Şimdi Ara

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
8
Favori
115.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen Ctesi 46ES8000 model TV ye yeni çıkan 2014.2 firmware i yükledim. Yükleyip tekrar başlayınca resimdeki gibi dikey boydan boya nokta nokta sarı çizgi gördüm.Şimdi arada sırada çıkıyor, ama her seferinde soğukken çıkmıyor, bazen arada çıkıyor 1-2 dk sonra kayboluyor. Input u HDMI1-2 vs yapsam da orada, ama dün denedim haffif sağ çerçeveye vurunca geçti.
    Mesela sabah soğukken açtım çıkmadı. defalarca kapatıp açtım bişi yok zaten ctesiden beri de 5 defa çıkıp kaybolmuştur
    resime bakıp ne yapmam gerektiğini söyler misiniz? 5 Ekim itibariyle garanti de bitiyor.servis çağırsam da adamlara direk gösteremeyeceğim, çünkü devamlı olan bir arıza değil. TV yi versem birşey yok diye de geri gönderebilirler boşu boşuna sağı solu çizik gelecek
    Sorularım,
    1- Bu hata software hatası olabilir mi? firmware i ilk önce 0000 a indirip sonra daha eski bir firmware yükleme metodu var, yapsam mı risk var mı bir faydası olur mu?
    2- Servise göndersem bu arıza devamlı çıkmadığı için tespit edebilirler mi? başka test yöntemleri var mı?
    Acil tavsiyenizi bekliyorum, özellikle albani ustadan
    Teşekkürler

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri

• quote:

Orijinalden alıntı: burc2006

Değerli ustalar,
    Geçen Ctesi 46ES8000 model TV ye yeni çıkan 2014.2 firmware i yükledim. Yükleyip tekrar başlayınca resimdeki gibi dikey boydan boya nokta nokta sarı çizgi gördüm.Şimdi arada sırada çıkıyor, ama her seferinde soğukken çıkmıyor, bazen arada çıkıyor 1-2 dk sonra kayboluyor. Input u HDMI1-2 vs yapsam da orada, ama dün denedim haffif sağ çerçeveye vurunca geçti.
    Mesela sabah soğukken açtım çıkmadı. defalarca kapatıp açtım bişi yok zaten ctesiden beri de 5 defa çıkıp kaybolmuştur
    resime bakıp ne yapmam gerektiğini söyler misiniz? 5 Ekim itibariyle garanti de bitiyor.servis çağırsam da adamlara direk gösteremeyeceğim, çünkü devamlı olan bir arıza değil. TV yi versem birşey yok diye de geri gönderebilirler boşu boşuna sağı solu çizik gelecek
    Sorularım,
    1- Bu hata software hatası olabilir mi? firmware i ilk önce 0000 a indirip sonra daha eski bir firmware yükleme metodu var, yapsam mı risk var mı bir faydası olur mu?
    2- Servise göndersem bu arıza devamlı çıkmadığı için tespit edebilirler mi? başka test yöntemleri var mı?
    Teşekkürler

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri
    Bu VSL hatasıdır(panel arızası)! normal de panel soğuk iken çıkar ısınınca kaybolur(bu ilk evresidir) ikinci evre de ise soğuk iken çıkar ve bir daha hiç kaybolmaz! buraya kadar olan arıza;
    DDB de diyoruz(defective-data-block)

Ancak bunu tetikleyen bir diğer arıza ise T-ConBoard oluyor,örneğin TC arızalı ise sadece bu değişir(ancak bu genel de sağlıklı bir çözüm olamıyor!) daha çok Samy ve Sony ler de çıkar TC hatası!

Servis bilir bunları,basit konular onlar için bu tip hatalar! panel değişimi de söz konusu olur/olabilir(TV değişimin den bahsediyorum) veya Modül değişir veya TC ya bakılır v.s
    kısaca senin yolun Servise gidiyor,kolay gelsin

CAN++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bu VSL hatasıdır(panel arızası)! normal de panel soğuk iken çıkar ısınınca kaybolur(bu ilk evresidir) ikinci evre de ise soğuk iken çıkar ve bir daha hiç kaybolmaz! buraya kadar olan arıza;

Ancak bunu tetikleyen bir diğer arıza ise T-ConBoard oluyor,örneğin TC arızalı ise sadece bu değişir(ancak bu genel de sağlıklı bir çözüm olamıyor!) daha çok Samy ve Sony ler de çıkar TC hatası!

