni tv daha mantıklı ...

@Portraitclub
    Teşekkür ederim . Ya bir dünya para verip saçma sapan bir sorun oluşması insanı üzüyor.
    haklısınız, beni de etkilemişti ama hayat devam ediyor sağlık olsun ...
    samsungdan yediğim kazıktan sonra hı-level aldım ama o da başka bir dert ...

@mekansizercan
    Benim tv de ki görüntü bozukluğu sizinkinden biraz daha farklı sanki .
    birkaç foto daha eklerseniz farkı anlarız, özellikle tam ekran resmi ... eğer ekranın sadece yarısında sorun varsa çözümü daha basit olabilir ...

@mekansizercan
    Maalesef böyle.

• Samsung pişmanlıktır. Sulu boya gibi acayip dandik renkler ve siyah sahnelerde çuvallayan bir tv
  • Bu tv üreticilerinin alayı şeytan arkadaş şu Tv ye 3000 TL 5000 TL fiyat biçiyorsunuz şu ekranları sağlam yapın çocuklar ekrana sert bi oyuncak vs cisim attığında hooopppp gitti paralar para kazanmak çok kolay ya zaten

Tüplü TV lerin eline su dökemez bu yeni nesil tv ler yok Bandling yok ölü piksel yok siyah kalitesi yok hz hepsi baş ağrısı hepsi sıkıntı eskiler her zaman daha iyiydi.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.