Şimdi Ara

Leadtek PX7800GT önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu ekran kartı hakkında görüşlerinizi belirtir misiniz? elimde x850xt var ve az bi fiyat farkına Leadtek PX7800GT ile değiştirmeyi düşünüyorum.. bir de sistemin diğer üyeleriyle alakalı bi sorun çıkmaz de mi??

ASUS P5PL2 anakart, P4 3.4 ghz DUAL işlemci, 1gb DDR2 533mhz Kingston

oyunlarda ne kadar fark eder? mesela yanında bi de 1 gb ram daha mı alsam
    ? lütfen bir de bu ekran kartrı için PSU önerisi.. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ettim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asy84 -- 22 Şubat 2007; 18:44:46 >

• oyunlarda fark eder ama cokda oyle büyük bi fark olmaz diye düsünüyorum o kartin en büyük +'sı sm3 destekli oyunları oynatabilmesidir ( Ör. Splinter Cell ) 7800gt ile fiyat farkına göre değiştirilebilir...
  • Şöyle yazayım.
    Sahip olduğum sistem : D930 (Dual 2x 2mb cache), Asus P5LD2 SE , 2 GB 533 Mhz Twinmos Dual, 7800 GTX 256 Ram Asus Extreme mevcut, PSU 400 Watt FSB
    > Splinter Cell:Double Agent 30-35 fps (boş alanda 2 ajan var sadece) 1280 x 1024
    > RainboxSix Vega'da : 25-35 fps arası (Helikopterden indiğimiz yine birkaç adam var) 1280 x 1024
    > Medieval Totalwar II : 2000 küsür vs 2000 küsür askerli savaşda, High detay 10 fps lere kadar düştüğü yerler oluyor. AA falan kapalı 1280 x 1024

gibi... Oblivionda daha doğru düzgün bakmadım bile. Bütün sistemim overclocksuz çalışıyor.
  • fiyat farkı çok fazla vermicem,makul derecede yanii ve alacağım kartın garantisi de bir süre dewam edicek.. aslında almak isteme sebeblerimden biri de bu.. çünkü bundan sonraki alcağım ekran kartına kadar idare edebilmesi için garantisinin olması bi avantaj gibi geliyor..bir de aklıma takılan bişey war x850xt yle alakalı.. fiyat bakıyorum biraz ve çeşit çeşit fiyat lar gözüme çarpıyor.. bunun nedeni ne?özellikfarkı falan mı war markalar arasında?
  • x850xt zamanının milyarlık kartıydı ve iyi bi kartti ama artik sm3 destekli olmaması onun eski oldugunun en bütük isareti performans olarakta tabiki fark olur yani fark az ise alınması iyi olacaktır bence...
  • bence de .. :):) teşekkür ederim ark lar..
  • 7800gtx alınırmı bu saatten sonra kalas,odun,kütük 110 mikron elektrik canavarı bence illa ekran kartı alacam diyorsan 1950pro al , yada 2 ay bekle 8600 serisinden bi kart al
  • quote:

Orjinalden alıntı: mafya babası

7800gtx alınırmı bu saatten sonra kalas,odun,kütük 110 mikron elektrik canavarı bence illa ekran kartı alacam diyorsan 1950pro al , yada 2 ay bekle 8600 serisinden bi kart al

dostum once konuyu bi iyi okusan diyorum hani

7800gt ile takas durumu varmıs arkadasın uygun fiyata onu soruyo yeni kart alim mi demiyo

Edit: Ilave olarakdan x850xt ile uygun fiyata olacaksa alınır tabiki. Hem belki adam Splinter Cell oynayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 22 Şubat 2007; 20:04:01 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mafya babası

7800gtx alınırmı bu saatten sonra kalas,odun,kütük 110 mikron elektrik canavarı bence illa ekran kartı alacam diyorsan 1950pro al , yada 2 ay bekle 8600 serisinden bi kart al

böyle diosun da direk gidip onu alacak değilim.. ekran kartım zaten x850xt.. gidip te az bi fark için almam onu.. ayrıca onun kadar teknolojik olmasa bile performans bakımından bence daha ii.. tabi bana göre.. neyse sağolun yine de..
  • 7800GT 7800GTX KIRPILMIŞ VERSİYONUDUR BEN 3 AY O KARTI KULLANDIM VE BOZULUNCADA GARANTİYE VERİP DEĞİŞTİRMİŞTİM PEK İYİ ANILARIM YOK YANİ O KART İLE BİLGİN OLSUN O KART BİRAZ PSU İSTİYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: URBAN_ROCK

