Şimdi Ara

LCD Mi ? LED Mi ? PLAZMA Mı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
3
Favori
102.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aralarındaki farkı tam olarak izah edebilecek bir arkadaşımız var mı acaba..

misal 1500 tl brüt paramız var.. 1000 - 1500 tl arası 102 ekran tv almaya kalktığımızda
    bu 3 farklı tv tipinden hangilerini neden tercih etmeliyiz ?
  • Tepkime süresi (Input lag - response time) değeri (ms) profesyonel bir oyuncu ve zamanının büyük kısmını oyunlar ile geçiren kişiler için çok önemli

CRT ekranlarda bu değer ''0'' olarak kabul edilir.
    TN panellerde bu değer çok iyi seviyededir.
    Plazma TV ler de ideal seviyededir.
    Floresanlı LCD lerde yüksektir.
    Led LCD lerde çok yüksektir.

OLED tv lerin gelmesi ile tüm bu tartışmalar son bulacaktır. Düşük tepkime süresi, simsiyah siyahlar, bembeyaz beyazlar ve bulutlanma, ışık sızdırma gibi aptalca sorunlar olmayan tv ler çok yakında bizlerle

Şuan bir oyuncu için en ideal tv görüntü yanığı olma ihtimali çok aza indirilmiş panasonic neo plazmalar dır.

Oled tv ler yaygınlaşıp fiyatı düşüne kadar bir oyuncuyu idare edecek en doğru seçim olacaktır.
  • kesinlikle led. SAMSUNG UE 40D6390 LED 3D TV ALDIM. çok memnunum. herkese de tavsiye ederim. şuanki satış fiyatı yaklaış 1900-2000 lira arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat1537

kesinlikle led. SAMSUNG UE 40D6390 LED 3D TV ALDIM. çok memnunum. herkese de tavsiye ederim. şuanki satış fiyatı yaklaış 1900-2000 lira arası.

PANASONIC TX-P42ST33E yi görene kadar bende öyle sanıyordum, samimi söylüyorum SD görüntüsü LED lerin HD görüntüsü ile yarışır, mükemmel siyahlar, gerçek renkler, pastelleşmeyen netlik ve kayıpsız izleme açısı ile mükemmel bir tv TX-P42ST33E
  • bizim evde ufaklık -2 yaşında- gecen gün toshina lcd ye sopa ile vurmuş, fazla şiddetli bir darbe olmamasına ragmen ekran hemen içeri çöktü ve dikey cizgiler belirdi, sordum ekran değişirmi diye bu sefer 1000 + maliyet olur diyorlar...
    plasma lcd tercihinde ekran saglamlıgı acısından değerlendirirsek hangisi en iyi seçim olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisay

bizim evde ufaklık -2 yaşında- gecen gün toshina lcd ye sopa ile vurmuş, fazla şiddetli bir darbe olmamasına ragmen ekran hemen içeri çöktü ve dikey cizgiler belirdi, sordum ekran değişirmi diye bu sefer 1000 + maliyet olur diyorlar...
    plasma lcd tercihinde ekran saglamlıgı acısından değerlendirirsek hangisi en iyi seçim olur..

Tabiki plazmaların ekranı daha sağlam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisay

bizim evde ufaklık -2 yaşında- gecen gün toshina lcd ye sopa ile vurmuş, fazla şiddetli bir darbe olmamasına ragmen ekran hemen içeri çöktü ve dikey cizgiler belirdi, sordum ekran değişirmi diye bu sefer 1000 + maliyet olur diyorlar...

Sanırım bu sorunuzun cevabı olur.

http://youtu.be/JcRJnHrsXdw
  • arkadaşlar ürün olarak 40 42 inc civarı önerebileceginiz full hd plazma modelleri varmıdır...marka önemli degil uygun fiyatlı bir model arıyorum..
  • bende plazma ya kaydım..

önerileriniz var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabde

bende plazma ya kaydım..

önerileriniz var mıdır ?

1. Panasonic den başka marka bakma; Dünyada 3 panel üreticisi vardır, en iyisi panasonic in kullandığıdır.
    2. 20 m2 odaya kadar 42" den büyüğünü düşünme, oda daha büyükse ekranı büyütebilirsin.
    3. Elektrik tüketimi LED ve LCD den fazladır, günde 10 saat seyir için ekran ölçüsüne göre ayda 7-10 tl ilave elektrik parası faturaya yansayacaktır, ama görüntüdeki kaliteyi gördüğünde verdiğin parayı gözün görmeyecek. ( mükemmel siyahlar, gerçek renkler, SD de bile çamurlaşmayan net görüntü, her açıdan görüntü kayıpsız seyretme, 0,001 ms tepkime süresiyle hareketli görüntülerde mükemmel görüntü(LCD ve LED lerde min. 2ms))
    4. Çok sağlam ön panel,
    5. Model olarak 42st33e yi önerebilirim, (3D, dahili HD recever, Usb media player, İnternete bağlanabilme, en gelişmiş neoplazma panel v.b.), Geçen hafta VATAN da %25 indirimli ( axces ve word ) 1.747.00 tl (10 ay taksit ve 3 ay öteleme) idi.
    Nereden mi biliyorum? Cünkü bir tanede ben aldım ve araştırmalarımın boşa gitmediğini gördüm.

