Şimdi Ara

LCD VE PLAZMALAR İÇİN BASİT GÖRÜNTÜ AYARLARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
40
Favori
183.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony KDL D3550 serisi için monster scart bağlantı ile elde edilen ayarlar da var mı hazır acaba? bu hdmı ayarını uyguladım olmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: fen14

Sony KDL D3550 serisi için monster scart bağlantı ile elde edilen ayarlar da var mı hazır acaba? bu hdmı ayarını uyguladım olmadı

Olmayan nedir acaba??

Yoksa sen yalnış bir şeymi yapıyorsun!

Scart/HDMI olarak ayırt etmemek lazım,en azından sen doğru bir Bright/Contr/Col,ayarını orada bahsedildiği gibi yapacaksın
    kullandığın panelin markasının/modelinin v.s sinin hiç bir alakası yokturki!!!

Sadece örneğin o testi DVD-R ye yazıpta BluRay/HDDVD gibi HDMI çıkışlı bir cihazden göndermek veya yine HDMI çıkışı olan bir
    DVDPlayerden göndermek duurmunda daha keskin ve net,temiz bir Test değerleri alabilirsin,Scart ilede çok az farkeder,hatta hiç etmez
    çünkü içerik olarak böyle bir ayrım olacak kadar bir değer farkı yok ortada++

Üşenme ve tekrar tekrar dene,kafan takıldıysa bize TV ye hangi bağlı olan cihazla bunu yaptığını ve kullandığın kabloyu filan bildir??
    Kısaca Scart/HDMI farketmez aslında!

Testteki resimleri gör ve ve tarif edilen pozisyonlara gelecek kadar ayarlamaları yap+çok kolay aslında++

• Hocam,

Benim anladığım kadarıyla fen14 arkadaşımız bu ayar dvd'sini kullanmamış. Dammak'ın verdiği hazır ayarları kullanmış. Fakat scart bağlantılı cihazla memnun kalmamış. Hazır yapılmış scart bağlantılı cihazlar için ayar istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 3 Kasım 2008; 23:31:42 >
  • quote:

bugünlerde BenQ dan çıkması lazım

sakın senin almak istediğin monitör şu olmasın;

LCD VE PLAZMALAR İÇİN BASİT GÖRÜNTÜ AYARLARI

Saygılar

• Evet doğru @HiGHWAYMOUSE. Ben bu ayarları @albani hocanın verdiği linkten hazıladığım DVD ile Toshiba EP 30 HD DVD Player ile D3550/D3500 LCD'de uyguladığım 5 adımlık test sonucunda elde ettim.

Bu ayarlarla ben şu an HDMI kablo bağlantılı DigiturkPlus receiverda gayet güzel HD ve SD yayınlar izliyorum. Aynı ayarları Scart kablo bağlantılı klasik Digiturk receiverda test etmediğim için herhangi bir yorumda da bulunamayacağım.

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Hocam,

Benim anladığım kadarıyla fen14 arkadaşımız bu ayar dvd'sini kullanmamış. Dammak'ın verdiği hazır ayarları kullanmış. Fakat scart bağlantılı cihazla memnun kalmamış. Hazır yapılmış scart bağlantılı cihazlar için ayar istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 4 Kasım 2008; 0:12:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dammak

Evet doğru @HiGHWAYMOUSE. Ben bu ayarları @albani hocanın verdiği linkten hazıladığım DVD ile Toshiba EP 30 HD DVD Player ile D3550/D3500 LCD'de uyguladığım 5 adımlık test sonucunda elde ettim.

Bu ayarlarla ben şu an HDMI kablo bağlantılı DigiturkPlus receiverda gayet güzel HD ve SD yayınlar izliyorum. Aynı ayarları Scart kablo bağlantılı klasik Digiturk receiverda test etmediğim için herhangi bir yorumda bulunamayacağım.

quote:

Hocam,

Yaw sanırım cihazdan cihaza fark ediyor bu iş. Dün "120" filminin DVD sini almıştım. "Sinema" fabrikasyon ayarları ile seyrettim. Çok güzel görüntü vardı. Bugün uydu yayında kullandığım ve çok memnun olduğum ayarları denedim. Oldukça kötü oldu. Siyahlar grileşti. Beyenmedim yani...

• Maalesef bu durum DigiturkPlus'da SD yayın yapan bazı ulusal kanallar içinde geçerli. Şimdi isim vermek istemiyorum ama elimde olsa görüntü kaliteleri nedeniyle bazı kanalları sistemden çıkartır atardım. Hele yaptıkları bazı dış mekan çekimleri ve gösterdikleri eski tarihli bazı filmler varki...

Ancak yine DigiturkPlus sisteminde yer alan MovieMax, LigTV, SporMax, EuroSport ve Nationalgeographic'deki HD yayınlara doyum olmuyor. Bu arada bazı ulusal kanallardaki SD yayınlarında hakkını yememek lazım. Biraz yatırım yapıp doğru ışık ve doğru kamerayla çekim yapınca bu iş oluyor.