7800GT 7800GTX KIRPILMIŞ VERSİYONUDUR BEN 3 AY O KARTI KULLANDIM VE BOZULUNCADA GARANTİYE VERİP DEĞİŞTİRMİŞTİM PEK İYİ ANILARIM YOK YANİ O KART İLE BİLGİN OLSUN O KART BİRAZ PSU İSTİYOR

anladım.. psu fena değil ama sorun nie çıkmıştı sende? bilgilendirsene biraz
  • kendi kendine bozuldu işte ne bliyim çok iyi bir kart fakat tek sorun kendi sınıfına göre biraz yavaş ram hızına sahip 1000mhz
  • Çok kraldır 7800GT.İki kartı da kullandım.X850XT,7800GT nin kılı olamaz.

Düşünmeden GT al.
  • 7800gs bile o/c ile 8k alabiliyor.
    gt ile overlock ile 9k alabilirsin 05 den
  • shader 3.0 desteklı oyunları oynamak harıcınde cok buyuk performans degısıklıgı bekleme derım
  • 2 tane
    quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Çok kraldır 7800GT.İki kartı da kullandım.X850XT,7800GT nin kılı olamaz.

Düşünmeden GT al.

Yav arkadasim sen bunu söylemeden önce bir arastirma yaptin mi...

http://www.tomshardware.com.tr/graphic/charts/index.html?model1=527&model2=574&chart=210

Buyur burda bütün ekran kartlarin karsilastirmali testleri var...

Adi gecen iki karti sec cesitli karsilastirmalarda aradaki farki gör...

Valla ben bir kac tane baktim... Hic de öyle senin dedigin gibi kili bile olmaz türünden bir fark göremedim...

Senin isin gücün sallamak
    2 tane x850xt 1 tane 7800GT kullanmış adamım.Sen ne diyorsun ne zanneiyorsun kendini.HAni kartı kullandın?X850XT yi mi 7800GT yi mi kullandın sen?Söyle biz de bilelim.Ha benim işim gücüm 'sallamakmış' öyle mi?3dmark05 de x850xt 5900 Puan alırken 7800GT 7500 puan alıyordu aynı sistemimde.Üstelik X850Xt gıdım OC olmuyordu ancak 7800GT OC ile 8400 puanlara geliyordu X850XT ise anca 6100 lere geliyordu.Üstelik Pipe sayısı.

X850Xt nin karşılığı 7600GT dir.Bunu herkes bilir ancak bazı bunu bırak hiçbirşey bilmeden suni tablolara bakarak donanım anlayacağını sananlar böyle kendi hadlerini aşan yorumlar yapar işte.Mesaj sayından foruma çok katılmayan birisi olduğunu anlayabiliyorum.

Arada fark yokmuş.Benden iyi mi bileceksin.Vertex sayısı da pipe sayısı da sm3 desteği de OC potansiyeli de X850Xt ye takar bu kartın.Hiçbir kartı kullanmayıp iki kartı da bizzat kullanmış bir adama böyle hakartler yapamazsın.

Üyeliğinin ceza alması için gereken başvuru yapılmıştır.Tekrarlamaman dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reason666 -- 24 Şubat 2007; 21:55:04 >

• Kartlarin ikisini birden kullanmadigim dogru... Ancak his excalibur X850XT pe Iceq2 Turbo kartı yaklasık 2 yil kullandim... O.C den ve testlerden anlamadigim icin o konulara girmeyecegim... Ben sadece fikir vermesi acisindan o linki koydum.. Ayrica orda Crossfire demiyor ya da ben yanlis okuyorum... Yalniz senin verdigin rakamlarda bile %40 civarinda fark var...

Rakamlari yorumlamak icin illede o testlerini kendimin yapmasi gerekmiyor...

Ayni tabloda X850XT 3dmark06 dan 1317 puan alirken 7800GT 1788 puan almis... Burda da fark %35 civarinda...

%40 fark ile kili bile olamaz arasinda bence daglar kadar fark var...

Senin bu deyimini gören 8800gtx ile atiyorum x850xt yi karsilastiriyor sanir...

Her seye ragmen fazla abarttigini düsünüyorum...

