Şimdi Ara

laptop u carbon folyo ile kaplayabilir miyim? ayrıca modifiye konusunda birkaç soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhabalar , asus f3jp laptopum var. Klavyenin sağ alt köşesine doğru boydan boya çatlak var .Acaba tüm parçaları söküp sert plastik yapıştırıcı ile yapıştırabilir miyim ? Şu an orjinal SS ini yükleyemedim ama internetten buldugum resimleri yüklüyorum çatlağın ve renk solmalarının aynısı bende de var ...

laptop u carbon folyo ile kaplayabilir miyim? ayrıca modifiye konusunda birkaç soru?

laptop u asagıdakı lınktekı malzeme ile kaplamak istiyorum acaba deneyeniniz var mı ? ayrıca sert plastik yapıştırıcı ile çatlağı yapıştırmayı düşünüyorum fakat komple laptop sökmüşlüğüm yok ama Sorun olmadan sökerim gibime geliyor
    yada hazır kaplama şeklinde olan yapıştırmalar var ama onları nerden bulacağım ve laptop a uyum sağlıyacak mı onu bilmiyorum?

link 1
    link2

birde elimde koç-taş tan aldığım polisan marka florasan sarı renkli uv sprey boya var. Masaüstü fan , bozuk ram gibi şeyleri boyamayı düşünüyorum . Boyarken önce zımpara sonra astar boya sonra sarı sprey şeklinde mi boyamam gerekli yoksa astar boya atmadan da olur mu ?

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 6 Haziran 2012; 12:38:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mob411

herkese merhabalar , asus f3jp laptopum var. Klavyenin sağ alt köşesine doğru boydan boya çatlak var .Acaba tüm parçaları söküp sert plastik yapıştırıcı ile yapıştırabilir miyim ? Şu an orjinal SS ini yükleyemedim ama internetten buldugum resimleri yüklüyorum çatlağın ve renk solmalarının aynısı bende de var ...

laptop u asagıdakı lınktekı malzeme ile kaplamak istiyorum acaba deneyeniniz var mı ? ayrıca sert plastik yapıştırıcı ile çatlağı yapıştırmayı düşünüyorum fakat komple laptop sökmüşlüğüm yok ama Sorun olmadan sökerim gibime geliyor
    yada hazır kaplama şeklinde olan yapıştırmalar var ama onları nerden bulacağım ve laptop a uyum sağlıyacak mı onu bilmiyorum?

link 1
    link2

birde elimde koç-taş tan aldığım polisan marka florasan sarı renkli uv sprey boya var. Masaüstü fan , bozuk ram gibi şeyleri boyamayı düşünüyorum . Boyarken önce zımpara sonra astar boya sonra sarı sprey şeklinde mi boyamam gerekli yoksa astar boya atmadan da olur mu ?

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

merhaba kardeş leptopu karbon ile kaplaya bilirsin benim tavsiyem tuşları uv ile boyaman ozaman güzel bişe çıkar gibi ama nasıl olcakbilmiyorum bi an düşündümde leptop karbok tuşlar uv

• tuşları uv ile boyarım boyamasına da bu sefer üstündeki harfler belli olmayacak önce kasanın çatlak yerini yapıştırıyım söküp toplayabilirsem ,sonra da gri beyaz yada siyah renkte karbon kaplama yapabilirim. Büyük ihtimal gri seçicem gibi gözüküyor.

bu uv sprey kullanmadan önce zımpara ve astar boya uygulamam gerekli mi ?
  • quote:

tuşları uv ile boyarım boyamasına da bu sefer üstündeki harfler belli olmayacak önce kasanın çatlak yerini yapıştırıyım söküp toplayabilirsem ,sonra da gri beyaz yada siyah renkte karbon kaplama yapabilirim. Büyük ihtimal gri seçicem gibi gözüküyor.

bu uv sprey kullanmadan önce zımpara ve astar boya uygulamam gerekli mi ?

