Şimdi Ara

LcD im VGA ise yeni çözüm:DVi converter

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bende yeni bir 19" lcd(philips 190c6fs aldım(http://www.consumer.philips.com/catalog/19/190C6FS_00_webImageFullSize.jpg)
    şık bir tasarımı var fakat giriş olarak VGA kullanıyor ve benim ekran kartımdada her iki çıkışta mevcut (vga+DVI
    forumlardada okuduğuma göre dvi çıkış daha ii miş. Bendede dvi çıkışı vga girişe çeviren bir parça var.
    parça yı görmek istersen --->http://www.computercare.ca/catalog/images/adapter.jpg
    bende diyorumki ekran kartının dvi çıkışına o parçayı takıp sonra vga çıkışlı olan monitorume bağlasam teknik olarak değişen bişi olurmu?
    sonuçta senin monitorun analog bişe değişmez mi dersiniz yoksa onemli olan ekran kartının çıkışıdır faydası olur mu dersiniz?Ben denicem fakat teorik olarak bu olay muümkünmü?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi is25 -- 21 Kasım 2005, 11:12:02 >

•  LcD  im VGA ise yeni çözüm:DVi converter

evet aynı parçadan bendede var. ve teorik olarak mümkün denedikten sonra buraya yazarsan memnun olurum banada bu amaçla verdiler zaten..
  • bende 19inch philips crt monitor var.. ekran kartım dvi çıkışlı ve bende de çevirici parça var..
    ben CRT monitörümü dvi bağlantı ile kullanıyorum ki sen LCD monitörünü hayli hayli kullanırsın..

bu arada yeni monitörünü güle güle kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: antique

bende 19inch philips crt monitor var.. ekran kartım dvi çıkışlı ve bende de çevirici parça var..
    ben CRT monitörümü dvi bağlantı ile kullanıyorum ki sen LCD monitörünü hayli hayli kullanırsın..

vga ile dvi arasındaki görüntü farkı nedir hiç deneyip baktın mı yani direk vga dan alınca nasıl diğer dvi den alıp çevirince nasıl belirgin bir fark varmı
  • dvi tarafından çevirerek kullanırsan dvi/analog ise auto refresh leri felan çalışıyor bildiğim kadar bendeki 713n samsung ta öyle kullanıyorum dvi/analog kablo diye geçiyor converter ile ekran kartından dvi dan çıkıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neven -- 21 Kasım 2005, 17:30:56 >
  • Hiç bir fark olamaz çünkü DVI-İ çıkşı hem analog hemde dijital iki ayrı çıkış verir. DVI-İ çıkışında; D-sub(analog) ve DVI-D(dijital) çıkışı bir arada olduğundan çevirici dediğiniz DVI-İ çıkşından sadece analog çıkışı ayırmayı sağlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kara_Dayı

quote:

Orjinalden alıntı: antique

bende 19inch philips crt monitor var.. ekran kartım dvi çıkışlı ve bende de çevirici parça var..

vga ile dvi arasındaki görüntü farkı nedir hiç deneyip baktın mı yani direk vga dan alınca nasıl diğer dvi den alıp çevirince nasıl belirgin bir fark varmı

crt monitörler de hissedilir bir fark sözkonusu değil.. bu teknoloji özellikle LCD monitörler için etkili sanırım

• Arkadaşlar denedim...
    Tarama izleri bariz belli oluyo:(
    aslında olay aynen leopars ın dediği gibi oluyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: leopars

Hiç bir fark olamaz çünkü DVI-İ çıkşı hem analog hemde dijital iki ayrı çıkış verir. DVI-İ çıkışında; D-sub(analog) ve DVI-D(dijital) çıkışı bir arada olduğundan çevirici dediğiniz DVI-İ çıkşından sadece analog çıkışı ayırmayı sağlar.

Aynen o dönüştürücü DVI'a özgü sinyalleri iletemiyor sadece tıpkı analogda olduğu gibi görüntü aktarıyor. Dikkat ederseniz DVI pin sayısı analog çıkıştan daha fazladır. Bu yüzden karşılaştırma ancak her 2 ucu da DVI olan bağlantıyla normal bağlantı arasında yapılabilir.
  • Yaw anlamıyorum. Bir analog kablonun her iki ucuna da o dönüştürücüden taksak ve normal dvi kabloymuş gibi bağlasak olmaz mı yani?
    Ne fark eder sonuçta ekran kartının dvi çıkışıyla monitörün dvi girişi arasında bağlantı kurmuş oluyorsun.
  • dvi kablosu almak çokmu zor geliyorki?
    bence alın bir dvi kablosu görsel şöleni yaşayın...
  • Eğer durum böyle olsaydı monitör firmaları DVI çıkışlı monitörleri daha pahalı satamazlardı ki öyle bir çıkışta olmazdı. Cvp bu kadar net.
  • arkadaşlar bende de bi VGA LCD var çevireçte geldi yanında ama ben bağladığımda monitoru DVI çıkışa, sinyal yok filan dedi, nedendir acep ?
  • bende kullanıyorum bunu guzel alet arkadaslar tavsıye ederım
  • merhaba
    1 -2 gün önce arkadaşa 107X6FB philips 17" lcd aldık ,çok güzel bir monitör.lcd nin arkasında hem analog hemde dvı çıkış yeri var.109C6FB de böyle bir şey yok mu?ayrıca dvı ı tam olarak kullanabilmen için dvı to dvı kablosu alıp varsa lcd nin arkasında dvı çıkışın oraya takman ,diğer ucunuda ekran kartının dvı girişine takman gerekiyor.yanlız pin sayılarına dikkat etmek gerekiyor bu kabloyu alırken.monitörünün arkasındaki dvı çıkışının kaç pinli olduğuna bir bak önce.
  • arkadaşlar eğer monitörünüz yalnızca analog(d-sub destekliyosa siz hiç boşuna uğraşmayın ara parçalarla çünkü dvi çıkıştaki kaliteye ulaşamzsınız ben bizzat denedim.
    En ii çözüm alırken dvi çıkışlı almak ki yeni alcaklar kesinlikle dvi alın pişman olmamak için.
  • arkadaslar dvi-i girisi son cıkan ekran kartlarında mevcut olan bir giris. 24 pin artı analog giriş için 5 pin daha var ve dvi-d yi destekleyen bir cıkıstır siz eger lcd nizi dvi noktasına baglıyorsanız lcd nin ozelligine gore eger dvi-d ise dvi-d bir kablo almanız gerekiyor. dvi-d kablolarda 24 artı bir pin vardır yani analog giris için olan diger 4 pin yoktur ben resmini asagıya koyuyorum unutmayın dvi-d kablo almanız gerekiyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.