• bizde heves diyoruz ama..
    plazmada burn sorunu,fan sorunu,bandig çizgi rodaj bilmemne...tv ye mi bakıcaz hizmetmi edecez tv ye..alalı m bir led yaşamayalım bunların hiç birini..plazma gerçekten çok rsikli gibi geliyor bana
  • sanki ledler çok mu sorunsuz bir kere türkiye deki ledleri %90 edge led.yani sadece kenardan aydınlatmalı ,dolayısıyla ışık sızması(herkesi övdüğü d700 ve d8000 de fazlaca var.) var.ne siyahlar tam siyah oluyor.sadece çok parlak ve bluray filmler de çok iyi.2011 modellerinde 2010 a kıyasla bence kozmetiğe (incelik vs..) önem vermişler.ben samsung c650 kullanıcısıyım aynı zamanda fakat 2011 modelleri ve görüntü kalitesi ve doğal renkler konusunda beni hayal kırıklığına uğrattı.sony yi pek sevmem ,usb den doğru düzgün film oynatmaz fakat NX özellikle HX serisi görüntü açısından mükemmele yakınlar .diyeceksiniz ki fiyatta ona göre(hx920 gibi) ama siyahlar plazmadaki gibi tam siyah.bence oled çıkanan kadar alınacak iki model var ya panasonic neoplazmalar(st,gt ve paranız yetiyorsa vt serisi) veya sony nx veya hx serisi(bütçenize göre).
  • benim en çok kafam takılan fan sorunu ve burn in sorunu.sürekli fan uğultusu duyacaksak adamı sinir eder hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

benim en çok kafam takılan fan sorunu ve burn in sorunu.sürekli fan uğultusu duyacaksak adamı sinir eder hocam

Kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu;
    -Belli bir sıcaklığın altında ya fan çalışmıyor yada çok sessiz, sadece denemek için dinamik mod a almıştım, sesi tamamen kesince çok hafif bir fan sesi var ama sesi açınca duyman mümkün değil, dinamik olmayan modlarda fan sesi duymuyorsun.

-Neoplazmalarda burn-in sorunu duymadım,

*2 veya 4 saat kumandaya dokunmazsan tv yi kapamaya ayarlayabilirsin,
    *Hücre tazeleme modunu seçebilirsin, sen farkına varmadan belli aralıklarla görüntüyü oynatarak bu problemin olmasına izin vermiyor,
    *En-boy oranını otomatik seçersen alt-üst siyahlık yok olana kadar ekranı büyütüyor, led ve lcd lerdeki gibi insanları tombul seyretmek zorunda kalmıyorsun.
    *burn-in 4 saatten sonra risk oluşturduğu söyleniyor, kanal değiştirmeden 4 saat tv seyredene rastlamadım daha :)

• plazma kulanan arkadaşlar birazda buzzing sorunundan bahsetseler.
  • Buzzing sorununun büyük bir kısmı kalitesiz bağlantılardan kaynaklanıyor. Bendeki 37 ekran tüplü tv den bile geliyordu.Zaten televizyondan kaynaklı ve rahatsız edici boyuttaysa servis ya sesi gideriyor yada televizyon değiştiriliyor.En gelişmiş led-lcd tv de dahi (efsane paneller dahil)hd yayın bile olsa maçlar net izlenemiyor.Neden kimse bundan bahsetmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Buzzing sorununun büyük bir kısmı kalitesiz bağlantılardan kaynaklanıyor. Bendeki 37 ekran tüplü tv den bile geliyordu.Zaten televizyondan kaynaklı ve rahatsız edici boyuttaysa servis ya sesi gideriyor yada televizyon değiştiriliyor.En gelişmiş led-lcd tv de dahi (efsane paneller dahil)hd yayın bile olsa maçlar net izlenemiyor.Neden kimse bundan bahsetmiyor.

-PDP lerin hepsinde Buzzing olur vede olacaktır!! şansın iyiyse çok az kötüyse ARI Kovanı gibi ötecektir
    White-Black ve tüm renk/ton çalışmasında PDP ler kendi enerjilerini ürettikleri için;TFT-LCD lerden farklı olarak
    PWB ve ilgili devreler sebebiyle bu renge göre ışık şiddetinin ortaya çıkardığı bir ses vardır ve bunu kesemezsiniz!