gerek yok uzaktan doğru mesafede atıldığında şahane duruyor
  • kardesim bu tuşlar için yapıştırmalar bulunuyor kadıköyde vardır onlardan al hani yabancı bilgisayarla q kılavye yapar gibi anlatabildimmi
  • ha hatırladım hocam yapıştırmalar var ama onunla uğraşmıcam kasasını kaplasam yeterli benim için

edit: uv sprey i masaüstü bilgisayarın fan larında kullanmayı planlıyorum hatta eski bi kasa bulursam onda da deniyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 6 Haziran 2012; 17:05:34 >
  • Laptop Asus F3 sanırsam sana tavsiyem o çatlağı topcase söküp alttan japon ile düzgünce yapıştırman ve üstünü karbonla kaplaman fakat o laptopların çok kötü bir huyu vardır başına geldi mi bilmiyorum F3 laptopların menteşelerine çok dikkat et ben notebook servisinde çalışıyorum ve F3 lerin içini neredeyse ezbere bilirim en çok tamire gelen laptoplardan birisidir dikkat et dememin sebebi şudur sol menteşeyi direk laptopun alt kasasının plastiği tutuyor yani menteşeyi tutan hiçbir metal aksam v.b bir şey yok tutan plastik ise bir süre sonra yıpranır ve çatlamaya başlar sonunda kapağı bir gün sertçe kapattığında menteşe kırılır ve kasanın arkasından çatırt diye bir ses gelir sonra kırılmış menteşe parçalarının ordan sarktığını görürsün ayrıca kuzey köprüsü yani çipset arızasını da çok yapar tavsiyem o laptopu modifiye etmek için hiç uğraşma kendine yeni bir laptop alınca veya elinde başka bir masaüstü ya da laptop varsa ona yönel derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: expertos

Laptop Asus F3 sanırsam sana tavsiyem o çatlağı topcase söküp alttan japon ile düzgünce yapıştırman ve üstünü karbonla kaplaman fakat o laptopların çok kötü bir huyu vardır başına geldi mi bilmiyorum F3 laptopların menteşelerine çok dikkat et ben notebook servisinde çalışıyorum ve F3 lerin içini neredeyse ezbere bilirim en çok tamire gelen laptoplardan birisidir dikkat et dememin sebebi şudur sol menteşeyi direk laptopun alt kasasının plastiği tutuyor yani menteşeyi tutan hiçbir metal aksam v.b bir şey yok tutan plastik ise bir süre sonra yıpranır ve çatlamaya başlar sonunda kapağı bir gün sertçe kapattığında menteşe kırılır ve kasanın arkasından çatırt diye bir ses gelir sonra kırılmış menteşe parçalarının ordan sarktığını görürsün ayrıca kuzey köprüsü yani çipset arızasını da çok yapar tavsiyem o laptopu modifiye etmek için hiç uğraşma kendine yeni bir laptop alınca veya elinde başka bir masaüstü ya da laptop varsa ona yönel derim.

evet hocam sorunlu laptoplardan biri f3 serisi f3jp .Zamanında çok servise gönderdim üst kasa alt kasa değişti .Hatta bir kere cpu ve termal değişti . Dvd rw arızalıydı ancak servis kabul etmedi kafasına göre dvd cd harcadı yazım hatası yuzunden .Bir türlü ankara asus servise değiştiremedim şimdi ise hiç çalışmıyor dvd rw , bu yuzden de kendime masaustu oluşturdum . Ayrıca şu an da laptop a bir süre dokunmayınca kendi kendine ekran açılıp kapanıyor ve cpu %100 oluyor , ati2evxx.exe işlemini sonlandırınca da sorun ortadan kalkıyor . Format attım ama düzelmedi .Acaba donanımsal bir sorun mu var ? kapağı da açarken düzgün açamıyorum tırnaklarda sorun yok ama zor açılıyor açılırken .Şuan da kasası çatlak dediğiniz gibi menteşelerden tırsıyordum .Çatlağı yapıştırmak içinde menteşeleri söküyor muyum ? Eğer onlarıda söküyorsam hiç ellemiyim ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: expertos

Laptop Asus F3 sanırsam sana tavsiyem o çatlağı topcase söküp alttan japon ile düzgünce yapıştırman ve üstünü karbonla kaplaman fakat o laptopların çok kötü bir huyu vardır başına geldi mi bilmiyorum F3 laptopların menteşelerine çok dikkat et ben notebook servisinde çalışıyorum ve F3 lerin içini neredeyse ezbere bilirim en çok tamire gelen laptoplardan birisidir dikkat et dememin sebebi şudur sol menteşeyi direk laptopun alt kasasının plastiği tutuyor yani menteşeyi tutan hiçbir metal aksam v.b bir şey yok tutan plastik ise bir süre sonra yıpranır ve çatlamaya başlar sonunda kapağı bir gün sertçe kapattığında menteşe kırılır ve kasanın arkasından çatırt diye bir ses gelir sonra kırılmış menteşe parçalarının ordan sarktığını görürsün ayrıca kuzey köprüsü yani çipset arızasını da çok yapar tavsiyem o laptopu modifiye etmek için hiç uğraşma kendine yeni bir laptop alınca veya elinde başka bir masaüstü ya da laptop varsa ona yönel derim.

