Şimdi Ara

LED TV LG mi SAMSUNG mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
69.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG 47LM660S yada 42LM660S almak istiyorum fakat dün teknosaya gittiğimde samsung ve lg tvler yanyana baktığımda samsungun görüntüsü daha net ve daha hoş gibi göründü gözüme ve teknosada çalışan elemanda lg panelleri samsungta üretiliyor falan bir şeyler dedi. LG kendi panellerini üretiyor bildiğim kadarıyla her neyse benim kafamı karıştıran nokta gözle bile bu kadar farkedilen bir olay varken herkes lg tavsiye etmiş çocuğun söylediği saçmalıktan sonra bu teknosanın samsung satmak için bir oyunu mu yoksa forumda delinin biri lg çok iyi demiş bütün akıllılar onun peşinden mi gitmiş anlayamadım? Bu konu hakkında bir açıklama getirebilirseniz çok sevineceğim. İngilizcem var bu arada yabancı forumlar deyip direk linkte atabilirsiniz. Yabancı forumlarda hangi forumun güvenilir olduğunu bilmediğimden forumdonanım takip ediyorum. Herkese teşekkürler.

• LG ve Samsung her ikiside panel üreten firmalardır,görüntü farkı ayarlardan olabilir,

Ayriyeten LG lerde ekranda koruma paneli olduğu için renkler soluk gelebilir doğaldır,

Ayrıca yeni bu senenin ürünleri olan LA serisine bakın isterseniz,

LM serisi geçen seneye aittir...
  • Merhaba, ben eski bir samsung turkiye flat ofis calisaniyim. Lg ve samsung iki guney kore menseili firma olarak teknoloji alisverisi yapmakta. Eski Bosch siemens ortakligi gbi yaklasabiliriz buna. Ozellikle Smartphone olmak uzere birçok patentli teknolojiyi paylastiklari biliniyor. Tv konusunda ise Lg ve samsung tamamen farkli teknolojide ve karakterde paneller uretmekte. Satın alirken satis görevlilerinden ziyade kendi arastirmaniz ile karar vermelisiniz. Hele soz konusu Tv ve goruntu olunca sizin kisisel düşünceleriniz en onemli karar mekanizmaniz olmali.

Cihazlara gelince Lg paneller patentli pasif 3d paneller kullanirlar. Samsungun bu teknolojiye olan talepten ötürü lg panelli cihazlari piyasaya surecegini duymustum. Sony panasonic gbi bazi firmalar pasif panel talebinden ötürü bunu suanda yapiyor.
    Samsung daha parlak ekrana sahiptir, daha dusuk tepki suresi ve input lag vaad ederken smart tv adina en gelişmiş ozellikleri barindirir.
    Lg ips modelleri daha gercege yakın resimler ortaya koyar.Lg panellerin orta, baslangic seviyesinde kontrast ve parlaklık seviyeleri dusuktur. Ozellikle Lm serisinde bu kontrast sorunu biliniyor. Lg magic remote ses algilayan kumanda ve pasif gözlük avantajlari var. Modelden modele bir lg cihazi samsung a tercih edebilir yada baska bir modelde samsung cihazi lg veya digerlerine tercih edebilirsiniz. Alirken en dikkat etmeniz gerken nokta gercek panel kalitesidir. Burada da 3 faktör vardır true motion rate yani gerck panel yenileme hizi, kontrast ve parlaklik seviyeleri birde renk kalibrasyonu. Kullanilan malzeme ve smart destegide 4.cul 5.cil onemdedir.
    Gercek yenileme hizlari samsung icin 100-200 hz = 50 hz panel 400-600 100 hz panel 800hz ve ustu 200hz panel dir.

Lgde ise 400hz olup panel hızı 50 olan modeller bulunmamtadir. La 640 ve 660 oyle olmasi lazim ama kesin bilmiyorum. Ama onun disinda samsung ile aynisir.
    Butcenizi ve kullanim amacinizi belirtirseniz tavsiyede bulunabilirim. Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guaximo

Merhaba, ben eski bir samsung turkiye flat ofis calisaniyim. Lg ve samsung iki guney kore menseili firma olarak teknoloji alisverisi yapmakta. Eski Bosch siemens ortakligi gbi yaklasabiliriz buna. Ozellikle Smartphone olmak uzere birçok patentli teknolojiyi paylastiklari biliniyor. Tv konusunda ise Lg ve samsung tamamen farkli teknolojide ve karakterde paneller uretmekte. Satın alirken satis görevlilerinden ziyade kendi arastirmaniz ile karar vermelisiniz. Hele soz konusu Tv ve goruntu olunca sizin kisisel düşünceleriniz en onemli karar mekanizmaniz olmali.

Cihazlara gelince Lg paneller patentli pasif 3d paneller kullanirlar. Samsungun bu teknolojiye olan talepten ötürü lg panelli cihazlari piyasaya surecegini duymustum. Sony panasonic gbi bazi firmalar pasif panel talebinden ötürü bunu suanda yapiyor.
    Samsung daha parlak ekrana sahiptir, daha dusuk tepki suresi ve input lag vaad ederken smart tv adina en gelişmiş ozellikleri barindirir.
    Lg ips modelleri daha gercege yakın resimler ortaya koyar.Lg panellerin orta, baslangic seviyesinde kontrast ve parlaklık seviyeleri dusuktur. Ozellikle Lm serisinde bu kontrast sorunu biliniyor. Lg magic remote ses algilayan kumanda ve pasif gözlük avantajlari var. Modelden modele bir lg cihazi samsung a tercih edebilir yada baska bir modelde samsung cihazi lg veya digerlerine tercih edebilirsiniz. Alirken en dikkat etmeniz gerken nokta gercek panel kalitesidir. Burada da 3 faktör vardır true motion rate yani gerck panel yenileme hizi, kontrast ve parlaklik seviyeleri birde renk kalibrasyonu. Kullanilan malzeme ve smart destegide 4.cul 5.cil onemdedir.
    Gercek yenileme hizlari samsung icin 100-200 hz = 50 hz panel 400-600 100 hz panel 800hz ve ustu 200hz panel dir.

