Şimdi Ara

lastik parlatici oneriniz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
42.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en basiti motor yağı alıp süngere döküp lastiklere sürmek. hem pratik hem ucuz, hemde çok etkili.
  • kolayı jantta gördümde tekerde görmedim bir komşumuz vardı her hafta sonu güzelce yıkardı arabayı tabi ben hep jant kısmına görmüş olabilirim ama sorun olacağınıda sanmıyorum jantlarıda gerçekten güzel parlatıyodu.
  • CouragePapillon adlı üyenin cola dederjan tuz ve şeker karışımını yaptım güzel sonuç aldım
  • Kauçuklar kalıplara yapışmasın diye oto paspas imalatında kullanılan silikonlar var. Bulabilirseniz onlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca sulandırabiliyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema1

CouragePapillon adlı üyenin cola dederjan tuz ve şeker karışımını yaptım güzel sonuç aldım

baba sonuç nasıl ama ? hem pratik hem temiz hem çok etlili. valla billa gittim 15 tl ye lastik parlatıcı aldım ( bu formülü bilmeden önce) yahu sıkıyorum bol bol lastikler parlıyor, dışarda dolanıyor eve geliyorum bi bakıyorum parlaklıktan eser yok. ama bu formül çok etlili, bu formülle 2 gün parlak gezebiliyor lastikler
  • kola mis gibi yapıyor
  • arkadaşlar. ......arap sabunu ..bayağı iyi parlatıyor...
    tabi bir lastik parlatıcı kadar parlatmaz ama kola tuzlu su karışımından iyidir...
  • arap sabunu gerçekten çok iyi oluyor. Sıvı arap sabunları var şimdi süngere sıkın ıslak bi halde silin güzel oluyor. Ama zarar veriyor mu bilmiyorm. Hatta yağmur kaydıcıya bile gerek kalmadı. Bir kola kapağı kadar silecek suyuna da koydum camda su tutunmuyor artık Çok fazla koymayın bu seferde silecekler tam silemiyor 1 kola kapağı kadar yeterli oluyor.

Şekerli karışımlar zarar verir düşüncesindeyim. Çünkü şeker durduğu zaman yapış yapış olan ve sertleşen bir madde, buda zamanla kauçuk yapıya zarar verebilir.

Aslında en güzeli köpek çişi Acayip parlatıyor ya bide temiz kalıyor iyi mi

Birde ben birkeresinde böyle japon pazarı adında bir mağzadan 2,5 liraya deodorant sprey kutusunda lastik parlatıcı almıştım kalın geniş bir kutuydu. Silikonluydu, lastiklerin 4 üne sıktım bitmişti ama 2 hafta falan parlak kalmıştı. Camlara uyguladığımız yağmur kaydırıcılar gibi suyu lastik üzerinde tutmuyordu hemen akıyordu su böyle olunca toz ve kir de yapışmıyordu. Yıkamacılarda tazikli su tutmadıkça lastik üzerinde uzun süre dayanıyordu. Birdaha hiç göremedim o üründen. 2004 senesiydi sanırım aldığım zaman.

• turtle wax extreme nano tech. süper bauhausta 20 ytl
  • Meguiars Endurance High Gloss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaBeRgE -- 22 Ağustos 2009; 22:34:29 >
  • ben genelde arabanın lastiklerine ve siyah plastik yerlerine arap sabunu kullanırım . gayet basit kullanışıda süngere bir miktar sürüp köpürtmeden direk sürüyüorum yıkadıktan sonra arabayı güzel parlatyıo. canım çekti yıkıyım dedim arabayı buda ss :)

lastik parlatici oneriniz ?
  • SONUÇ SÜPER BUYRUN ....FİYAT MAKULhttp://renaultyardim.com/otosmf/index.php?topic=616.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: player_x

Kesinlikle ARMOR ALL markalı lastik parlatma köpüğünü önerebilirim. Üretici firması HENKEL.
    lastiği temizledikten sonra kuru lastiğe köpüğü püskürtüyorsun ve o işini yapıyor.
    Başka hiç bir işlem yapmana gerek yok
    Çok memnunum.

Evet bende bu köpüğü tavsiye ediyorum , toptancısından 15 liraya almıştım marketlerde ne kadar bilmiyorum ama parasını hakediyor kesinlikle.. ;)

Sonaxın lastik parlatıcı köpüğü o kadar parlatmıyor.
  • arap sabununu tavsiye ederim.
  • Bugün armor all köpüğünü bulamadığım için carrefourdan formula1 in köpüğünü aldım (15,90TL)
    Yıkattıktan sonra temiz lastiklerde denedim armorall la mukayese bile edilmez.
    Spreyinimi alsaydım diye düşünüyorum.
  • hesaplı kaliteli ve ucuz .aynı zaman da uzun süren parlaklık işte foto linki ...

http://renaultyardim.com/otosmf/index.php?topic=616.0
  • ben o kadar para veremem zaten 3 gün sonra eski haline dönücek diyorsanız cola formülünü uygulamanızda pek sakınca görmüyorum.. lakin asitin lastiğimize vereceği hasarı es geçin de Türkiyemizdeki yol şartlarını düşünürseniz devede kulak gibi birşey unutmayın sakınan göze çöp batar ben coladan memnunum valla
  • alacaksan kesinlikle

Meguiar's alıcaksın veya TW nin extreme nano texh lastik parlatıcı kremi var onu alıcaksın asla ve asla sprey ve köpük şekilde olanları kullanma he ilk gün işe yarar ama ömrü kısa olur Meguiar's Endurance en iyisi yurt dışı sitesinden çok daha uyguna alırsın yok uğraşamam diyorsan Turtle Wax alıcaksın ben bauhaus tan 15 TL ye almıştım

parlaklık siyahlık bu ürünlerde çok uzun ömürlü bende 1 hafta 10 gün gittiği oluyor tabi ortam şartları yağmur çamur vs etkiler azaltır veya düşürür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 27 Eylül 2009; 20:08:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilk aşk

hesaplı kaliteli ve ucuz .aynı zaman da uzun süren parlaklık işte foto linki ...

http://renaultyardim.com/otosmf/index.php?topic=616.0

Evet ama sonax köpüğü parlatma açısından pek etkili değil.Siyah orjinal gibi yapıyor lastikleri.

T.Wax'da tavsiye edildi 1 de onu deneyelim bakalım..
  • arap sabunu sıvı olanlarla plastik kısımlara da kullanabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.