evet hocam sorunlu laptoplardan biri f3 serisi f3jp .Zamanında çok servise gönderdim üst kasa alt kasa değişti .Hatta bir kere cpu ve termal değişti . Dvd rw arızalıydı ancak servis kabul etmedi kafasına göre dvd cd harcadı yazım hatası yuzunden .Bir türlü ankara asus servise değiştiremedim şimdi ise hiç çalışmıyor dvd rw , bu yuzden de kendime masaustu oluşturdum . Ayrıca şu an da laptop a bir süre dokunmayınca kendi kendine ekran açılıp kapanıyor ve cpu %100 oluyor , ati2evxx.exe işlemini sonlandırınca da sorun ortadan kalkıyor . Format attım ama düzelmedi .Acaba donanımsal bir sorun mu var ? kapağı da açarken düzgün açamıyorum tırnaklarda sorun yok ama zor açılıyor açılırken .Şuan da kasası çatlak dediğiniz gibi menteşelerden tırsıyordum .Çatlağı yapıştırmak içinde menteşeleri söküyor muyum ? Eğer onlarıda söküyorsam hiç ellemiyim ?

Dostum tırnaklar dediğin kısım cover kısmının topcase kısmını tutmak için olan tırnaklar herhalde onlardan tırsma bir şey olmaz fakat menteşelerin arkası çatlamaya başladı ise bir notebook servisine götürün yalnız kendi servislerine sakın götürmeyin dışarıda bir yere götürün sebebi şudur size bir örnek ile açıklayayım mesela biz laptopların birebir muadil yani bire bir voltaj,amper veren adaptörlerini satıyoruz ve fiyatı 35 tl fakat bir Asus servisi veya HP servisi gibi yerler bu adaptörlerin orjinal olduklarını iddia ederek 120 tl civarı bir rakama satıyorlar adaptörler aynı fakat tek fark aldığınız yerin adı HP veya Asus olması başka bir fark yok istersek bizde Asus veya bir HP bayisi olabiliyoruz fakat adamlar yaptıkları kalitesiz malların bozulması ve bize gelmesi sonucunda yapdığımız tamir için bizden para istiyor olması bizi çıldırtıyor neyse konumuza dönelim size yapacakları işlemi ben söyleyeyim arka plastik çatlamaya başladıysa çatlayan kısımları bir plastik eriterek yapabilirler fakat tabi ki bu kalıcı bir çözüm değil daha doğrusu naparsanız yapın kalıcı bir çözüm olmaz isterseniz yeni kasa alın fakat onuda almışsınız sanırsam ve o da çatlamaya başlamış.Diğer bir seçenek ise menteşe yani içteki metal (Döküm) aksam çatlamaya başlar ve menteşe değişimi yaparlar ikisinin ortalama ücretlerini de söyleyeyim arka plastik onarmak için 20 ila 30 tl arası bir fiyat çıkartırlar menteşe için ise iki menteşeyi 50-70 tl civarı bir fiyat çıkartırlar fakat benim size tavsiyem tamir ettirdikten veya kasasını değiştirdikten sonra satmanız yani orası size kalmış,gerçekten uğraşmaya değecek laptoplar değiller Asus F3 serisi - HP Pavillion serisi - Acer 5000 serisi laptoplarından birini almak için iyi bir bütçenizin ve uğraşacak vaktinizin olması gerekli.

