Şimdi Ara

Laptop'um çok yavaşladı Ne yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İ3 4030u 4gb ddr3 1600 mhz ram r5 m330 2 gb ekran kartlı bir 3-4 yıllık bir laptopum var ama Son zamanlarda Baya Baya yavaşladı Neler Önerebilirsiniz hızlanması için?

• HDD yi sokup SSD ile degistirin. Baska yapabileceginiz birsey yok gibi duruyor.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Ram yükseltmesi yapamaz Mıyım?
  • Benzer özelliklerde Asus X552L var bende de, önce HDD'yi 120gb SSD ile değiştirdim, son olarak bir 4gb ram daha ekledim, canavar gibi oldu.
  • keymert K kullanıcısına yanıt
    Yapabilirsiniz ama pek bir ise yaramaz. Laptoplarda asil sikinti HDD'lerin cok verimsiz olmasindan kaynaklaniyor. HDD yi en az 250GB civari bir SSD ile degistirirseniz farki cok rahat hissedersiniz.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Peki bana uygun fiyatlı Bir Ssd Önerebilir misiniz? ve ssd ile beraber hdd yi kullanabilir miyim?
  • keymert K kullanıcısına yanıt
    Genelde Laptoplarda iki sata soketi oluyor.(HDD ve DVDRom) Eger DVDrom varsa DVD rom u sokup SSD yi de takabilirsiniz sanirim. Bu konuda detay bilgim yok ne yazik ki.

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682?magaza=Hepsiburada

Kapasitesine gore uygun fiyatli bir model bakabilirsiniz. En az 240 GB alin ama. 120 nin nasil doldugunu anlamazsiniz bile.
  • 1- Termal ve toz temizliği (kendiniz yapamayacaksanız bir bilgisayarcıya makul bir fiyat karşılığı yaptırabilirsiniz ama güvenilir bir yer olsun dandik termal kullanmasın)
    2- Format
    3- SSD
  • termal macun aklıma ilk gelen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.