• x8xx ler 7600 serisi kartlar gibi puan alır.
    ama 7800gt ler o/c ile 8 9 k kasabilir.
    bnm arkadasım agp 7800gs ile 8k alıyor. gt daha fazla alsın bi zahmet
    3d mark 05 den 8k alan bir x850 yokki
    carbonda blur acamıyacan vs vs bi suru gorsellikten mahrum eski kart yani
  • quote:

Kartlarin ikisini birden kullanmadigim dogru... Ancak his excalibur X850XT pe Iceq2 Turbo kartı yaklasık 2 yil kullandim... O.C den ve testlerden anlamadigim icin o konulara girmeyecegim... Ben sadece fikir vermesi acisindan o linki koydum.. Ayrica orda Crossfire demiyor ya da ben yanlis okuyorum... Yalniz senin verdigin rakamlarda bile %40 civarinda fark var...

Rakamlari yorumlamak icin illede o testlerini kendimin yapmasi gerekmiyor...

Ayni tabloda X850XT 3dmark06 dan 1317 puan alirken 7800GT 1788 puan almis... Burda da fark %35 civarinda...

%40 fark ile kili bile olamaz arasinda bence daglar kadar fark var...

Senin bu deyimini gören 8800gtx ile atiyorum x850xt yi karsilastiriyor sanir...

Her seye ragmen fazla abarttigini düsünüyorum...

Testlerden bile anlamıyorsun baksana...

2500 puan şu anda bir orta alt seviye ekran kartının aldığı puan ki iki kart arasında yaklaşık bir 6600GT performansı kadar frk var.%40 çok büyük bir fark ekran kartı pazarında.Zira X1950pro nun X1900GT yi ezdiğini söyleyenler bunu sadece %10 luk bir farka dayalı söylüyorlardı.

Düşün %40

Sonuç itibariyle

X850XT nin dengi 7600GT dir,7800GT değil...

7800GT ile 7600GT arasında dağlar kadar fark var.Ben bir yılda abartmıyorum 23 ekran kartı değiştirmiş bir insanım.Bu iki kartı da kullandım.Her aldığım kartı OC açısından performans açısından ıcığını cıcığını çıakrtırı.7800GT min 300W lık dandik aopen PSU m ve athlon 3000 işlemcimle çıkardıı mucizelere rağmen böyle laflar işitmek çok ağırıma gitti sadece.O kartın bendeki yeri ayrıdır,aynı şekilde X850XT nin de(X850XT ilk kullandığım PCIe karttır)

İyi geceler.

• quote:

2 tane
    quote:

quote:

Çok kraldır 7800GT.İki kartı da kullandım.X850XT,7800GT nin kılı olamaz.

Düşünmeden GT al.

Yav arkadasim sen bunu söylemeden önce bir arastirma yaptin mi...

http://www.tomshardware.com.tr/graphic/charts/index.html?model1=527&model2=574&chart=210

Buyur burda bütün ekran kartlarin karsilastirmali testleri var...

Adi gecen iki karti sec cesitli karsilastirmalarda aradaki farki gör...

Valla ben bir kac tane baktim... Hic de öyle senin dedigin gibi kili bile olmaz türünden bir fark göremedim...

Senin isin gücün sallamak
    2 tane x850xt 1 tane 7800GT kullanmış adamım.Sen ne diyorsun ne zanneiyorsun kendini.HAni kartı kullandın?X850XT yi mi 7800GT yi mi kullandın sen?Söyle biz de bilelim.Ha benim işim gücüm 'sallamakmış' öyle mi?3dmark05 de x850xt 5900 Puan alırken 7800GT 7500 puan alıyordu aynı sistemimde.Üstelik X850Xt gıdım OC olmuyordu ancak 7800GT OC ile 8400 puanlara geliyordu X850XT ise anca 6100 lere geliyordu.Üstelik Pipe sayısı.

X850Xt nin karşılığı 7600GT dir.Bunu herkes bilir ancak bazı bunu bırak hiçbirşey bilmeden suni tablolara bakarak donanım anlayacağını sananlar böyle kendi hadlerini aşan yorumlar yapar işte.Mesaj sayından foruma çok katılmayan birisi olduğunu anlayabiliyorum.

Arada fark yokmuş.Benden iyi mi bileceksin.Vertex sayısı da pipe sayısı da sm3 desteği de OC potansiyeli de X850Xt ye takar bu kartın.Hiçbir kartı kullanmayıp iki kartı da bizzat kullanmış bir adama böyle hakartler yapamazsın.

Üyeliğinin ceza alması için gereken başvuru yapılmıştır.Tekrarlamaman dileğiyle.

+1

x850xt ile 7800 gt yi kıyase etmek akıl kar'ı değildir. Cok sacma lütfen bilip bilmeden kimse konusmasın x850xt 7800gt den iyidir diyen birisi varsada bu isi bilmioyordur..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.