Şimdi Ara

Laptoplarda Ram arttırmak performansı ne kadar arttırır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlarım. Öncelikle iyi günler dilerim. biliyorsunuz günümüz ekonomoisinde sistem toplamak çok zor bende bu yüzden eski laptopumu kullanıyorum fakat laptopumun gücü yetersiz geliyor

sistem özellikleri şu şekilde:

-intel i5 3400

-cpu gpusunu kullanıyorum HD4000

-4gb 1666mhz

-ssd yok harddisk var

sistemin ne olduğunu görüyorsunuz pek işime yaramıyor bende diyorum ki bu 4gb olan laptop ramini 8e yükselteyim sizce bu mantıklı bi karar mıdır? şuan csgo da 50-60fps civarı alıyorum fakat çoğu zaman ilk girdiğimde veya savaş alanına girdiğim de 10-20hatta 0a bile düştüğü oluyor bu ram miktarını 4ten 8e yükselttiğimde sistemimde fps yükselir mi? veya bu fps droplar bi nebze de olsa düşer mi? (fps drop için ssd önermeyin 480gb ssd alacak kadar param yok :/ ) işlemcim amd olmadığı için ram arttırdığımda fps yükselir mi bilmiyorum konu hakkında bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim. İyi forumlar

• 50 fps 60-65 e çıkar ama droplara çözüm olmaz muhtemelen :(

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir yerde bir hata yapıyorsunuz. Bende i7-3630qm işlemcili laptop var ve en düşük ayarlar 1024x768 çözünürlükte 150-200 fps alıyorum. Bi ara harici ekran kartım yanmıştı. Dahili ekran kartıyla oynadım. O zaman da max 120 fps alıyordum. i7 3630qm işlemcinin masaüstü i5 3400 den daha iyi olmaması gerek. Sınırlayan faktörün ram olduğunu pek düşünmüyorum ama emin de değilim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam ram eğer tek slotta takılıysa 2 slot olarak kullan. Yani çift kanallı çalışsın. Cs go için daha yüksek FPS görme şansın olur. Tekrar diyorum eğer tek kanal kullanıyorsan kesinlikle çift kanal yap.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.