Şimdi Ara

lastik parlatici oneriniz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
42.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: JamMasterJay

quote:

Orijinalden alıntı: ilk aşk

hesaplı kaliteli ve ucuz .aynı zaman da uzun süren parlaklık işte foto linki ...

http://renaultyardim.com/otosmf/index.php?topic=616.0

Evet ama sonax köpüğü parlatma açısından pek etkili değil.Siyah orjinal gibi yapıyor lastikleri.

T.Wax'da tavsiye edildi 1 de onu deneyelim bakalım..

valla ben sürdüm yemin ediyorum 1 hafta parlaklık gitmedi .ben çok memnunum .illa sonax alın demem ama ben memnun kaldım .

• Formula 1 lastik bakımı ve parlatıcıyı tavsiye ederim...uzun süre gider.lastikler çok canlı duruyor.bazı lastik parlatıcıları gibi lastiği kahverengileştirmiyor.
  • arkadaşlar aracımı 5 yıl önce 0 aldım ve şu anda 100.000km de önceki lastiklerime güzel parlatıcılar kullandım fakat nerde toz toprak var çekiyordu,daha beteri zamanla yanakları tahriş ediyordu,uyguladığınızda çok harika duruyor fakat lastik ömrü açısından tavsiye etmiyorum,lastikleri kahve rengi hale getiriyor ve bu yüzen sürekli kullanmanız gerekiyor.
  • EN UCUZ YÖNTEM ARAP SABUNUDUR...
  • Arkadaşlar, ben böyle bir ürün ararken bazı ürünlerin güneşin UV ışınlarına karşı koruma verdiğini de farkettim. O yönde bir araştırma yaptım.
    Aşağıda fotoğrafını verdiğim ürün hem böyle bir özellik taşıyor hem de 1 haftaya varan parlaklık veriyor. Lastikler toz tutmuyor ve hep siyah kalıyor...

Turtle Wax'ın köpük şeklindeki sprey ürünü. Lastiği yıkadıktan sonra (isterseniz durulamayabilirsiniz) spreyi 20 cm.'den lastik yanağı üzerinde gezdiriyorsunuz. Yanak kar gibi bembeyaz oluyor ve bir süre sonra eriyerek kuruyup gidiyor. Sonrasında 1 haftayı aşan temizlik ve parlaklık...

Ben hiç bir zaman yok kola yok arap sabunu yok tuz yok şeker bulaştırmadım işin içine. Şekerli sıvıları lastiğe sürmek bile komik... Bu ürünü tavsiye ederim. İlgilenenlere...

lastik parlatici oneriniz ?

• ben bira süren görmüştüm yıkamacıda bayağı uzun gidiyor deneyebilirsiniz
  • birde sonax lastik parlatıcı jeli öneririm yeni aldım süper bir şey
  • o kadar para harcamayın arkadaşlar paranıza yazık kolayı kesinlikle tavsiye ederim.. bazı arkadaşlar zarar verirmi diye sormuş.. hemen gidip marketten kolayı açıp lastklere sürdünmü belki zarar verebilirr.. ben evde içip sonradan unutulup asidi kaçmış kolaları kullanıyorum(en az 1 haftalık) hem asit olmuyor hemde aşırı derecede parlatıyor çamura girmediğiniz sürecede en az 3 gün kesinlikle parlıyor hele güneş vurunca sanki lastik yanıyormuş gibi..
    karışım olayını denemedim ama oda güzel sonuç verebilir..
    inanmayanlara ispatı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi driftking_48 -- 15 Ağustos 2011; 3:03:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

o kadar para harcamayın arkadaşlar paranıza yazık kolayı kesinlikle tavsiye ederim.. bazı arkadaşlar zarar verirmi diye sormuş.. hemen gidip marketten kolayı açıp lastklere sürdünmü belki zarar verebilirr.. ben evde içip sonradan unutulup asidi kaçmış kolaları kullanıyorum(en az 1 haftalık) hem asit olmuyor hemde aşırı derecede parlatıyor çamura girmediğiniz sürecede en az 3 gün kesinlikle parlıyor hele güneş vurunca sanki lastik yanıyormuş gibi..
    inanmayanlara ispatı..