Servis bilir bunları,basit konular onlar için bu tip hatalar! panel değişimi de söz konusu olur/olabilir(TV değişimin den bahsediyorum) veya Modül değişir veya TC ya bakılır v.s

CAN++

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar 2011 yılında aldığım panasonic 42gw30 plazma açıldığında yeşil ışık yanıyor ama ne görüntü nede ses gelmiyor acaba panel mi arızalı? Teşekkürler.

• albani kullanıcısına yanıt
    teşekkürler istemesem de servğse göndereceğiz artık
    Ne olacak Allah yardımcım olsun
  • Gelip sadece ekranı aldılar ayağını falan söküp Allah'tan ekranda çizgi göründü 5 dk içinde yoksa arıza tespit edilemedi diye para da alacaklardı. Ne yapılacak dedim panel değişecek 1 hafta içinde teslim edilir dedi. Hakikaten paneli mi değiştirecekler bunlar? Artık ölü pikselli mi dışı çizik mi kullanılmış mı nasıl panel takarlar Allah Kerim. Servislere hiç güvenmiyorum bakalım nolcak
  • Servisle görüştüm 4 gün deneme yapmışlar birşey görememişler. Halbuki evde çıkmıştı. Servisteki teknisyen arkadaşla görüştüm bende tv ye baktım bişi yok mecburen servis kaydını kapatmışlar. Ama kendi talebimle ve teknisyen arkadaşın tavsiyesiyle 5-10 gün daha test amaçlı serviste bakacaklar. Garanti bitmesine de 15 gün kaldı sonra eve getirecekler evde çıkarsa teknisyen arkadaş eve gelecek. Umarım bunların hepsini garanti bitmeden halledebiliriz :(
    Bu hata ortam şartına bağlı olabilir mi sizce???neden serviste görülmüyor. Hasta Dr a gidince iyileşirmiş ya o misal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc2006 -- 19 Eylül 2014; 13:00:36 >
  • burc2006 B kullanıcısına yanıt
    samsung c serısı lcd tvmın tam ortasından beyaz bı cızgı ındı sebebı bılen varmıdır acaba.
  • quote:

CAN++

Albani hocam benim samsung 46es7000 de kasada böyle çatlaklar oluştu servis kaydı açtırdım bakalım sonuç ne olacak kullanıcı hatasıysa 30tl ücret alcaklarmış herşey ortada bakalım
     Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri

• quote:

Orijinalden alıntı: eakaya

quote:

CAN++

Albani hocam benim samsung 46es7000 de kasada böyle çatlaklar oluştu servis kaydı açtırdım bakalım sonuç ne olacak kullanıcı hatasıysa 30tl ücret alcaklarmış herşey ortada bakalım
     Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri

Alıntıları Göster
    Sa hacılar LG 42 LM 660s tv min paneli kırık varmı çıkmacı tanıdığı eşi dostu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BFCEFA2F8

Sa hacılar LG 42 LM 660s tv min paneli kırık varmı çıkmacı tanıdığı eşi dostu :)

Alıntıları Göster
    İyi akşamlar,
    Resimdeki gibi dikine kararmalar oluştu arıza ne olabilir? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
     Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri

• quote:

Orijinalden alıntı: anycall

quote:

Kardeş

-işin şans veya paralel v.s işlerine karışmam,bunlar senin tercihlerin ama panel işinde sağlam bir Distribütör Garantisi her zaman daha iyidir!
    İB de bir başka version DBank çakallığıdır,geç bunları sen+

-Pany V/G ler OK dir+V/VY pahalı gelirse ki bugün için gelebilir ama 4/5 ay sonra fiyatlar ciddi düşer! bence acele etme ve bekle!
    diğer paneller bir süre idare et

-Pany için o görevli her kim ise aynen "sallamış" dolayısıyla onuda geç bir kalem sen!
    Pany LCD düşünüyorsan ya 32" yada 37" lerine bak;42 ler farklı paneldir,ben tavsiye etmiyorum!
    bildiğim kadarıyla Pany 2010 Model tüm Seri/Model LCD leride ne hikmetse bir türlü getiremediler!