Hiç kimse kullandığı Full HD LCD veya Plazmayı suçlamasın.

quote:

Yaw sanırım cihazdan cihaza fark ediyor bu iş. Dün "120" filminin DVD sini almıştım. "Sinema" fabrikasyon ayarları ile seyrettim. Çok güzel görüntü vardı. Bugün uydu yayında kullandığım ve çok memnun olduğum ayarları denedim. Oldukça kötü oldu. Siyahlar grileşti. Beyenmedim yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 4 Kasım 2008; 0:11:54 >

• Yaw beyler yine sapla samanı karıştırdınız!!!

1-Bu yapacağınız temel ayar sizin panelinizin vede atayacağınız bir adet Mod üzerinden yapacağınız setting dir!!!

2-Dynamic/Movie/Cinema gibi Mod lara bunu uygulamayın!

3-Standard Mode bazı TV lerde yine değişmek istemez(örneğin Tosh larda)

4-User-settings veya bazı TV lerde Standard v.s gibi bir Mod tan bu ayarlar>>olmazsa olmazdır,çünkü en doğru
    Bright/Cont/Col o settings de olacaktır!!!
    Bu sizin kendi "Default" ayarınız olacaktır SD/HD farketmez!!

5-Zaten Test pattern nini gördünüz ve ne olması gerektiğinide öğrendiniz,orada geçişler/renkler/tonlar Blac&White v.s v.s
    yani gördüğünüz üzere oradakinin aynısını elde edeceksiniz!! olay budur

6-Bir kez daha yazıyorum,göz zevki başka,doğru resim uygulaması başkadır,ben kimsenin göz zevkine karışmam burada
    kimseyede bu konuda Ders vermem,çünkü ne desem boş,adamın gözüne ne güzel geliyorsa öyle izleyecektir!!yalnış ayarlarda olsa bile+
    Ben işin biraz teknik birazda doğrusunu göstermekteyim!

"FILM" çekimlerini(Game dahil)normal TV yayınlarıyla>>SD olsun HD olsun,karıştırıyor bazı arkadaşlar,çünkü yazdıkları hep bu yöndedir!

Film olayı farklıdır,heleki Hollywood yapımları(bana göre en Native Hollywood çeker,ardından Pinewood(İngiltere)çeker)
    Dolayısıyla her panelde gelen Default Movie/Film yada adı her neyse,en doğru resmide bu verir,ama bu size cansız/mat gelir genelde
    ve panelinizin bu konudaki kendi değerleride yetersiz kalırsa(çoğunlukla öyle olur)sizde Filmi karanlık veya değişik bir şekilde izleyebilirsiniz!!
    ben örneğin ZF355 te,bu ""Default Movie"" ayarına hiç dokumuyorum,ama bu arada panel bu resmi çok güzel işliyor++

7-Buradaki Test olayını sanırım anladınız,Scart/HDMI bilmem ne ile de alakası yoktur olayın!
    Ama ben illa şu filmi böyle izlerim,bu diziyi bilmem ne izlerim derseniz,buna karışmam,ancak şunu unutmayınki LCD ler>>CRT gibi
    sabit ayarlı bir setting ile size her bir şeyi izletmezler,dolayısıyla elinizde kumanda gerekirse sürekli ayarlamalar yapılacaktır özellikle
    "SD" lerde,benim SD ilede hiç işim olmadığı için böyle zırt pırt ayar filan değiştirmem,kaldıki ZF355 lerde bu konudada son derece başarılıdır+
    SD lerde inanılmaz görüntü değişiklikleri vardır,Stüdyo çekimleri farklıdır!!Haberler farklıdır>>ATV rezildir!!!gibi
    Belgelese farklıdır,Film içerikleri farklıdır(tavsiyem CNBCe/e2/TNT den>>SD kaynaklı Film izlerken Cinema/Movie Moduna geçin!!)

Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: universteli

quote:

bugünlerde BenQ dan çıkması lazım

sakın senin almak istediğin monitör şu olmasın;

Saygılar

Ben AUO yu üretici olarak hem iyi bilen,hem gören v.s birisiyim+
    BenQ ise o grubun içinde olduğu için ilk onlardan geliyor olmasıda normaldir!

Benim için "MARKA" çokta önemli değildir!!sadece AUO nun bu yeni nesil paneli(Modülü) önemlidir,ama TR ye ilk bunlar çıkacak gibi olması sebebiyle
    BenQ diyorum,yada bir süre bekleyeceğim,çünkü bu Modülü hemen herkes alıp takacaktır kendi Monitörlerine,dolayısıyla PANEL diyelim kısaca
    budur yani panelin üreticisi önemlidir buda AUO dur
    Monitör Markası ise hikaye++

TR ye zaten bu konuda belirli Markalar geliyor,Mitsu dan geldi ama USA da++

Ben bu 1080 nin 21'5" olanı alacağım,birde bunun 1080 olarak 24" ebatı vardır++

Elimde şimdilik HP 22"(w2207h) var,buda sıfırlandı geçen ay
    Aldıktan tam 1 sene sonra panelde likit sızması oluştu,gönderdim İzmir deki yetkili Servise,1 hafta sonra açılmamış kutuda sıfırı geldi
    üstelik bir üst model sayılacak Contrast Auto özellikli+HDMI portlu olanı geldi++Teşekkürler HP Türkiye.