Lgde ise 400hz olup panel hızı 50 olan modeller bulunmamtadir. La 640 ve 660 oyle olmasi lazim ama kesin bilmiyorum. Ama onun disinda samsung ile aynisir.
    Butcenizi ve kullanim amacinizi belirtirseniz tavsiyede bulunabilirim. Saygilar.

640S Modelinki 400 hz ancak gercek tarama kızı 50 hz dir. 660s modelinki oda 400 hz diye gecer ama onunki 100 hz dir.

• Almışken güzel birşey almak istiyorum o açıdan 2500e kadar çıkabilirim ama salon çok büyük değil max 47 yeter. LA serisinin LM serisinden sadece çift çekirdek özelliği ile farklı olduğu daha hızlı kanal geçişleri smart özellikleri daha seri diye okudum onun dışında panel kalitesi ve renkler olarak aynı yazmışlar.
    Kararsız kaldım bir yandan da uygun kampanya bulmaya çalışıyorum.
  • Almışken güzel birşey almak istiyorum o açıdan 2500e kadar çıkabilirim ama salon çok büyük değil max 47 yeter. LA serisinin LM serisinden sadece çift çekirdek özelliği ile farklı olduğu daha hızlı kanal geçişleri smart özellikleri daha seri diye okudum onun dışında panel kalitesi ve renkler olarak aynı yazmışlar.
    Kararsız kaldım bir yandan da uygun kampanya bulmaya çalışıyorum.
  • LA ile LM nin panel olarak farkı var mı ? LA çift çekirdekli ve yeni seri onu biliyorum ama panel olarak özellikleri aynı değil mi ?
  • 620 den baslamak üzere hepsi 100 hz, renk kalibrasyonu daha iyi, en önemlisi lm serisindeki kontrast ve parlaklık sorunu bi nebze önlenmiş..Dual play destekliyor 660 LA serisi, 3d ise neredeyse aktif gözlükler kadar iyi derinlik mevcut.. Kısacası daha iyi panel
  • eflatun45 E kullanıcısına yanıt
    lm ve la arasındaki fark la serisi daha parlak samsung gibi ve renkler daha iyi gibi ...diğer özelliklerine resmi sitelerden bakın ...

paneller

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/49790-lg-lcd-oled-tv-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-5-a.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 22 Ağustos 2013; 16:21:37 >

• eflatun45 E kullanıcısına yanıt
    LG TVLER BERBAT SERVİS İLGİSİZ KESİNLİKLE SAMSUNG LG ALMAYIN SAKIN GÖRÜNTÜ KÖTÜ @eflatun45
  • Hocam samsung derim hem renk kalitesi olsun hemde müşteri hizmetleri çok iyi
  • mağazalarda görüntü kalitesi kiyaslandiginda samsung lg ye göre ayni fiyat dilimindeki urunlerde çok daha başarılı. lakin sharpin görüntüsü ikisinden de guzel gözüküyor. gördüğüm en dandik görüntüler sunny markasinda.

• Guaximo kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bu konuda ben de sizin gibi bilgili birini ariyordum. LG49UB830V alacaktır. Fakat biri bana onun aslında 4k olmadığını, diğer 4k lar 60 piksel iken bunun 30 piksel olduğunu ve 4k çıktığında desteklemeyeceğini söyledi. Samsung ta da digiturkplay uygulaması yok. Ne yapacağını bilmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: resul_camcat

Merhaba. Bu konuda ben de sizin gibi bilgili birini ariyordum. LG49UB830V alacaktır. Fakat biri bana onun aslında 4k olmadığını, diğer 4k lar 60 piksel iken bunun 30 piksel olduğunu ve 4k çıktığında desteklemeyeceğini söyledi. Samsung ta da digiturkplay uygulaması yok. Ne yapacağını bilmiyorum..

4k tvlerde Sonylerin yeni modelleri çok başarılı.. Güzel renk kalibrasyonuda var.. Samsung LG arasında kalırsanız ben şuanda samsungun 1 çıta önde olduğunu düşünüyorum UHD ve 4klarda
  • Uhd ve 4k aynı değilmi benmi yanlış biliyorum bence LG daha iyi

• dark_machine41 D kullanıcısına yanıt
    uhd esasında tam 4k değil 4k nın çözünürlüğü farklı tamamen satış stratejisi aradaki fark aşağıdadır. 4k tv suhd tv olarak geçer.

LED TV LG mi SAMSUNG mu ?
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler uhd yı ben şahsen 4k olrk bliyodm ki öylede sayılır

• Bende Uhd 4k samsung taraftarıyım tşkler
  • Selam,
    Öneriniz benim için önemli,
    ikisi arasında kararsız kaldım,
    yardımcı olurmusunuz,
    Teşekkürler,

1- SAMSUNG 55JU7000
    2- LG 55UF8507
  • arkadaşlar bende hafta sonu tv alcam samsung almak istiyorum aslında ama kafam karıştı açıkçası yardımcı olun lütfennn
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.