Şimdi Ara

Lcd ve Plazmalar için Ekran Hesaplamaları + En uygun İzleme Mesafesi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
8
Favori
263.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: REM1903

Yeniden teknosaya gittim.
    3 mt için 46 ve 50 çok büyük dediler.37-40 önerdiler.
    İnsanın hepten aklı karışıyor.

46'' bence uygundur ama 50'' tartışılır ,
    50'' hassas gözlü bir insan için sorun olabilir , Seninle konuştuğumuz gibi test yapmak lazım

50'' HD Ready bir panel 3.5mt kurtarır bence....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 5 Temmuz 2010; 18:06:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

quote:

Yeniden teknosaya gittim.
    3 mt için 46 ve 50 çok büyük dediler.37-40 önerdiler.
    İnsanın hepten aklı karışıyor.

46'' bence uygundur ama 50'' tartışılır ,
    50'' hassas gözlü bir insan için sorun olabilir , Seninle konuştuğumuz gibi test yapmak lazım

50'' HD Ready bir panel 3.5mt kurtarır bence....

46 dada plazma yok işte hd ready. 50 var 42 var

42 ufak 50 büyük kalıcak..
    46 samsung c530 lcd düşünmeye başladım.En uygunu olcak sanırım.
    Gold dvd bile takmıyor.Zeytinburnu golddan bahsediyorum.SD yayın istedim yok,dvd tak dedim yok..

• Adamlar sanki satmamak için ellerinden geleni yapıyor

46'' pdp için söylemedim zaten , ilk önce Lcd & Plazma ne olucak ona karar verilmeli
    Senin anlatımına bakılırsa plazma senin için uygun seçim , bu durumda başka mağzalara bakman gerekiyor
    Ama en azından sana örnek görüntü açabilecek biryere

Lcd karar kıldım diyorsan o konuda birşey diyeyem....
  • yok plazmada ısrarcıyım. Gezicem bir kaç yer daha.Böyle gold gibi yerler,müşteri kaçırmak için özel çaba gösteriyor.

2 tv de ntvspor açık,3 tv de film,3 tv de bluray konser falan böyle dağıtmışlar..İstediğin tv de istediğin görüntüyü görmek istiyorsun nerdeyse azar işitcen.

46-47 plazma yok. Plazma istiyorum ama dediğim gibi 50 var.Oda abesmi durur bilmiyorum..Aramaya devam..
  • Sayın rem,
    Aklını karıştırmak gibi olmasın ama uygun ekran plazma bulamıyorsan toshiba sv 685 led lcd var.
    Bu tv yi albani ustada kullanıyor, görüntüsü plazmalara eşdeğer diyor,formda konu ile ilgili başlığı var istersen bir göz at.
    Senelik izinde olduğum için bir kaç gün mağazalarda bir gezinti yaptım. İstanbul formda teknosa mağazasında onlarca tv yan yana oynuyordu
    Bu tv hepsinden farklı görüntüsüyle kendini belli ediyor. Mağazaya gittiğimde oynatılan görüntü SD yayındı kanal D de bir dizi oynuyordu.
    Bende plazmacıyım fakat Toshiba sv nin SD görüntüsünden etkilendim.
    Bu tv nin 46" olanı var, eğer istanbulda oturuyorsan form istanbul texnosa mağazasına gitmeni öneririm.
    Bu arada 3m için 46" yeterli 50" SD yayın için yetersiz mesafe.
    Selamlar.
  • merhaba arkadaşlar

Bu başlıkta defalarca işlensede Avs de bulduğumu birşeyi sizinle paylaşmak istedim.Umarım konuyu açan arkadaşımıza bir saygısızlık etmiyorumdur.

Albanez Dayı demişti ki!

1080p den iyi şekilde yararlanmak için 60/70 " in üzerine çıkmak gerektiğini söylemişti.

resimde gördüğümüz grafik de

çözünürlülüğün izleme mesafesine göre önemli olduğu:

izleme mesafesi ile tv büyüklüğünün karşılaştırılmasını göstermektedir.

resimdeki düz çizgiler (mor,kırmızı,yeşil,mavi)Tv nin büyüklüğüne ve mesafeye göre çözünürlülükten en iyi şekilde yararlanıldığını göstermektedir.

+++ renkle taralı bölgeler çözünürlülüğün fark edilmeye başladığını alanı göstermektedir.

