Şimdi Ara

Laptop Tavsiyesi / Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mevcut olarak masaüstü bilgisayar kullanan bir kullancııyım, 2009 yılında toplamış olduğum sistemimi ara ara bir kaç dokunuşla güzelleştirdim ve bugünlere getirdim, Ağustos ayında Allah kısmet ederse askere gidiyorum, döndüğümde de düğün hazırlıklarına başlayacağım.. Malum evlendikten sonra masaüstü bilgisayar kullanmak benim için zor ve saçma olacak. O yüzden bilgisayarımı sattığımda ortalama 650-700 TL'lik bir bakiye elde edeceğim..

Bunun üzerine fazla koyamadan, ortalama bir oyun seviyesi ( oyun oynayacağımı düşünmüyorum, fakat çocukluk alışkanlığı 2006' yılından beri Silkroad oynuyorum. ) İnternette gezmeyi, photoshopu giriş seviyesinde yapabileceğim bir laptop düşünüyorum.. Ama bu konuda kararsızım, nesiller mevcut ve bu nesiller kafamı kurcalıyor.

Aklımda ortalama i3 ya da i5, 6 ya da 8 gb RAM'li, Asus, Toshiba gibi markaların öncelikli olacağı bir düşünce hakim, şu an kullanmış olduğum ekran 23" ve küçük ekran beni zorlayacağını düşündüğüm için 15.6'dan küçük olmayan bir şey düşünüyorum.. Sizce ne yapmalıyım, ikinci elde olabilir.

Yani bu 700 TL'nin üzerine en fazla bir 500 TL koyarak bir bilgisayar almak ve bu aldığım bilgisayarı da ortalama olarak yine minimum bir 3-4 sene kullanma hayalindeyim. ( gelecek ne gösterir bilinmez, fakat şu an yukarıda da bahsettiğim unsurlar sebebi ile evlilik vb. olabildiğince şu an kaçınıyorum fuzili harcamalardan. Askerdeyken evde yatacağına ve fiyatı daha düşeceğine şimdiden satayım istiyorum..

Hımm, şu an ne kullanıyorsun ve sana ne yeterli geliyor diyorsanız da içinizden; Dual Core 2 D6500, 4 GB RAM'li bir sisteme sahibim ve işimi görüyor ara ara yavaş kalsa da. ( 2. el fiyatını arttıran ekran kartım, Güç kaynağım, klavye ve ekranım )

Evet sizlerden bir yardım talep ediyorum arkadaşlar, fikir ve önerilerinize açığım. Bugüne kadar cep telefonu olarak mesela hep 2. el kullandım bu konuda bir gocuntum yok, hoşuma gidiyor hatta temiz bir ürünü maliyetinin çok daha altına almak. Aklımda bir fikir oluştuktan sonra bilgisayarımı satışa çıkaracağım, şimdiden teşekkürler.

• Bu fiyatlara Sıfır olarak Acer Extensa NX.EF9EY.001
    Intel Celeron 3205U (2MB Cache, 1.5 GHz)(2 Physical Cores)
    4GB DDR3 1600MHz Ram
    nVIDIA GeForce 920M 2GB GDDR3 64Bit
    500 GB 5400 Rpm HDD

1.089,99 TL (indirim çeki ile fiyatı biraz daha düşürebilirsiniz) / 6 Taksit + 50 Tl chip-para

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/acer-extensa-intel-3205u-4gb-500gb-2gb-ekran-karti-nxef9ey001-P163399151

İkinci elde de şöyle birşey var, şu anda mobilden 1044 TL / 6 Taksit + 100 TL maxipuanlı alınabiliyor;

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-aspire-e1-571g-i5-3230m-4gb-ram-500gb-hdd-2gb-nvidia-gt710m-ekran-karti-269696208

• İkinci ele sıcak bakıyorsanız 6 veya 7. nesil i5'in altına düşmeyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 1 Nisan 2017; 19:21:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.