Bahsettiğin "kalitesiz bağlantı" ilede kesinlikle alakası yoktur;kaldıki hangi "kalitesizlikten" bahsediyorsun??

Ancak PWB den kaynaklı(ki kalite burada önemlidir) sadece Pio larda bu ses,diğer rakiplerinden ciddi düzeyde
    düşük olur ama Pany/LGE/Samy PDP lerde bu ses genelde daha yüksek veya ebat 55/60 ve üstü oldumuda
    bayağı yüksek olur,ancak elbette herkeste aynı şiddette olmaz/olmayacaktır!

-Tüplü TV den gelen ses ile bu farklıdır ama o da elektriksel çalışma ile alakalıdır!

-MAÇ izleme ile diğer Buzzing olayının alakası ne onuda anlıyamadım!

Bahsettiğin MAÇ ler bizim malum yayınlar ise onu geç bir kalem
    Veya SD hatta HD bile olsa uygun CAM. ile çekilmemişse yine panelde göreceğiniz resim kötü/vasat v.s olacaktır
    ama adam gibi bir CAM ile düşük bit-rate ten verilmeyen ve oldukça geniş-band+bit-rate ile SD lerde bile HD gibi
    resim izlersiniz!! bunlar işin "panel öncesi yayın verilmeden bir evvelki adımlarıdır" kısaca çok farklı teknik ayrıntılarıdır!!

Yayını her türlü formatına uygun olmadan verirsen,resimde elbette kötü olacaktır veya en azından banding artacaktır!
    sonrada çoğu suçu panelde bulacaktır ama öyle değil tabiki!

Panelde falso varsa bunun anlaşılması farklı kriterlere bakarak anlaşılır!

Bazı Eurosport veya yabancı kanallardan MAÇ izlediğiniz zaman çok farklı resim görürsünüz veya Basket/Tenis/BuzHokeyi
    v.s gibi HD ve hatta SD görüntülere bakınca yaw benim panelde sorun yokmuş diyeceksiniz!!

++
    Paneller teknik ve fiziki yapısı sebebiyle CRT ler gibi değildir,CRT de her falso kaybolur yada göremezsiniz ama panel tip TV lerde
    en ufak falsoyu görebilirsiniz! dolayısıyla TV yayınlarının çok kaliteli ve üst düzeyde olması gerekiyor!

Veya yayınları çoğunuz Uydu dan alıyorsunuz,dandik bir Receiver ile,çok kaliteli bir Receiver arasında,özellikle CRT de neredeyse
    hiç fark göremezken,panelden çok ciddi fark görebilirsiniz!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 12 Mart 2012; 22:11:01 >

• 6 yıldır farklı marka ve ebatta plazma kullandım iddia ediyorum her plazmada buzzing sesi yok .Hele arı kovanı gibi buzzing sesi hiç bir tv de yok.Varsa o tv arızalıdır. Kimse kulağını panele dayayıp televizyon seyretmez gecenin sessizliğinde 1 metreden duyulmuyorsa yeterlidir.Bende led Tv de var ama futbol maçları, hele takımlardan biri çubuklu forma giymişse izlenmiyor, şut çekerken top uzayarak gidiyor.forma renkleri karışıyor.Üstelik yayın digitürk hd.Samsung plazmam bozulunca led tvler yeni çıkmıştı yeni teknoloji diye led tv aldım.Maç performansı yüzünden salon için aldığım samsung led tv yi oturma odasına geçirip salon için plazma almak zorunda kaldım.led-lcd'lerdeki tepkime süresinin teknik olarak hiçbir zaman plazma seviyesine gelemeyeceğini herkes biliyor.Albani üstad siz yazmıştınız maç ve film performansı için amerika ve kanada'da plazmaların tercih edildiğini.Peki hepsi enayimi.
    Günümüz dünyasında gerçek olan bir şey varsa oda ileri teknolojiye sahip bir ürün varsa o geride kalan teknolojik ürünü piyasadan siler.Bir dönem vhs videoların betamax videoları piyasadan sildiği gibi.Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.Ne zaman herhangi bir panel türü diğerlerini piyasadan silerse o zaman.En iyi panel odur.

• panasonic in 102 ya da 106 ekran olan plazmalarını almayı planlıyorum artık net bir şekilde.

fiyatı 1500 lere gelirse kısa zamanda alacağım kuşkusuz.

bu tv lerde de bilgisayar bağlantısı ve usb den film izleme var değil mi.

zira benim aradığım özellikler bunlar :)

film izleyeyim güzelce hepsi o
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.