-3D ve diğer uçuk rakamlı panelleride geç!

-Pany VT leri ve V leri iyi takip et fiyat olarak!!!!
    G Serisi ise bugün için F/P olarak düşünülebilir ama senin acelen olmaması gerekiyor! dolayısıyla V lere yönel!

++

Not;Atlanta kullandığını görüyorum,nasıl alet bu??Siteden bir sürü kişi bunu almak istiyoruz basit ve Dream gibi
    zor kullanımı olmadı yada acemiler için v.s diye buna yöneldik,sanırım epeyi bir kişi bunu alacak gibi??

Usta evdeki TV her geçen gün daha da bozulmaya başladı. Senin dediğin gibi 1 hafta 10 güne mefta O yüzden araştırmaya giriştim şimdilik. Tavsiyelerini dikkate alıcam. Teşekkürler. Son bir sorum var ama. Yukarıda belirttiğim kullanım amaçlarına uygun olarak Pana 50" x25 plasma işimi görür mü ? Fiyatı çok cezbetti beni.

Atalantayı TF ve DH den uzun bir süre araştırdıktan sonra aldım. Uydu tecrübem hiç yoktu. SD yayınlarda görüntü daha keskin gibi görünüyor. Dijitalize bir hali de var ama. Yayından yayına da değişmekle birlikte ben memnunum. HD performansı da fena değil. Dream gibi işin içinde boğulmak istemeyenler için birebir diyorlardı aynen öyle. Plug&Play gönderiyorlar sana zaten. Şimdilik tek sıkıntım farklı uydulardaki kanallar arasında zap yaparken sinyal problemi veriyor. Ama bir ara uğrayıp onu da çözecekler. En azından digiturkten kurtuldum. Pis çakallar.

Saygılar

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Schaub lorenz plazma var bende.. yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum ancak kablosunu çıkartıp geri takmadan televizyon açılmıyor. açıldıktan sonra televizyon görüntüsünde veya herhangi bir şekilde bir arıza yok .. ne yapabirim arka slotu mu değiştirilmeli yoksa başka birşey mi vardır sizce..

• quote:

Orijinalden alıntı: anycall

quote:

Kardeş

-işin şans veya paralel v.s işlerine karışmam,bunlar senin tercihlerin ama panel işinde sağlam bir Distribütör Garantisi her zaman daha iyidir!
    İB de bir başka version DBank çakallığıdır,geç bunları sen+

-Pany V/G ler OK dir+V/VY pahalı gelirse ki bugün için gelebilir ama 4/5 ay sonra fiyatlar ciddi düşer! bence acele etme ve bekle!
    diğer paneller bir süre idare et

-Pany için o görevli her kim ise aynen "sallamış" dolayısıyla onuda geç bir kalem sen!
    Pany LCD düşünüyorsan ya 32" yada 37" lerine bak;42 ler farklı paneldir,ben tavsiye etmiyorum!
    bildiğim kadarıyla Pany 2010 Model tüm Seri/Model LCD leride ne hikmetse bir türlü getiremediler!

-3D ve diğer uçuk rakamlı panelleride geç!

-Pany VT leri ve V leri iyi takip et fiyat olarak!!!!
    G Serisi ise bugün için F/P olarak düşünülebilir ama senin acelen olmaması gerekiyor! dolayısıyla V lere yönel!

++

Not;Atlanta kullandığını görüyorum,nasıl alet bu??Siteden bir sürü kişi bunu almak istiyoruz basit ve Dream gibi
    zor kullanımı olmadı yada acemiler için v.s diye buna yöneldik,sanırım epeyi bir kişi bunu alacak gibi??