• hocam menteşelerde çatlak var mı bilmiyorum , ben sadece sökerken menteşelere zarar gelir mi diye söyledim şimdi benim çatlak kasanın üst kısmında klavyeye yakın yerde işte bari orayı japonla yada sert plastik yapıştırıcı falan la yapıştırayım dedim ama hakkaten de dediğiniz gibi uğraşmaya değecek laptoplar değiller zaten 5 sene oldu eskidi artık satsam bile para vermezler şu an Asus servisine götürmeyi düşünmüyorum gerçi servise götürmeyi düşünmüyorum kazıkçılar çok kasalarıda zar zor değişmişlerdi .Geçen evde servis kağıtlarını buldum 4 defa götürmüşüm servise .Dvd rw ı bir türlü değiştirtemedim şu an da da hiç çalışmıyor zaten. Kasanın o çatlak yerini yapıştırsam başka birşeye gerek yok nasılsa masaüstüm var artık .Gittiği yere kadar yani .

bugun masaustu için uv florasan aldım,uv fan da vardı ondan da aldım taktım güzel duruyor .Bi kaç düzenleme daha yapıp konu açıcam ss de koyarım.masaustu ile ilgileniyorum artık.Mouse değişcem , bi iki fan daha alıp yapıcam bişiler bakalım

• Masaüstü için şimdiden takip diyeyim o zaman

Bu arada laptopun topcase kısmını sökebilirsen içerden çabuk yapıştırıcı ile benim tavsiyem Derby bulabilirsen onunla yapıştır derim ve o çatlağın görünmesini engellemek için aynı renk tonun da bir oje bulup bir kat üstünden geçmen görüntü kirliliğini biraz olsun kaldırabilir diye düşünüyorum.
  • topcase dediğiniz yer neresi ? servis kağıtlarında da aynı şey yazıyordu alt kasa mı ? yada üst kasa mı yanı klavyenın bulundugu ? derby olur mu emin misiniz ? gri renk ojeyi de bulmak sıkıntı hiç de sevmem oje kokusunu
  • Topcase dediğimiz parça klavyenin bulunduğu aradaki kasa.Nasıl söküleceğini bilmiyorsan yardımcıda olurum bir de derby olur mu diye sormuşsun ben onunla ara sıra menteşe bile yapıştırabiliyorum gayet kuvvetli ayrıca oje kokusu çekmeyim diyorsan da hazır sökmüşken bir karbon veya derimsi gibi bir kaplama malzemesi ile kaplayabilirsin gayet şık durur zaten sökmeden kaplaman biraz zor olacaktır sökmüşken fanı toz doluysa onu da temizlersin birde termal macun yenilersin zaten 6-7 ayda bir bakım yapılması bana göre şarttır yoksa ekran kartı çipset veya kuzey köprüsü arızası meydana gelebilir bunun olmasını kimse istemez zaten bu yüzden laptop alınıyorsa masraftan kaçınılmaması gerekiyor bu yüzden ben masaüstü bilgisayarımla mutluyum.
  • nasıl sökeceğim konusunda yardımcı olursanız memnun olurum bende zorlanmamış olurum . Kaplamadan vazgeçtim yapıştırıyım yeter bana termal macunda yenılemem gerekli daha once cpu ve termal değişti asus serviste . Şimdide sorun çıkartmasın uzun zaman oldu yenilemek lazım . Peki Ekran kararmasına ne diyeceksiniz ? neyden yapar onu ? ekran yanıp yanıp sönüyor , kararıp kararıp geri geliyor. Ekran kartı ile ilgisi olduğunu düşünüyorum ati2evxx.exe işlemini sonlandırdığımda sorun olmuyor .
  • quote:

nasıl sökeceğim konusunda yardımcı olursanız memnun olurum bende zorlanmamış olurum . Kaplamadan vazgeçtim yapıştırıyım yeter bana termal macunda yenılemem gerekli daha once cpu ve termal değişti asus serviste . Şimdide sorun çıkartmasın uzun zaman oldu yenilemek lazım . Peki Ekran kararmasına ne diyeceksiniz ? neyden yapar onu ? ekran yanıp yanıp sönüyor , kararıp kararıp geri geliyor. Ekran kartı ile ilgisi olduğunu düşünüyorum ati2evxx.exe işlemini sonlandırdığımda sorun olmuyor .

Ekran kartının güncel driverını yüklemeyi dene sökme konusunda pm den yardımcı oluyum.
  • güncel driveri yok en son 2007 yada 2008 yılının driverı var yanlış hatırlamıyorsam ama yinede güncellemeye çalışayım .Ati nin sitesinde zaten ati X1700 diye bi ekran kartı gözükmüyor çok enteresan
  • ortaya güzel birşeyler çıkaracagına inanıyorum
  • http://forum.donanimhaber.com/m_60230705/tm.htm

Merhaba şu konuyu bi incele sorna sende leptobu mahvetme karbon kapla karbon dan vazgeçip macun atmaya kalkma hocam :) karbon candır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.