Şimdi Ara

Laptopun fanını BIOSdan kapatıp kullanırsam(video vs) birşey olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Son zamanlarda laptopun(hp pavilion 15N204st) fanı bilgisayarı alıp yatağa geçince arada birden hızlanıyor ve aşırı ses çıkarıyor.Hızlandığı zaman durdurulamaz oluyor ve pcyi kapatıyorum ve açınca düzeliyor ama bir süre sonra yine başlıyor.Bir kere açtım ve fanı anakarta bağlayan vidalardan birinin çktığını gördüm(Anakartı ters çevirince elime düştü :D ).Temizliğini vs yaptım ve vidaları sıktım fakat sonuç yine aynı.(FANI DEĞİŞTİRECEM) Masada iken sıkıntı yok.Laptopda ısınma sorunu felan da yok.

Acaba fanı kapatıp kullansam zararlı olur mu?Yapacağım iş sadece MPC-HC ile dizi-anime izlemek.

Ve bu arada sizce şu linkteki fan alınır mı?Fiyat iyi mi?Ürün orijinal olmadığı için sıkıntı çıkarır mı?
    http://urun.n11.com/laptop-sogutucu/hp-pavilion-15-n204st-fan-P83987526?cid=604001&gclid=CjwKEAiAkajDBRCRq8Czmdj-yFgSJADikZggbaXVF1KlnOXZYeDkId7dSv0_NPli3zJwGHtFLhG8ShoC5Bfw_wcB&gclsrc=aw.ds
    (Not:Aliekspressde aynısı daha ucuza varmış https://www.aliexpress.com/item/Notebook-Computer-Replacements-Cpu-Cooling-Fans-Fit-For-HP-Pavilion-15-n000-Laptop-4-PIN-736278/32699945430.html )

edit : aliekspressde daha daha ucuza buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chamillitary -- 2 Ocak 2017; 15:6:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• program ile kapatıyorum 60 dereceye 10 dikada ulaşıyor boşta
    bunu bişeyler izleyerek yaptığımda daha kısa sürede yükseliyor yani tavsiye etmiyorum kapatmayı işlemciyi yakma riski var
  • anladım hocam sağolun ben de bi denedim 15dkda baya arttı.ölçmedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.