Şimdi Ara

laptop ve masaüstüyle LAN oyunu oynama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde yeni aldığım 1 laptobum var. Daha önceden de masaüstü vardı. Ben ikisiyle birlikte LAN oyunu oynamak için ne yapmalıyım ?

"modem tek portlu ve kablolu
    masaüstünün wless özelliği yok
    wless özellikli nokia 5800 telefonum var
    masaüstü: xp sp3 laptop: win7 sp1"

Laptoptan bi ağ oluşturup, telefon yardımıyla masaüstünden bağlanabilir miyim ? Veya başka bi yöntem önerebilir misiniz ? Teşekkürler...

• Ethernet kablosuyla(Düz veya çapraz ondan emin değilim) bilgisayarları birbirine bağlayabilirsin.Ya da benim yaptığım gibi bir ethernet hub alıp hem interneti dağıtırsın hem de 2 bilgisayara lan kurmuş olursun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: This_is_Heavy
    Ethernet kablosuyla(Düz veya çapraz ondan emin değilim) bilgisayarları birbirine bağlayabilirsin.Ya da benim yaptığım gibi bir ethernet hub alıp hem interneti dağıtırsın hem de 2 bilgisayara lan kurmuş olursun..

Bilgisayarları cross kablo (çapraz) ile direk birbirine bağlayabilirsin eğer 2 makinede seninse kablosuz modem alman mantıklı. Ben kablolu kullanırım dersende 4 port swich alman yeterli olur
  • ne 4 portu hacı.bak bizde bi usb,bide ethernet yani 2 portlu modem var.laptop'a ethernetle,masaüstünede usb ile bağlanıoz.underground,cs v.s gibi oyunları ev ağı ile kolayca oynayabiliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM
    ne 4 portu hacı.bak bizde bi usb,bide ethernet yani 2 portlu modem var.laptop'a ethernetle,masaüstünede usb ile bağlanıoz.underground,cs v.s gibi oyunları ev ağı ile kolayca oynayabiliyoruz

4 port modem demedim swich dedim 20 lira
  • teşekkürler ama yani şimdi ;
    cross kablo mu
    usb kablo mu
    yoksa switch mi alayım ? Yeni bir modem alamam, çünkü uzun süre kullanmayacağım evde. Benim modemde de bi usb girişi var boşta. Telefonu wireless anteni gibi kullanmaktan vazgeçtim o zaman :)
  • Eğer modeminde bir ethernet bir de usb girişi var ise usb kablo alırsan lan kurabilirsin.Ama usb yi bilgisayara cd ile tanıtman gerek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.