Lcd ve Plazmalar için Ekran Hesaplamaları + En uygun İzleme Mesafesi

• quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

Sayın rem,
    Aklını karıştırmak gibi olmasın ama uygun ekran plazma bulamıyorsan toshiba sv 685 led lcd var.
    Bu tv yi albani ustada kullanıyor, görüntüsü plazmalara eşdeğer diyor,formda konu ile ilgili başlığı var istersen bir göz at.
    Senelik izinde olduğum için bir kaç gün mağazalarda bir gezinti yaptım. İstanbul formda teknosa mağazasında onlarca tv yan yana oynuyordu
    Bu tv hepsinden farklı görüntüsüyle kendini belli ediyor. Mağazaya gittiğimde oynatılan görüntü SD yayındı kanal D de bir dizi oynuyordu.
    Bu tv nin 46" olanı var, eğer istanbulda oturuyorsan form istanbul texnosa mağazasına gitmeni öneririm.
    Selamlar.

2.5 kat fiyat farkı var yanlız.Öneriniz için teşekkürler ama,o bütçeye sahip olsaydım eğer LEd alırdım mesela. Malesef bütçe diğerlerine..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

Sayın rem,
    Selamlar.

2.5 kat fiyat farkı var yanlız.Öneriniz için teşekkürler ama,o bütçeye sahip olsaydım eğer LEd alırdım mesela. Malesef bütçe diğerlerine..

Bütçeniz yetmemesine üzüldüm,
    Herkes ayağını yorganına göre uzatmak zorunda.Şartlar gün geçtikçe dahada ağırlaşıyor.
    Selamlar,kolay gelsin.

• 4x3 Kare ekran ile 16x9 Widescrren (Yani genis ekran) Arasinda kalanlar icin bir resimle aciklama.

Benim tavsiyem 22" ile 19" arasinda yada 40" ile 42" arasinda karasiz kaldiysaniz. Ekran tipi 4x3 kare olani tercih edin. Cunku kare ekrandaki goruntuyu izlediginiz alan 16x9 genis ekrandan daha fazladir. Sonucta herzaman buyuk inc her zaman dha fazla buyuk goruntu izlemek anlamina gelmez.

Resimde 19" 4x3 ekran ile 22" 16x9 ekran karsilastirilmistir. Resimde 16x9 ekran Mavide baslayip yesil yerde bitiyor. 4X3 kare ekran ise tum mavi yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaygisiz -- 16 Temmuz 2010; 15:30:49 >

• Arkadaşlar,
    Önceki sayfaların çoğunu okumuş olmama rağmen, yine de size sormadan içim rahat etmeyecek. Şu günlerde Sony Bravia EX veya Samsung C65x serisinden bir adet almak üzereyim. En son kararımı sizden gelecek tavsiyeye göre vereceğim. Aşağıya 14 metrekarelik odamın krokisini çizdim. 55 ekran crt televizyonu daima karşılıklı duran üçlü koltukların en sonuna oturarak (çaprazlama) izlerim. Oradan tv'ye olan uzaklık 2.5 metre. Eğer pencere önündeki tekli koltuklara oturabilsem (ki o alışkanlığı edinemedim) mesafe 3.5 metreye çıkıyor. Ama ben 2.5 metrelik çapraz konumu baz alıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franko -- 13 Ekim 2010; 0:50:03 >

• quote:

haklısınız evet.Biraz düşündükçe banada öyle gelmeye başladı.
    Alınabilecek 2 model var kafamda.

Samsung 46C530 ve LG 47LD450

Bunun kararını verme çabası içerisindeyim.
    Boyut olayını çözüme kavuşturdum sonunda.

Lg ye yönelmeni tavsiye ederim.Samsung c530 serisinde altyazı problemi var.Fw güncelleme yapılamıyor.tv nin anakartını değişmek zorunda kalıyorlar.C530 serisinde kronik bir sorun
  • Kararsız kaldım. Cevap verecek kimse yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: franko

Kararsız kaldım. Cevap verecek kimse yok mu?

