Şimdi Ara

***led panel arızası*** ... (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
501
Cevap
14
Favori
210.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bayberty

geçmiş olsun, demek ki tv'yi duvara monte etmek önemliymiş ... maalesef yapılacak bir şey yok, ya servisle pazarlık yapıp daha ucuza yaptırmaya çalışacaksınız yada a101'de satılan yine vestel garantili 43" hı-level tv'lerden alacaksınız ... sağlık olsun ...
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pirasa kullanıcısına yanıt
    Tv ne marka muhtemelen sizin de t con arızası .

• quote:

Orijinalden alıntı: tarihcix

Tv ne marka muhtemelen sizin de t con arızası .
    sony televizyon tcon dur diye aliexpressten sipariş verdim gelince deneyeceğim
  • Ben 2015 ten beri kullanıyorum bir şey olmadı sanırım şans.

Servis bakmadı mı

• https://www.sikayetvar.com/vestel/vestel-tv-ekranda-mor-lekeler-hareler

• redboxer82 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

• quote:

Servis bakmadı mı
    servise hiç bulaşamadım çünkü malum hijyen sorunları yaşıyoruz.
    Tv kaç ekran t con kart ne kadar.

• tv 55 inc aliexpress den tconu 150liraya aldım 50de vergi çıktı
    1800 1900 filan diyorlardı da ondan sordum.

• quote:

1800 1900 filan diyorlardı da ondan sordum.
    çıkma bi tcon için 800 lira fiyat aldım. eğer aliexpres den 799a bulsaydım gene aliexpress den alırdım. bu esnaf kazanmasında kim kazanırsa kazansın.
    Sony en az şikayet alam marka bildiğim kadarı ile .

• benimde Samsung lcd tv nin renkleri bozulmuştu adamlar karaciğer hastası gibi mosmor
    siyahlar beyazlar aşırı parlak dı 10sene lik televizyon bozuldu heralde dedim
    tanıdık tv ciye sordum panel arizalanmistir dedi 700,800tl tutar dedi
    sonra Rus sitelerine kadar araştırıp okudum
    20tl ye kendim hallettim
    beni bir 10sene daha götürür

yukarıda çizgi çizgi line lar varsa muhtemelen tv nin üstte ki ekran kartına giden kemerler bozulmuştur veya yerinden oynamıştır

renklerde sorun varsa t-con kartının üzerindeki tv ye renk veren as15 çipi değişmesi gerekir

***led panel arızası*** ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gael

benimde Samsung lcd tv nin renkleri bozulmuştu adamlar karaciğer hastası gibi mosmor
    siyahlar beyazlar aşırı parlak dı 10sene lik televizyon bozuldu heralde dedim
    tanıdık tv ciye sordum panel arizalanmistir dedi 700,800tl tutar dedi
    sonra Rus sitelerine kadar araştırıp okudum
    20tl ye kendim hallettim
    beni bir 10sene daha götürür

yukarıda çizgi çizgi line lar varsa muhtemelen tv nin üstte ki ekran kartına giden kemerler bozulmuştur veya yerinden oynamıştır

renklerde sorun varsa t-con kartının üzerindeki tv ye renk veren as15 çipi değişmesi gerekir

sony 55w805c için de böyle çözümler söylediler fakat ben chipi nerden bulcam nasıl lehimlicem diye anlamadığım için direk komple tcon almayı çözüm buldum.

aldıysan sorun yok en kısa yoldan halletmissin..

benim imkanım olduğu için kendim hallettim
    çipi karakoy de elektronikciler çarşısından aldım takmasinida az ilerisinde telefon tamiri yapan bi usta vardı ona söktürüp taktirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24 nisanda verdiğim sipariş şimdi geldi. 20lira gümrük vergisi ödedim. akşam televizyona takıp deneyeceğim.
  • Merhaba sevgili forumdaşlarım; normalde şikayet konuları açan birisi değilim ancak sizlerinde mağdur edilmemesi adına bilgilendirmenin ve sosyal medyanın gücüne inanarak bunu yapmam gerektiğini düşünüyorum. 10. ay 2019 fatura tarihli Sony 55XF9005 model bir tv almıştım, tv nin ekranında fiziksel darbe sonucu(ki xf9005 model bu konuda çok hassas ve sıkıntılı bir model) görüntü kaybı yaşadığım için yetkili servisi tarafından ekran değişimi yapılması amacıyla Bakırköy Sony Yetkili Servisi Mahir elektronik le anlaşarak istedikleri 3400 TL yi ödedim.(27/04/2020) Bana 3-4 hafta içerisinde panelin ellerine ulaşacağını ve değişimini yapacaklarını söylediler. Yaklaşık 4-5 gün sonrasında beni arayarak şu an Sony Eurasia Türkiye depolarında panel kalmadığını ve bu sebeple tamirini yapamayacaklarını, istersem 8600 TL ödeyerek 55XG9505 modelinin sıfırını alabileceğimi söylediler. Bense sadece tv min panel değişiminin yapılmasını istediğimi 6500TLye alınmış bir tv nin daha yaşını bile dolduramadan(3-4 . ayında) kullanamadığım için zaten mağdur olduğumu ve 10 yıl boyunca dayanıklı tüketim malzemelerinde servis ve yedek parça garantisinin yasa kapsamında olduğunu, yerine ekstra ücret ödeyerek başka bir tv almak istemediğimi söyledim. Sony Eurasia da yetkili servise tv mi geri almam gerektiğini ve bu konuda bilgilendirilmemi istediğini söyledi. Ben de yasal haklarımı tüketici hakem heyetine giderek çözmektense ve Sony Eurasia Türkiye firmasını kanuni zorunlulukla yapmasını beklemektense ve bu yasal müdahaleyi beklemelerindense iyi niyet çerçevesinde en azından yedek parça panel gelene kadar beni mağdur etmemeleri adına aynı tv nin veya eşdeğerinin verilmesini talep ettim. Hiç bir şekilde bana bunu yapamayacaklarını ve tv mi gelip almam gerektiği söylendi.

Bu aşamadan itibaren kanuni ve yasal haklarımı aramak maksadıyla mağduriyetimin giderilmesi için gerekli adımları atmak zorunda kalacağım. Keşke yıllardır severek kullandığım marka bunlara gerek kalmadan yapması gerekeni yapsaydı. Konuya katkısı olabilecek siz değerli forumdaşlarımında düşüncelerini almak isterim. En içten sevgi ve saygılarımla ..

• aliexpressden aldığım tcon yan sanayi çıktı fakat görüntü geldi. 1 defa kırmızı led uyarısı aldım fakat şuan iyi bakalım neler olacak ilerde.
  • Montajı kendiniz mi yaptınız

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.