Şimdi Ara

Laptoptan Tv'ye görüntü aktarımı(hdmi kablo ile) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
7
Favori
449.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ASUS KV53S MODELİ LAPTOP İLE SONT LCD TV Yİ BAĞLADIM HDMİ KABLO İLE ,SONRA FN+F8 BASIYORUM AMA EKRANDA LCD TV Yİ GÖRMÜYOR,BU HDMİ BAĞLANTI LAPTOPUN EKRAN KARTINDAN MI ANAKARTTAN MI ÇIKIYOR,EKRAN KARTI NVİDİA,TÜM SÜRÜCÜLER YÜKLÜ,FAKAT AYARLARDAN TV Yİ GÖRMEDİ,DAHİLİ EKRAN KARTI AYARLARINDA DA GÖREMEDİ TV Yİ,KABLO SAĞLAM,NE YAPMALIYIM TEŞEKKÜRLER..
  • bende laptop değilde kasa var ondada nvidia ayarlarını bana tam ekranda gösterirmisiniz hersyei yaptım ama banamısın demedi hep alttan üstten bir iki parmaklık bosluklar var düzelmedide bir türlü ltf yardımm
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: carpediem82

arkadaşlar bende hdmı kabloyla göruntüyü lcdye aktarmayı başardım ama benim sorunumda sesii aktaramadım ses hala laptoptan geliyo bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

Denetim masasından Sese tıklıyorsun. Açılan pencerede kayıttan yürüt sekmesine tıklıyorsun. Yine açılan yerde Üstte HDMI aygıtı altta hoparlör seçenekleri var. HDMI aygıtını aktifleştirip hoparlör seçeneğini pasif yapınca ses TV den gelmeye başlıyor.

Aşağıdaki resimde daha iyi görebilirsin. LCD ye bağlandığı zaman Hoparlör seçeneğinin üstünde veya altında HDMI aygıtı diye bir seçenek daha çıkıyor. Benimkisi mesajı yazdığım anda LCD ye bağlı olmadığı için o seçenek görünmüyor.

Not: Aşağıda varsayılan diye bir düğme daha var. ona basınca da HDMI seçilmiş oluyor.

Laptoptan Tv'ye görüntü aktarımı(hdmi kablo ile)

Çok sağol reis günlerdir bunu arıyordum. 10 numara açıklama olmuş.

• Selam arkadaşlar. Bu gün 24k altın uçlu hdım kablo aldım,markası Linx 2mt. Laptopla Tv arası bağladım. (Tv LGLE5300 107 Ekran),(Pc Ekran kartı; Radeon HD 6500/5600/5700 Seri 400mhz,1gb Paylaşımsız 1722mb paylaşımlı toplam, 2746mb) Tv menusunden Hdım bağlantısını seçtim Tv 1920/1080 Olarak Pc yi gördü ama görüntü kalitesi hiç iyi değil.VGA ile bağladığımda çok daha kaliteli görüntü elde ediyorum. Sebebi nedir çözemedim. Ne olabilir sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arost

toshiba 46xf350 ye hdmi ile laptopu bagladım masa üstü geliyor yanlız masaüstü bomboş daha sonra söyle birşey keşfettim laptopdan herhangi bir programı mouse ile tutup saga dogru cekince lcd nin ekranına geldigini farkettim simdi ben bu görüntüyü nasıl düzeltirim ? lcd nin baglı oldugu laptop da vista kurulu

dostum sağolasın... hdmi ile bağladım ekranı genişlet dedim ikiisndede görüntü var ama olayı çözemediydim...

senin "laptopdan herhangi bir programı mouse ile tutup saga dogru cekince lcd nin ekranına geldigini farkettim " lafın üzerine şahane bir olayı çözmüş oldum :)

sağa tarafa taşıyınca laptop ekranından çıkıp tv ekranına geliyor çok tatlı bir olay film i tv den izliyorum laptoptan açıp üstünden tutup sağa kaydırıyom tv ye geliyor program :) saol tekrar...

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bağlantıları;cihazları(Laptop+Panel)tamamen kapat;elektrikten de kes!!
    Bir süre bekle;önce kablo bağlantısını yap(Laptop ile Panel arasında)

A-önce paneli aç ve kumandadan Laptoptan gelen HDMI kabloyu hangi porta taktıysan
    onu seç ve OK+

B-sonra Laptopu aç ve Windows v.s başlayıp açılsın

C-büyük ihtimalle görüntü panele gelmeyecektir!
    ATI/CCC den ilgili menüyü aç>>>Ekranları algılaya tıkla,sonra>>"Ekte etkin olmayan görüntüler" e sağ tıkla ve>>"Çoğaltılmış asıl;TV" yi seç
    Böylece Monitör(Main);Panel ise Clone olacaktır OK+