Usta evdeki TV her geçen gün daha da bozulmaya başladı. Senin dediğin gibi 1 hafta 10 güne mefta O yüzden araştırmaya giriştim şimdilik. Tavsiyelerini dikkate alıcam. Teşekkürler. Son bir sorum var ama. Yukarıda belirttiğim kullanım amaçlarına uygun olarak Pana 50" x25 plasma işimi görür mü ? Fiyatı çok cezbetti beni.

Atalantayı TF ve DH den uzun bir süre araştırdıktan sonra aldım. Uydu tecrübem hiç yoktu. SD yayınlarda görüntü daha keskin gibi görünüyor. Dijitalize bir hali de var ama. Yayından yayına da değişmekle birlikte ben memnunum. HD performansı da fena değil. Dream gibi işin içinde boğulmak istemeyenler için birebir diyorlardı aynen öyle. Plug&Play gönderiyorlar sana zaten. Şimdilik tek sıkıntım farklı uydulardaki kanallar arasında zap yaparken sinyal problemi veriyor. Ama bir ara uğrayıp onu da çözecekler. En azından digiturkten kurtuldum. Pis çakallar.

Saygılar

Alıntıları Göster
    albani ;
    LG 37 LS 5600 televizyonumda dünden bu yana tv nin sağ tarafından orta tarafına kadar uzanan yatayına siyah incecik çizgiler oluştu.yukardan aşağıya 100 e yakın kıl gibi tv yi yataylamasına kesiyor bu çizgiler.
    tv yi alalı 2,5 yıl oldum.. Servis mi çağırayım?
    usb film ve uydu denememde hep aynı çizgiler var.

• bios25 kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Genelde biz bu arızayı barkod hatası olarak adlandırıyoruz. TV ye müdahale edip kontrol etmeden panel arızası var t-com board arızası var demek çok zor.Ama panel kırık olmadığı taktirde onarımı mümkün. Ankara da ikamet ediyorsanız memnuniyetle hizmet sağlayabiliriz, Ankara dışı için lütfen ling den ulaşın bulunduğunuz şehirde size yardımcı olabilecek kişilere yönlendireyim. İsmim Alperwww.lgservis.com.tr
  • quantum2891 Q kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Tv nin power board arızası görünüyor. Tamiri çok mahiyetli olacağını düşünmüyorum. Tamiri yapıldıktan sonra bir bu kadar daha kullanıp aynı arızayla karşılaşmazsınız.
    www.lgservis.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: teadrinker

İyi akşamlar,
    Resimdeki gibi dikine kararmalar oluştu arıza ne olabilir? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

merhaba
    tv nizin paneli arızalanmış tamiri mümkün. Garantisi devam ediyorsa garantiden değiştirebilirsiniz.
    www.lgservis.com.tr

• quote:

Orijinalden alıntı: rockonur

merhaba
    Burda servis varyardımcı olabilirim.
    www.lgservis.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockonur

Merhaba,
    Burada servis var yardımcı olabilirim.
    www.lgservis.com.tr
  • karaca38 kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    t-com ile panel arasındaki flex kablodan olabilir ama bu çok ufak bir ihtimal panelin arızalı olduğunu düşünüyorum.
    www.lgservis.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtcakmak

Merhaba Arkadaşlar 2011 yılında aldığım panasonic 42gw30 plazma açıldığında yeşil ışık yanıyor ama ne görüntü nede ses gelmiyor acaba panel mi arızalı? Teşekkürler.

Merhaba ,
    Bu arza belirtisinin panelden kaynaklan olasılığı %1 fiziksel hasar almadığı durumda. Panasonic komplike arzalar verir alanında uzman kişilerin müdahale etmesinde yara var.
    www.lgservis.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: burc2006

Değerli ustalar,
    Sorularım,
    Teşekkürler

Merhaba
    Garantisi azalmışsa mutlaka arıza oluştuğu zaman video çekin ve servis geldiğinde paylaşın. TV nizin panel arzasın mevcut.
    www.lgservis.com.tr

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.