Onun için beklemek lazım diğer firmalarında ürünlerini,doğrusu ilk tercihim HP ve BenQ olacaktır yinede++

Resimdekiler o benim dediğimmi bilemiyorum,ama sanırım o olmalıdır(Camera özellikli olan)önemli değil benim için zaten Camera
    ve onsuz olan modelide var,bana sadece DVI olsada yeter,HDMI önemli değildir+

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 4 Kasım 2008; 1:20:55 >

• Bu modelin (Benq M2400hd-24") web-cami 2MP, HDM-I,DVI,VGA çıkışı var, 5ms, 16:9, 10 000:1 Kontrast(dinamik).gayet iyi.satış fiyatı 535$. bunun bir alt modeli var dediğin gibi (m2200hd) onda web-cam yok ama ben bu modeli çok tuttum.

Saygılar
  • Benim almak istediğim "T" serisidir>>DVI/VGA modelli olan veya "E" serisi>>DVI/VGA/HDMI1.3 olanıdır+
    Benim için PC monitöründe "DVI" olmazsa olmaz bir porttur HDMI önemli değildir+

M serisi bunların Cosmetic+şık ve WEBCam özellikli olanıdır,fiyat arttırır ve bana uygun değil+

Ben Modüle para vereceğim+DVI olsun OK dir buda T ve E de var,ama ben bir süre daha bekleyeceğim
    diğer üreticilerinde monitörlerini en azından görmek lazım>>HP/Viewsonic/Dell/Acer gibi,gerçi BenQ monitörcü olarak
    bu dediklerimden monitör üreticisi olarak çok ileridedir diğer hepsi "fasoncudur"(Çin ve Taiwan montajlı olmak suretiyle)
    Malının arkasında durmak konusunda ise HP/BenQ en iyilerindendir+

Ama bu modülleri Samy/LGE kullanırsa yine almamucuz bile olsa!

Bu yeni paneller için en azından daha 1 sene vardır,buradaki espri 16;9/1080 HD uygulaması olan varsa tam buna yönelik bir monitördür
    ama bu arada pixel-pitch ölçüsüde biraz daha küçülmüştür ve benim için bir diğer önemli kriterde bu olmuştur,her ne kadar bunlar
    "TN" paneller olsada(bu fiyata ancak TN olabiliyor!!!!) Motion olayında fiyat/performans olarak en iyi paneller bunlar,dikkat fiyat çok
    önemli,yoksa elbette PVA lı bir monitör daha iyi ama fiyatta çok çok iyi!

Selamlar

• Merhaba herkese..
    Acaba birisi konunun başında verilen ingilizce calibration dvdsini tekrar upload edebilir mi ? veya download edilecek bir adres var mıdır?
    Fransızca olanın menuleri son derece alakasız
  • quote:

Orjinalden alıntı: onefootingrave

Merhaba herkese..
    Acaba birisi konunun başında verilen ingilizce calibration dvdsini tekrar upload edebilir mi ? veya download edilecek bir adres var mıdır?
    Fransızca olanın menuleri son derece alakasız

İlk mesajdakini ben sonradan düzeltmiştim. Onu yakın zamanda denemiş miydin? Yok oda fransızca ise Link bana ait olmadığı için şimdilik bir şey yapamıyorum. Albani hoca gelince bilgi verir.
  • Linklerin çalışanlarının hepsini denedim sanıyorum.. onlar da fransızca olan versiyon..
  • quote:

Linklerin çalışanlarının hepsini denedim sanıyorum.. onlar da fransızca olan versiyon..

Biraz beklersen rapide yüklemeye çalışıyorum. Oradan çekebilirsin.
  • Tamam saol...
  • quote:

Tamam saol...

10 indirimle sınırlı dosya burada...

http://rapidshare.com/files/160721520/Display_Tuning.rar.html
  • Çok saol. Şimdi indiriyorum.
    Bu rapid in 10 download sınırı işkence olmuş resmen.
  • quote:

Çok saol. Şimdi indiriyorum.
    Bu rapid in 10 download sınırı işkence olmuş resmen.

Bende üyelik vardı. Geçen gün bitmiş. Öyle olmasaydı sağlam bir link koyacaktım.
  • Olursa bir haber ediver. Böylece seninle aynı zorluğu yaşayacak arkadaşları doğru yere yönlendirebilelim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.