Görüntü yine panele geçmezse>>Laptop>>Re-Start yap ve panele bu defa görüntü geçecektir

Not;normalde PC(Desktop)de böyle,ancak bazı Laptoplarda o/b GCard larda sorun çıkabiliyor ve görüntü her iki display de olamıyor!!
    o zaman Laptop un görüntüsünü kapatıyorsun(sanırım F7 ile veya F8 ile bunu bilmiyorum,denersin duruma göre)

++

selamlar,
    Hp Dm1 3200ET 11.6inch netbook ile Philips 7605 32 inch tvden hdmi görüntü alamıyorum. Ayarları denedim kurcaladım olmadı. Sizdeki ccc ayarları biraz daha farklı. Güncellemesini de yaptım HP sitesinden gene olmadı.
    http://imageshack.us/photo/my-images/13/adszvrc.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkayya -- 4 Aralık 2011; 18:25:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uAbursa

hocam herhangi bi program falan silmedim bu sorun ilk günden beri var. bilgisayar monitör arası bağlantı kurulan ismini bilmediğim kabloyu taktığımda sorun yok fakat görüntü kalitesi düşük doğal olarak fakat hdmi taktığımda bu sorunu yaşıyorum

vga kablosunu diyorsun hdmı taktığında o kafasına göre bi çözünürlük belirliyor tv ye en uygun olanı dene bul ben öyle halletmiştim
  • Selamlar,
    Philips 7605 tv'de problem olduğunu düşündüm. TV'nin yazılım güncellemesini yaptım. Öyle ki, hdmi çıkışlarından görüntü alabiliyorum DVD playerdan ancak Arc kanalından TV sesini 1.4 kablo ile dışarı vermiyordu. Burdan bir kıllanmıştım. Ancak nasıl oluyor da dvdleri görüyordu çalıştırıyordu. Anlamak zorunda değilim gerçi. Ben hdmi çıkışında bir problem olduğunu düşündüm. Philips Bornova servisinden hdmi çıkışlı Laptop getirmelerini ve görüntüyü TV'ye vermelerini istedim. Eğer görüntüyü TV'ye veriyorlarsa tamam demek PC'den kaynaklanıyor diyecektim. Nitekim geldiler ve kendi laptoplarını hdmi çıkışıyla bağladılar. Görüntü TV'ye gelmedi. Televizyonu aldılar. İnşallah tamir ederler.

Daha önce bir TV'de böyle bir problem olabileceğini veya olduğunu duymamıştım. Bana ilginç geldi.

• arkadaslar bir sorunum var ve cevabinida hicbir yerde bulamadim siteye de daha yeni uye oldum yardim ederseniz sevinirim.arkadaslar ben samsung np-q310 marka laptop kullaniyorum ve laptop u LG marka lcd tv ye hdmi kablo ile baglarken sorun yasiyorum.Laptopumu daha once samsung marka lcd tv ye baglamis olup hicbir sorun yasamamistim.Ancak hic ummadigim bir sorun ile karsi karsiyayim arastirmalarim da da hic bir sonuc elde edemedim.Sorunum su hdmi kablo ile baglanti yapiyorum ancak bir turlu sinyal alamiyorum, laptop lcd yi algiliyor fakat goruntuyu bir turlu alamiyorum.Ekran kartim nvdia gforce 9200 m.Panelden gerekenleri yapmama ve herseyi denememe ragmen sonuc ayni tv de sinyal yok diyor bir turlu nedenini bulamadim yardimci olursaniz sevinirim.NOT:baglanti icin yapilmasi gereken islemleri biliyorum ve defalarca arastirip denedim sonuc yine ayni
  • quote:

Orijinalden alıntı: marmarisly90

arkadaslar bir sorunum var ve cevabinida hicbir yerde bulamadim siteye de daha yeni uye oldum yardim ederseniz sevinirim.arkadaslar ben samsung np-q310 marka laptop kullaniyorum ve laptop u LG marka lcd tv ye hdmi kablo ile baglarken sorun yasiyorum.Laptopumu daha once samsung marka lcd tv ye baglamis olup hicbir sorun yasamamistim.Ancak hic ummadigim bir sorun ile karsi karsiyayim arastirmalarim da da hic bir sonuc elde edemedim.Sorunum su hdmi kablo ile baglanti yapiyorum ancak bir turlu sinyal alamiyorum, laptop lcd yi algiliyor fakat goruntuyu bir turlu alamiyorum.Ekran kartim nvdia gforce 9200 m.Panelden gerekenleri yapmama ve herseyi denememe ragmen sonuc ayni tv de sinyal yok diyor bir turlu nedenini bulamadim yardimci olursaniz sevinirim.NOT:baglanti icin yapilmasi gereken islemleri biliyorum ve defalarca arastirip denedim sonuc yine ayni

mrb, konunun ilk sayfasını da okudunuz mu? Benzer sorunun çözümleri anlatılmış.

