Şimdi Ara

Laptopum Wireless Modemi Görüyor Ama Bağlanmıyor Ayrıca Modem Ayarlarına Giremiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
114.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: woxow

konuyu açanada, cevabı söyleyenede teşekkürler. eskiden kablosuz modeme girebiliyodum, sonradan giremez oldum. modem arayüzüne defalarca baktım anormallik farketmemiştim. xpress hiç aklıma bile gelmedi, bu kadar basitmiş :D.... başka mağdurlar için şöyle özetliyeyim.

uydu net modeme giriş http://192.168.0.1 kullanıcı adı: admin şifre: password
    üstteki menüden kablosuza giriyoruz, soldaki menüden gelişmişe tıklıyoruz, açılan sayfada XPESS(tm) teknolojisi yazan yer devredışı ise etkin yapıp uygula diyoruz

Aradan 4 yıl geçmiş vay be

• quote:

Orijinalden alıntı: Modifiyex

quote:

konuyu açanada, cevabı söyleyenede teşekkürler. eskiden kablosuz modeme girebiliyodum, sonradan giremez oldum. modem arayüzüne defalarca baktım anormallik farketmemiştim. xpress hiç aklıma bile gelmedi, bu kadar basitmiş :D.... başka mağdurlar için şöyle özetliyeyim.

üstteki menüden kablosuza giriyoruz, soldaki menüden gelişmişe tıklıyoruz, açılan sayfada XPESS(tm) teknolojisi yazan yer devredışı ise etkin yapıp uygula diyoruz

başka yorum yapanlarda var. hala lazım oluyor demek ki. insanların işine yaramaya devam ediyorsa ve işlevliğini sürdürüyorsa tarihin bir önemi yok. bu başlıktan ben faydalandığıma göre başkalarıda faydalanacaktır. :d

• quote:

quote:

quote:

başka yorum yapanlarda var. hala lazım oluyor demek ki. insanların işine yaramaya devam ediyorsa ve işlevliğini sürdürüyorsa tarihin bir önemi yok. bu başlıktan ben faydalandığıma göre başkalarıda faydalanacaktır. :d

Bende aynı sorunu yaşıyorum şu an.. Telefon ve laptop internete girdi olarak görünüyor ama girmiyor sorun yaşıyorum. Xpress dediğiniz menü etkin olarak görünüyor orda sıkıntı yok ve halen çözemedim bu sorunu. ( uydunet kablosuz modem kullanıyorum.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheProphecy

quote:

quote:

quote:

Bende aynı sorunu yaşıyorum şu an.. Telefon ve laptop internete girdi olarak görünüyor ama girmiyor sorun yaşıyorum. Xpress dediğiniz menü etkin olarak görünüyor orda sıkıntı yok ve halen çözemedim bu sorunu. ( uydunet kablosuz modem kullanıyorum.)

Bahsettiğimiz konuda laptop internete hiç bağlanamıyor. Sizin sorununuz bağlantı oluyor ama internet çalışmıyor. Bu farklı bir sorun. Daha detaylı bilgi gerek. Kullandığınız araçların ayarlarından falan kaynaklanmıyorsa modemin erişim izinleriyle alakalı olabilir mi acaba? Sadece tahmin yürütebilirim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheProphecy

quote:

quote:

quote:

Bahsettiğimiz konuda laptop internete hiç bağlanamıyor. Sizin sorununuz bağlantı oluyor ama internet çalışmıyor. Bu farklı bir sorun. Daha detaylı bilgi gerek. Kullandığınız araçların ayarlarından falan kaynaklanmıyorsa modemin erişim izinleriyle alakalı olabilir mi acaba? Sadece tahmin yürütebilirim

Bahsettiğim sorunu çözdüm ama şu an söylediğiniz gibi modem erişimi yüzünden olsa gerek telefonla vs. bağlanamiyorum internete... İp adresine (198.162.0.1) girmeyi deniyorum ama daha önce açılan bu adres şu an açilmiyor günlerdir başaramadım açmayı şimdi bu konuda yardım gerekiyor bana.

• Yıl 2014 ama yeni konu açmiyim dedim.

Şuan bendeki sorun çok saçma bence. Modenin oldugu yerde, Salonda Full çekiyor çok rahat internette takılıyorum. Odama gittiğim zaman 3 diş sinyal var ancak internete girmiyor. Ne yapacam ben :(
  • xpress fln hıkaye arkadaslar... eger bilgisayariniz eski ise baglanmiyor. yeni ise baglaniyor.. cozumu bulan yazsıın lutfen

modem no: cbw 383z4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Replikans

Yıl 2014 ama yeni konu açmiyim dedim.

