Şimdi Ara

Led tv 'de kaliteli ses arayışları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Sony 805c led tv 'de ses kalitesini arttırmak istiyorum. Denemiş olduğum adımlar şunlar:
    *Daha önceden bilgisayarda kullanmış olduğum edifier x600 'ü tv'ye bağladık ama pek hoşuma gitmedi.
    **Arkadaşta playvision hda 51a dekoder vardı . Onu led tv nin optik girişine bağladık . Edifier x600'ü de dekodere bağladık farkı da hissedemedim.
    Şu anda tv nin kendi hoparlöründen yayınları dinliyorum. Bana nedense tv kendi sesi daha iyi geliyor. Halbuki laptopta edifier x600 dinlerken müzik kalitesi harikaydı. Nedendir bilmiyorum.
    Nasıl bir yol izlemeliyim.
    Soundbar mı almalıyım,
    Aslında dekoder işi mantıklı geldi .
    Ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 3 Mayıs 2017; 0:17:10 >

• Playvision dekoder 5.1 ses almanıza yarayan bir cihaz ama ses kalitesini arttıracak diye bir kaide yok.

Ses kalitesini de bütçeye göre arttırabilirsiniz. Eğer 2000 tl gibi bir bütçe ayırabilirseniz stereo bir amfi ve de raf tipi bir hoparlör alınabilir. Ama kaliteyi arttırmak için bir de optik girişi olan bir dac almanız lazım. Bunun için de min 70-100 $ harcamak lazım yada içinde dahili dac'ı olan bir amfi almanız gerek.

Yada stereo amfi olarak 50-100 $ civarına T sınıfı amfi olarak geçen amfilerden alabilirsiniz. Yanılmıyorsam dijital girişleri de olan dahili dac'lı smsl q5 modeli 120 $ civarına geliyordu.

Bu arada tv yayınlarının ses kalitesi iyi olmadığı için bu kuracağınız sistemin hakkını veremezsiniz ama yine de ciddi bir iyileşme yaşarsınız. Eğer usb vs üzerinden film ve yüksek kaliteli flac kayıtlı müzikler dinliyorsanız yada izliyorsanız onlarda tv yayınlarına göre çok daha iyi performans alırsınız.

Eğer baslar konusunda takıntılı biri iseniz harici subwoofer bağlanabilen bir amfi almanız ilerisi için iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Tşk ler cevap için hocam. Aslında TV'yi yeni aldım ses için fazla bütçeyi de arttırmak da istemiyorum pek. Eldekilerden birşey çıkmaz mı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 3 Mayıs 2017; 17:14:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Tşk ler cevap için hocam. Aslında TV'yi yeni aldım ses için fazla bütçeyi de arttırmak da istemiyorum pek. Eldekilerden birşey çıkmaz mı .

Soundbar alman daha iyi olacaktır , diğer işe girersen bütçeni zorlar ...
  • peki Playvision dekoder edifier x600'ün ses kalitesini arttırmaz mı kesin olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Soundbarda da sanal ses var deniliyor alanlar bir süre sonra satıyormuş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Soundbarda da sanal ses var deniliyor alanlar bir süre sonra satıyormuş.

O zaman kesenin ağzını açacaksın

• tv nin sesi size hoş gelmesi tiz sesleri net vermesinden dolayıdır.
    gelen sinyali playvision çözücü işi görüyor. pass trought yapıyor yani.
    edifier pc multimedya aracıdır, yakın dinleme sistemidir tv de size performans vermez.
    2. el orta seviye sound bar işinizi görücektir. diğeri sıkıntılı çünkü amfi + hoparlör derken bi dünya harcama yaptırır.. kolay gelsin.
  • TKİP..
  • akyurt kullanıcısına yanıt
    Hocam soundbar sanal ses verir açıklaması kafama takıldı yani bu ne demek?
    Edifier'in 5+1 ses sistemini 120 tl ye buldum. bunu alıp Playvision dekoder ile tv ye bağlasam nasıl olur? Soundbara kyasla.
  • 2 kanal sesi mix yapıp 5 kanal gibi ses vermesi demek. 5.1 ses demek 5.1 olmak üzere 6 kanal ses in oluşturulmuş olup, çözebilen amfiyle 5.1 ses almamızı sağlamış oluyor. sadece çözmeyle iş bitmiyor içeriklerinde uyumlu olması gerekiyor. 5.1 dobly-dts gibi..
  • akyurt kullanıcısına yanıt
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/samsung-hw-k430-tk-220w-2-1-ch-soundbar-ev-sinema-sistemi-283375468?sc_extrf=Donanimhaber
    hocam sıcak fırsatlarda denk geldi 367 tl ye geliyor. Sizce nasıl olur?
  • giriş seviyesi cihaz,bu fiyata bulmak zor güveniyorsanız alınabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.