• Arkadaşlar öncelikle merhabalar benim de ilginç bir sorunum var ve bir türlü çözemedim sizden yardım bekliyorum.
    Hdmı kablo ile laptopu lcd tvye bağlıyorum herşey güzel bios ekranı falan geçiyor windows başlatılırken görüntü hep pcde hemde lcd de kesiliyor.
    Güvenli modda açtığımda hiç bir sıkıntı olmadan lcd ve pcye görünyü geliyor.Nedir bu sorunun kaynağı nasıl çözebilirim 2 gündür uğraşıyorum bir türlü çözemedim..
  • hozkan06 benim sorunumda aynı senin gibi bir türlü çözemedim inşallah birileri yardımcı olur
  • Önce bekleyin bir Windows açılsın, sonra takın kabloyu TV ye verin görüntüyü. Ayrıca ekran kartlarını güncelleyip yardımcı programını indirin, orda ayarlar vardır.
  • Günaydın herkeze slm vga dan tv ye sizin yönergelerinizi uygulayarak görüntüyü aldım ; fakat söyle bir sorun var ki halledicem gibi geliyor ; sorun şu : vga dan tv bağladım görüntü cözünürlügü 1024*768 piksel görüntü modu ( 2 ) fakat görüntüyü 1600*1200 yaptıgım zaman görüntü otomatik olarak laptopa geçiyor tv de sinya yok yazısı cıkıyor laptopda ise masa üstü cok büyüdügünden simgeleri göremiyorum.

cözüm şu olabilirmi Tv nin modunu 2. değilde 1. yaparsam düzelirmi ?

Saygılar
  • Görüntü modu derken? Büyük ihtimalle laptop ekran kartı 1600x1200 desteklemiyor. Görüntüyü sadece TV ye verdikten sonra TV nin native çözünürlüğüne kadar yükseltebilirsin çözünürlüğü sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Görüntü modu derken? Büyük ihtimalle laptop ekran kartı 1600x1200 desteklemiyor. Görüntüyü sadece TV ye verdikten sonra TV nin native çözünürlüğüne kadar yükseltebilirsin çözünürlüğü sorunsuz.

görüntü modu derken hani 1. ekran 2. ekran olayı TV ekranındayken görüntü 2. ekranda yani 1600*1200 'e kadar veriyor. onun için dedim
  • benim sorunum şu PC HDMI dan tv ye bağlı aynı zamanda bilgisayarın kendi monitörüde var o da dvi dan bağlı ; Tv den HDMİ seçtigimde masa üstü ögelerim gelmiyor illa bilgisayarın başına gidip bu ekranı ana ekranım yap demek zorunda kalıyorum bu sefer de bilgisayar monitöründe görüntü kalıyor. ve ayrıca tv ekranının kenarlarında 2 cm boşluklar kalıyor bunun içinde sinema zoom yapıyorum bu seferde mouse kayboluyor sanki ekranın dışından cıkıyor bunun kısa yolu yokmudur. ekran kartım Ati HD 4650 yarın resimler ile inş. bu konuyu daha detaylı aktarıcam sizlere birde söyle bir sorunum var. Bilgisayardan tv ye side by side görüntü aktardıgımda Kumandadan 3D secenegini SBS yaptıgımda ortada görüntü var ama yanlarda karışık oluyor resimleyince daha iyi olucak sanırım saygılar
  • acer marka i5 4 gb ram nvidia geforce gt 320 m cuda 1 gb ekran kartım var.laptobu sony marka lcd tv ye hdmi ile bağlıyorum ancak pcye son formatı attırdıktan sonra hdmi ile bağlı şekilde pes 12 oynadığımda tv ekranında alttan yukarıya doğru ince yatay bir çizgi oluşuyor.laptop ekranında ise böyle bir sorunla karşılaşmıyorum.sadece pes oynarken böyle oluyor.masaüstündeyken yada başka bir oyun açtığımda böyle bir sorun yaşamıyorum.çözüm için cevaplarınızı bekliyorum...
  • merhaba arkadaşlar bendede lgld4 serisi 120 ekran lcd tv var.full hd.laptopun hdmı ına takınca tv yi goruyor ancak tv de sinyal yok yazıyor.ekrankartın nvidia o yüzden arkadaşa soyledikelrinizi yapma şansım yok.acaba birisi bana yardım edebilirmi?
    laptopun ekran kartı geforce 8200m miydi ole bişey

Laptoptan Tv'ye görüntü aktarımı(hdmi kablo ile)
  • lg tv var ve hp compaq laptop. hdmi ile bağlantı yaptım. ekran kartı nvidia. onun ayarlarında tv görünüyor. windows ayarlarinda da görünüyor.1. veya 2. monitor olarak demiyorum bob tv de tık yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.