Şimdi Ara

lat pull down neck Zararlımı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Düzgün formda yapılan bir Deadlift sakatlık çıkarmaz aksine sakatlıktan korur.

Bel fıtığını önlemede üzerine hareket yok. Yalnız iki tarafı keskin bıçak gibidir yanlış formda yapılırsa da ne yazık ki bel fıtığı olursunuz.

Upright Row; nefret ederim bu hareketden omzumu fena sakatlamıştı.. hala zaman zaman ağrı yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Floriante

Eğer boynunun arkasına doğru çekiyorsan eğer barı evet ÇOK ZARARLI!!

http://www.kasvekuvvet.net/uzak-durmaniz-gereken-egzersizler.html

Okuyun bu yazıyı ve bu hareketleri yapmayın.

Kaynak göstermeyen bir yazıyı ciddiye almayın.
  • arbforce1 kullanıcısına yanıt
    Kaynak: Common Sense.
  • Hareketi doğru yavaş ve kontrollü yaparsan sorun olmaz ancak çok kası çalıştıran bir hareket değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tum hareketleri saymislar konuda bisiklet mi yapalim

• Neck press, neck pulldown gibi egzersizlerin herhangi bir omurilik zararı oluşturmadığına dair 30 küsür denek üzerine yapılan 6 aylık çalışmalı bir araştırma 2 sene önce yayınlandı zaten. Yanlış formda yapacağın bir constraction curl bile sakatlaya bilir. Dumbellfly yaparken nice bicepsi kopan, göğsü yırtılan sporcular var.
  • Zaten sakatlık omurilikten ziyade omuzda oluyor. Concentration Curl'dür bide o.
  • quote:

Zaten sakatlık omurilikten ziyade omuzda oluyor. Concentration Curl'dür bide o.

Bahsettiğim yazı zaten omuz ve omurga üzerinedir vaktim olmayıp kısa kesmem sizi kibire sürüklemesin zira beden öğretmeniyim, antrenörüm ve 8 yıldır aktif olarak vücutgeliştirme yapıyorum.

Bir ekleme yapayım; body **** de kullanıcı adım Arson. Belki makaleyi orada yayınlamış olabilirim oradaki profilimden konular kısmına gözatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PÜSKÜLLÜ MORUK -- 16 Kasım 2014; 13:43:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CON VAYNE

quote:

Bahsettiğim yazı zaten omuz ve omurga üzerinedir vaktim olmayıp kısa kesmem sizi kibire sürüklemesin zira beden öğretmeniyim, antrenörüm ve 8 yıldır aktif olarak vücutgeliştirme yapıyorum.

Bir ekleme yapayım; body **** de kullanıcı adım Arson. Belki makaleyi orada yayınlamış olabilirim oradaki profilimden konular kısmına gözatın.

Okadar kişi üzerinde deney yapmaya gerek yok omuzlar lat pull down neck te tamamen savunmasız kalıyor abartılacak bir konu degil

• neck pres yaparken, lambdoidal sutur kemiğine, Türk kemiğe tabir edilen kemiğe kadar indirilmeli. bar daha fazla inince eklem sakatlığı doğuyor.

birde omuz bölgesi en tehlikeli sakatlıga açık bölgedir. omuz girmeden önce ''rotator cuff'' 1 set.20-25 tekrar ısınma yapılmalı.

gögüs haretleri yaparken yine omuzu çalıstırmış oluruz bu sebeble gögüs günü sonrasındaki antrenman da omuz yerine sırt tercih edilmeli. veya 2-3 boşluk olmalı.

ayrıca neck press in yerini alacak bir muadili yoktur. dambell press ' i standart press yerine kulak arkası hizasında yaparsanız bir miktar ancak neck press' in vurduğunun 3/1 ini vurmaktadır o bölgeye.. bu yüzden hareketi dogru yapıp sakatlanmadan verim almak gerekli.

up right row dambell bilekleri kolay sakatlayan bir harekettir. dikkat edilmeli.

lat pull down neck girerken iyi ısınıp girmeyi deneyin belki yeni olduğunuz için yeteri kadar ısınmadınız. ben bu güne kadar pek sakatlanana denk gelmedim. tabiki her hareket risklidir yeter ki ısınmayı kısa tutmayın. iyi çalışmalar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magancı -- 16 Kasım 2014; 22:49:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CON VAYNE

quote:

Sanal ortam böyle hocam, karşındakini bilmeden ders vermeye kalkıyor bir çok yeni yetme (sözüm meclisten dışarı)

3-5 yıl evvel, henüz pek bir şey bilmezken sizin bloğunuzdaki yazılardan çok şey öğrenmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Sovereign

abi bu konuya ara ara denk geliyorum yüzde yüz doğru dediğin ama biat kafası yaşayan tek hücreliler eksilemiş :(

her seferinde görüyorum o eksiyi, sinir oldum lan. vaktim olmayıp kısa kesmem sizi kibire sürüklemesin sdlşgjlşdfgşldfd

bir kere hareket doğaya aykırı lan. işte bu adamlar spor üstüne uzman sanıyor kendini, sinir bozucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Del Toro

quote:

Orijinalden alıntı: The Sovereign

abi bu konuya ara ara denk geliyorum yüzde yüz doğru dediğin ama biat kafası yaşayan tek hücreliler eksilemiş :(

her seferinde görüyorum o eksiyi, sinir oldum lan. vaktim olmayıp kısa kesmem sizi kibire sürüklemesin sdlşgjlşdfgşldfd

bir kere hareket doğaya aykırı lan. işte bu adamlar spor üstüne uzman sanıyor kendini, sinir bozucu.

Konuyu neden hortlattın kardeş

• Lentus kullanıcısına yanıt
    Upright row bence dumbell ile yapılırsa zararlı değil. Barbell hareket alanını iyice kısıtlıyor o yüzden sakatlığa davet çıkarıyor. Enseye çekme ve enseden pressler sakat. Hayır zaten önden de yapsan aynı kasları çalıştırıyorsun. Mesela Lat pulldown ve lat pulldown behind neck, Latissimus dorsi(sırt) kasını çalıştırıyor, ne gerek var enseye çekmeye. Good morning beli sakatlama riski var. Leg extensionu bilmiyorum. Aylardır yaptım sıkıntı çıkmadı. Twist de zararlı mesela.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.