kolada bedava değil sonuçda, uygun bir parlatıcı 15 tl , ve defalarca kullanıyorsun, kola ile parasal yönden perk farklı olacağını düşünmüyorum, ayrıca parlatsaydı dişlerde kahverengi lekeler yapmazdı, kolada aleni boya var her hafta lastik boyanırsa uzun zaman sonra niyetini belli edecektir

• Kolanın zararı zaten asitinden değil içinde şeker varda ondan :)

Şeker zamanla kururken sertleşerek lastiğin kauçuk yapısını bozuyor. Oysa lastik parlatıcıların içinde torpito temizleme sütü gibi besleyici yada en azından zarar vermeyen kimyasallar mevcut.

Arap sabunuda zarar veriyormuş örneğin. Lastikçiler önermiyor pek. En güzeli ya lasitk parlatıcı alacan ya da hiç sürmüyecen
  • En iyisi meg endurance. İlk alışı pahalı(20 lira) ama çok uzun süre yettiği için( Birkaç damla ile bütün lastik yapılıyor) çoğu üründen daha hesaplı duruma geliyor. F/P ürünü bence
  • Oto yıkamacıların bazıları kola ile parlatıyor dikkat edin lastiğe yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

o kadar para harcamayın arkadaşlar paranıza yazık kolayı kesinlikle tavsiye ederim.. bazı arkadaşlar zarar verirmi diye sormuş.. hemen gidip marketten kolayı açıp lastklere sürdünmü belki zarar verebilirr.. ben evde içip sonradan unutulup asidi kaçmış kolaları kullanıyorum(en az 1 haftalık) hem asit olmuyor hemde aşırı derecede parlatıyor çamura girmediğiniz sürecede en az 3 gün kesinlikle parlıyor hele güneş vurunca sanki lastik yanıyormuş gibi..
    inanmayanlara ispatı..

kolada bedava değil sonuçda, uygun bir parlatıcı 15 tl , ve defalarca kullanıyorsun, kola ile parasal yönden perk farklı olacağını düşünmüyorum, ayrıca parlatsaydı dişlerde kahverengi lekeler yapmazdı, kolada aleni boya var her hafta lastik boyanırsa uzun zaman sonra niyetini belli edecektir

haklı olabilisin ama ben 1,5 senedir bu yöntemi kullanıyorum şuan lastikte herhangi bir sorun yok..
    fren mesafesindede, abs devreye girdiğindede hiç bir problem yok..
    ama tabiki ben parlatıcı almayın kolayla yapın demiyorum sadece kendi yaptığımı pylaşmak istedim..
    iyi forumlar

• quote:

quote:

quote:

inanmayanlara ispatı..

haklı olabilisin ama ben 1,5 senedir bu yöntemi kullanıyorum şuan lastikte herhangi bir sorun yok..
    ama tabiki ben parlatıcı almayın kolayla yapın demiyorum sadece kendi yaptığımı pylaşmak istedim..
    iyi forumlar

Valla bu kola olayını bende yeni duydum.Eklediğiniz resimlerden de etkili olduğu anlaşılabiliyor.

Ayrıca arabanız çok güzel duruyor , Allah kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

quote:

quote:

inanmayanlara ispatı..

iyi forumlar

Valla bu kola olayını bende yeni duydum.Eklediğiniz resimlerden de etkili olduğu anlaşılabiliyor.

Ayrıca arabanız çok güzel duruyor , Allah kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.

teşekkür ederim..
    Allah sizlere daha iyileriniz nasip etsin..

• Bnden size tavsiye gliserin en guzel parlatici etkisi uzun sure kalmaktadir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -s-laughter kullanıcısına yanıt
    kardeş lastiği maf eder bu karışım. kola dan bahsediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boolat

quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

hem ucuz olsu hem mükemmel görünsün diyosan ( cola ) dene ve gör

lastige sarar vermez mi ?
    Lastik yapı itibariyle korunması gereken bir sarf malzemedir. Belli bir yumuşaklıkta üretilir. Cola kullanmak yanaklarda sertleşme zamanla belki yıpranma pul pul dökülmeye sebep olabilir. Ben önermem. Bir sürü profesyonel ürün mevcut bu konullarla ilgili.. Valetpro autoglym autofinesse vb. detailing markalarının ürünlerini kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.