Şimdi Ara

Led Konusunda Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Elektronik konusunda oldukça bilgisizim. Bu konuda yanlışım olursa kusura bakmayın.. Küçük bir balıkçı teknem var gece kalamar avı için 2-2.50 m civarı led ışık yaptırmak istiyorum..Kendime bu ledleri çalıştırmak için kuru akü alacağım fakat kaç volt ve amperlik alacağım konusunda bilgim yok.. Akünün bana 12 saat gibi bir süre yetmesi yeterli olacaktır.Yardımcı olursanız sevinirim.

• Hocam piyasa da satılan şerid ledler genel olarak 12v ile çalışır. Ama burada önemli olan alacağınız ledlerin nekadar akım çekeceği alacağınız akünün kapasitesini belirleyecektir. 12 saat civarı kesintisiz kullanacaksanız araç aküsü almanızı tavsiye ederim 12v 60 amper alın kafanız da rahat olsun hem istediğiniz bir oto elektrikçide yada yapacağınız veya satın alacağınız akü şarj devresi ile şarjını da yapabilirsiniz.
  • Araç aküsü hem ağır hem Pahalı olacaktir sizin için . 12V, 12 Ah ya da 18 Ah bir akü alın . İşinizi rahatlıkla görür. Bir de panel koyarsanız denizde durduğu yerde dolar akünüz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hür Beyin

Araç aküsü hem ağır hem Pahalı olacaktir sizin için . 12V, 12 Ah ya da 18 Ah bir akü alın . İşinizi rahatlıkla görür. Bir de panel koyarsanız denizde durduğu yerde dolar akünüz.

Kalamar avcılığı gece olacağı için panel pek işimize yaramaz diye düşündük. Normal şekilde nasıl şarj edebiliriz.
  • musti01 M kullanıcısına yanıt
    5630 dış mekan şerit led öneririm. 8ciplidir aydınlatmasi cidden beni çok şaşırttı çok başarılı.
    Bu ledler 1 metre de 1.7A çekiyor. 2,5 metre x 1,7 = 4,25A çekecektir. Buna kayıpları vs de eklersek, saatte 5A harcar diyelim.
    12 saat x 5A = 60A lık bir akü fazlasıyla işinizi görecektir.
    Şarj kısmı icinse elektronik bilginiz varsa kendiniz bile yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayer_ank

5630 dış mekan şerit led öneririm. 8ciplidir aydınlatmasi cidden beni çok şaşırttı çok başarılı.
    Bu ledler 1 metre de 1.7A çekiyor. 2,5 metre x 1,7 = 4,25A çekecektir. Buna kayıpları vs de eklersek, saatte 5A harcar diyelim.

Maalesef şarj için hiçbir bilgim yok normal prizden şarj etme şansım yok galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayer_ank

Size Katılıyorum . Işık Şiddeti fazla isteniyorsa Dediğiniz gibi yapmakta fayda var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.