Şuan bendeki sorun çok saçma bence. Modenin oldugu yerde, Salonda Full çekiyor çok rahat internette takılıyorum. Odama gittiğim zaman 3 diş sinyal var ancak internete girmiyor. Ne yapacam ben :(

bilgisayarın wireless ağ kartının driver ini güncelle belki düzelir :) yada usb wifi adabtör al :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

quote:

bilgisayarın wireless ağ kartının driver ini güncelle belki düzelir :) yada usb wifi adabtör al :D

Üniversite zamanında kalma USB Wifi var. Onla giriyorum odamdayken. Güncellemeyi yaptım zaten ama gene girmiyor. Arkadaş çok saçma ya 2 senedir sıkıntı yoktu birden oldu. Fanını temizllettim sonra bu sorun cıktı. İşin garibi çekiyor az da değil 3-4 diş sinyal gücü var ama girmiyor nete. USB ile o kadar yok onda rahat giriyor.

• quote:

Üniversite zamanında kalma USB Wifi var. Onla giriyorum odamdayken. Güncellemeyi yaptım zaten ama gene girmiyor. Arkadaş çok saçma ya 2 senedir sıkıntı yoktu birden oldu. Fanını temizllettim sonra bu sorun cıktı. İşin garibi çekiyor az da değil 3-4 diş sinyal gücü var ama girmiyor nete. USB ile o kadar yok onda rahat giriyor.

hımm o zaman ip falan alamıyodur. Windowstan güncelleme yapma . Önce mevcut driver yazılımını sil daha sonra wifi chipsetin güncel driverini sisteminle uyumlu olanı orjinal sitesinden indir kur o zaman sorun çözülür gibime geliyor. fanla alakalı olacağını sanmıyorum :) böyle dene bakalım olcakmı sonucu yaz
  • Modeminizin web Arayüzüne giriş sağlayıp Şifreleme türünü değiştirip daha sonrasında Kanalını sabitlediğinizde problem olmayacaktır.

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • quote:

aynı sorunu yaşıyorum. berbat bir modem. odada full, mutfakta tek diş çekiyor.

bu netmaster'ın sahibi kimin adamı acaba. bu kadar iğrenç mal yapıp uydunete düzenli olarak mal satabilmeleri başka şey aklıma getirmiyor.
  • Guncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atmosphere kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Yaşadığınız sorunla ilgili yardımcı olmak isteriz. Kablosuz yayın yapan cihazların performansını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Kablosuz yayın kalitenizi artırmak için yapılabilecek bazı işlemler aşağıdaki gibidir:

1. Modeminizin anteni 360 derece yayın yapmaktadır. Bu nedenle kablosuz internet bağlantısının kullanıldığı odaları dikkate alarak modemin merkezi bir yerde konumlandırmanızı öneririz.

2. Modeminizin bulunduğu yerde uydu alıcısı, telsiz telefon adaptörü, oyun konsolu gibi cihazların bulunması kablosuz internet sinyalini olumsuz etkilemektedir. Modeminizle bu cihazlar arasında 2 metrelik bir uzaklık bulunmasını öneririz.

3. Kablosuz yapılandırmanızda o ortam için en uygun koşulları belirlemek önemli olduğundan cihazınızın arayüzünde birtakım düzenlemeler yapılabilir. Nitekim, benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılarımız için de modemin kablosuz ayarlarında değişiklik yaparak yaşanan sorunlar çözülmüştür. Bunlardan en önemlisi kontrol kanalı değişikliğidir. Bu sayede modeminizin bulunduğunuz çevredeki en temiz kanaldan yayın yapması sağlanır. B

4. Daha fazla bilgi için Kablosuz Sinyal Katilleri yazımızı okuyabilirsiniz. >> netmaster.com.tr/p/10/kablosuz-sinyal-katilleri

Ancak, özellikle belirtmek isteriz ki, bir sorun yaşadığınızda öncelikle destek hattımızı ararsanız zaman kaybetmeden en doğru çözüme ulaşabilirsiniz. 0216 366 66 96 numaralı NetMASTER Destek Hattı her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,
    NetMASTER

• netmaster müşteri hattı tam bir sahtekar.ya da bugün görevli olan kişi tam bir sahtekar.tam 1 saat telefonda bekletildim,sözde önümde 1 kişi var.yok kimse açmıyor telefonu.yazıklar olsun
  • Merhaba Admin benim bilgisayarım wireleesi görüyor şifreyide giriyorum ama yanlış diyor telefon bağlanıyor bilgisayar bağlanmıyor resetledim ancak yine değişen birşey olmadı hala aynı yardeımcı olursanız sevinirim...
  • 2015'in sonlarına yaklaşırken sevgiler herkese. internette sorunu aratınca ilk çıkan başlık olduğu için yazıyorum, belki başkaları da faydalanır. O zamanlar kimsenin aklına gelmeyen bir şeydi telefonları bağlayarak nette gezinmek ama artık kablosuz ağlar o dönemde hala biraz lüks sayılırken şu anda bir zorunluluk halini almış durumda.

Benim sorunu çözme şeklim bilgisayarı kablolu olarak modeme bağlamak. önce kablosuz bağlantıyı kesip sonra da kablolu olarak bağlayınca ilginç bir şekilde modemin kablosuz özelliği geri geliyor ve telefonlarla ve diğer cihazlarla kablosuz ağa bağlayabiliyoruz. aklıma yazılımsal bir sıkıntı geliyor ama nedir nedendir bilgim yok.
  • maledef bu konularda hicbir interner sunan şirketler destek vermiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.