Şimdi Ara

Laptop sistem gelişimi hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabalar , şimdiye kadar hep oyun konsoluyla haşır neşir olduğum için laptop ram, ekran kartı konularından anlayan biri değilim.
    Ancak hali hazırda kullandığım laptopum eskiden örneğin Team fortress 2 oyununu iyi özelliklerde gayet çalıştırırken şimdi en düşük sistem görüntü ayarlarına alıp oynamam
    gerekiyor ki onda bile kasıyor. 2 sene önce aynı oyunu benim laptopum gayet iyi kaldırıyorken arkadaşımın laptopunda çok düşük fpslerle oynanıyordu bariz farkla.
    ancak şuan onun aynı laptopu örneğin cs go yu rahat çalıştırırken benimki yine en en düşük ayarlarla çalışıyor. Laptopta neyi değiştirmem gerek ? Özelliklerini aşağıya yazıyorum.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bellek Yuvası 2
    Bluetooth Özelliği Var
    Ekran Boyutu 16,4 inç
    Ekran Kartı Hafızası 1 GB
    Ekran Kartı Tipi Yüksek Seviye Harici Ekran Kartlı
    Ekran Kartı Nvidia GeForce 540
    Harddisk Kapasitesi 640 GB
    HDD Hızı 7200 RPM
    HDMI HDMI
    İşlemci Cache 8 MB L3 Cache
    İşlemci Hızı 2,9 GHz
    İşlemci Tipi Intel Core i7
    İşlemci 2630QM
    İşletim Sistemi Windows® 7 Home Premium
    Kablosuz İletişim Var
    Kart Okuyucu 5-in-1 (SD , MMC , MS , XD , MS PRO)
    Kimin Seçimi Profesyonel
    Max Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Paket İçeriği Notebook
    Pil 6 Hücreli
    Ram Tipi DDR3
    Sistem Belleği 8 GB

• dostum öncelikle daha evvel rahat oynadığın bir oyunu şimdi oynayamıyorsan sorun genellikle yazılımsaldır.
    bilgisayar şişmiştir.
    yeni işletim sistemi ağır gelmiştir. vs.
    Bir format ve hdd de bulunan fazlalıkları atmak işinize yarar.
    d de bulunan 250 300 gb ne zararı olur demeyin. teorikte yok gibi ama pratikte nedense bunlar atılıp tekrar biçimlendirince bilgisayarın rahatladığını gördüm.

ayrıca laptopta performans amaçlı değişim şunlardan olur
    1 işlemciniz güzel ve değişecek bir yanı yok zaten sizin anakart için uyumlu bir üst işlemci yok
    2 ekran kartınız orta seviye ve bildiğim kadarıyla mxm slotu olmayınca o da değişmiyor.
    3 ram oyun için yeterli olmalı.
    4 hdd ise sadece ssd takarak iyileştirebilirsiniz ki evvelden oynadığınız oyun için yine oynayabilmek adına öncelikle format öneririm.

daha değişme ihtimali olan bir şey yok.

zaten bahsettiğiniz Team fortress 2 oyunu çok bi ekran kartı isteyen bir oyun değil bildiğim kadarıyla

umarım faydalı olmuşuzdur

• Üstteki arkadaşında dediği gibi bir sistemi yeniden kur öncelikle. Şişmiş olabilir. Eğer sistem kurulumu işe yaramaz ise.

Ekran kartı ve işlemcinin termal macunu ile bakımını yapınız.

Fan deliklerini temizleyiniz. Mümkünse kompresör ile hava basınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlisafa

dostum öncelikle daha evvel rahat oynadığın bir oyunu şimdi oynayamıyorsan sorun genellikle yazılımsaldır.
    bilgisayar şişmiştir.
    yeni işletim sistemi ağır gelmiştir. vs.
    Bir format ve hdd de bulunan fazlalıkları atmak işinize yarar.
    d de bulunan 250 300 gb ne zararı olur demeyin. teorikte yok gibi ama pratikte nedense bunlar atılıp tekrar biçimlendirince bilgisayarın rahatladığını gördüm.

ayrıca laptopta performans amaçlı değişim şunlardan olur
    1 işlemciniz güzel ve değişecek bir yanı yok zaten sizin anakart için uyumlu bir üst işlemci yok
    2 ekran kartınız orta seviye ve bildiğim kadarıyla mxm slotu olmayınca o da değişmiyor.
    3 ram oyun için yeterli olmalı.
    4 hdd ise sadece ssd takarak iyileştirebilirsiniz ki evvelden oynadığınız oyun için yine oynayabilmek adına öncelikle format öneririm.

daha değişme ihtimali olan bir şey yok.

zaten bahsettiğiniz Team fortress 2 oyunu çok bi ekran kartı isteyen bir oyun değil bildiğim kadarıyla

umarım faydalı olmuşuzdur

Gerçekten çok faydalı oldu , çok teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Üstteki arkadaşında dediği gibi bir sistemi yeniden kur öncelikle. Şişmiş olabilir. Eğer sistem kurulumu işe yaramaz ise.

Ekran kartı ve işlemcinin termal macunu ile bakımını yapınız.

Fan deliklerini temizleyiniz. Mümkünse kompresör ile hava basınız.

Tekrar aklıma bir şey takılırsa sorarım. Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.