Ben olsam 40" olanını alırım dostum...
  • Kısa ve öz bir cevap oldu. Teşekkür ederim.
  • 4 metre icin 46 inch kucuk gelmeye basladi, alirsaniz kessinlikle dusundugunuzun buyugunu alin
  • bu hesaplar filan hikaye. alabildiğiniz kadar büyük alın. örneğin 63 inç plazmalar şu an çok ucuzladı. 3d bile 5700
  • Sevgili forum üyeleri;
    Ben gerçekten ciddi şekilde kararsız kaldım. Araştırma yaptıkça daha da kararsız kalıyorum. Aslında fazla düşünülecek ve büyütülecek bir hadise değil ama bu konuda kısa zamanda değiştirme veya ikincisini alma lüksümüz olmadığı için malesef böyle bir duruma düşüyoruz işte. Bu da seçeneklerin çok olmasından ve teknolojinin sürekli değişmesinden kaynaklanıyor gibi. Aslında bu tür olaylarda fazla araştırmaya dalmamak gerekiyormuş.Lütfen bana bu konuda biraz yardımcı olun.
    Gelelim konumuza; Bizim odamız 36 m2 ve tv izleme mesafemizde en uzak koltuk 4 metre en yakın koltuk ise 2 metre civarında.
    Ben önceleri SONY 40 inç KDL40EX500 almak istiyordum ve bu markaya fazlasıyla odaklanmıştım. Başka bir marka veya inç düşünmüyordum. Hatta bilmiyordum bile.
    Daha sonraları son bir haftadır gitmedik mağaza bakmadık forum bırakmadım desem yerinde olur. Gönlümde yatan hep sony KDL40EX500 vardı. Samsung ekranlar bana biraz parlak gibi geldi ondan vazgeçtim.Gittiğim her mağazadan farklı bir karmaşalıkla çıktım.
    Sebebi ise 40'' ile 42'' arasında derin bir kararsızlığa düştüm. Önce ailece 40'' karar veriyoruz sony veya samsung diyoruz başka mağazada yetkili ile konuşunca veya internetten araştırdıkca ve en önemlisi odamızın metrekare hesabını yapınca 42'' karar veriyoruz.İşyerinde arkadaşlarla konuşuyorum hepsi 42'' diyor. Aklımı dinliyorum 40'' diyor. Ama 40'' alıp ileride pişman olmakda var diyor. Velhasıl işin içinden çıkamıyorum. Şimdilik HD yayınlara üye olmayı düşünmüyorum. Dsmart kullanıyorum.
    Şimdi diyelim ki 40'' sony alayım ve hiç arkamada bakmadan mağazadan çıkayımmı. Yoksa 42'' alayım doya doya tv zevkini izleyeyimmi? Hadi 42'' karar verdik diyelim sony markanın ve samsung markanın 42'' tv si yok ki. Sony 42'' üretimi olsaydı inanın şimdiye kadar çoktan eve kurmuştuk.
    42'' tv markasındada Toshiba ile LG arasında karar veremiyorum ki.
    Sizce ben şimdi ne yapayım. Böyle olursam ben bu tv yi alamam ki.
    1- en uzun 4 metre koltuk mesafesine göre hesap yapmadan gidip sony kdl40ex500 alayımmı ?
    2-en uzun 4 metre koltuk mesafesini ve odanın 36 metrekare olmasını hesaplarsak 42 inç tv de hangi markaya odaklanmalıyım. ( TOSHİBA veya LG )
    3- 42 inç tv 36 metrekare odaya ve en uzak 4 metre izleme mesafesinde büyük olmazmı ? (Çocukların 1 mtre veya 2 metreden izlediklerini düşünürsek)
    Lütfen bana biraz olsun aydınlatıcı bir yol gösterin. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacivertyel -- 25 Ocak 2011; 0:10:27 >

• benim salonum da yaklaşık 36 m2. televizyonum 55 inç ve hiçbir rahatsızlık vermiyor, bilakis büyük keyif alıyorum. hatta 6500 TL ye 55 inç almaktansa, 5700'e 63 inç plazma almadığıma hafif pişmanlık duyuyorum.
    büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklü TV almamızın sebebi, filmdeki aksiyonu yakından hissedebilmek. yoksa 140 cm TV alıp 10 metre mesafeden izleyince işin esprisi kalmıyor. 55 cm tv alıp yakından seyretmekle aynı.
    bence, maddi durum müsaitse daha büyük al. bir de d-smart'ı HD ile değiştir, keyfine bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 27 Ocak 2011; 9:43:33 >
  • Teşekkür ederim
  • @HiGHWAYMOUSE ve Akseaus

Konuyu biraz hortlatmış olabilirim ama teşekkür etmeden geçemedim. Elinize sağlık!
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.