Şimdi Ara

Laptop Şarjdayken Oyunlar Kasıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
17.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hsnks93

Yokmu Çözüm Beyler :(

Önceki mesajlarımda da yazdığım üzere donanımsal bir hata var ki buradan alacağınız ne tür bir öneriyle tamir etmeyi düşünüyorsunuz?Pil sorunlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fare020

kasar çünkü pil doluyo aynı anda oyun oynanmaz dolduktansonra oynayabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: coreindie

quote:

@coreindie

@fare020

Siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz laptopunuzu : eğer varsa?
  • Kafayı Yemek Üzereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

Orijinalden alıntı: coreindie

quote:

@coreindie

@fare020

Siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz laptopunuzu : eğer varsa?

Evet pilden tasarruf ediyorum , çok gördüm sürekli şarjda kalan notebook ların bir süre sonra pilleri tam%100 şarj olmuyor %80 de kalıyor ,belirli bir süre sonra pilin verimi düşüyor. Ben notebook u batarya ile adaptörsüz kullanıyorum , pil bitince pili yuvadan çıkarıp kaldırıyorum adaptörle devam ediyorum, notebookal işim bitince kapatıyorum telefon gibi geceden şarja takıp sabaha kadar pili şarj ediyorum.

Son zamanlarda pilli ful yapıp kaldırıyorum, notebook u normal masa üstü gibi kullanıyorum, dışarıya iş için notebook u götürmem gerekirsede pili takıp öyle götürüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coreindie -- 22 Aralık 2011; 18:48:03 >

• yanlış kullanımdasın bataryayı takmamakla koruduğunu zannediyorsunuz pili ama fazla sürmez elinizde patlar.tecrübeyle sabit bendede olmuştu etrafımdaki arkadaşlarda da forumdada sıfır leptopta senin gibi kullanıp bataryası 5 ayda defarme olanlar mevcut yukarda açıklama yaptım bu şekilde kullanıyorum 1 dk performans kaybım yok.bu bilgileri batarya üreticilerinin kullanım koşullarından testlerinden ve bunu yazılarına yansıtanlardan bilgiler edinebilirsiniz.ben bu bilgilerden kendime göre derleyip bu şekilde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 22 Aralık 2011; 20:54:40 >
  • Casper alarak hata yapmışsın Casper markası ısınma sorunları ile ünlüdür eski laptop'um Casper oradan biliyorum.Batarya takılıyken bilgisayar daha fazla ısınır bu sorununuzun sebebi olabilir diğer bilgisayarlarda bu bir sorun teşkil etmez ama dediğim gibi Casper bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

yanlış kullanımdasın bataryayı takmamakla koruduğunu zannediyorsunuz pili ama fazla sürmez elinizde patlar.tecrübeyle sabit bendede olmuştu etrafımdaki arkadaşlarda da forumdada sıfır leptopta senin gibi kullanıp bataryası 5 ayda defarme olanlar mevcut yukarda açıklama yaptım bu şekilde kullanıyorum 1 dk performans kaybım yok.bu bilgileri batarya üreticilerinin kullanım koşullarından testlerinden ve bunu yazılarına yansıtanlardan bilgiler edinebilirsiniz.ben bu bilgilerden kendime göre derleyip bu şekilde kullanıyorum.

Ben bataryayı şarj edip kaldırıyorum, hem sıfır notebook ta batarya dolu geliyor:) Sürekli şarjda kullanılmayan batarya nasıl bozulabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Casper alarak hata yapmışsın Casper markası ısınma sorunları ile ünlüdür eski laptop'um Casper oradan biliyorum.Batarya takılıyken bilgisayar daha fazla ısınır bu sorununuzun sebebi olabilir diğer bilgisayarlarda bu bir sorun teşkil etmez ama dediğim gibi Casper bu.

Çok güzel makine, ısınma sorunu hiç yok crysis ve crysis2 de dışarı sıcak hava üflüyor ama normal sayılır sonuçta oyun oynuyorum. Masaüstünde internette gezerken, müzik dinlerken hiç ısınmıyor. Optmus teknolojisi var, oyunlarda nvidia, masa üstünde intelhd3000(işlemci içindeki gpu) kullanılıyor. Core i5 2410m gt540 makineyi ben 999 liraya aldım hem , çok güzel yapmışım casper alarak. Casperin diğer sorunlu notebook ve masaüstü bilgisayarları olabilir ama lütfen genelleme yapmayınız. Makinede pegatron üretimi anakart var pegatron apple için donanım üreten bir firma

• casperin yeni serilerinde ısınma problemi yok denecek kadar az sıkıntı yaşanmıyor eskiden kalma alışkanlık.senin batarya kullanımın doğrultusunda tekrar yineliyorum fazla uzun ömürlü olmaz:)
  • dostum tek problem bataryan arızalı garanti süresi bilgisayarda 2 yıl aksesuarlarda 1 yıl bataryan 1 yıl garantili dolmadan gönder ve problemi açıklayan bir yazı yaz...

not : Casper : :( yalnış tercih
  • Arkadaşlar bende de sorunun aynısı var tek farkı benim makinam asus k50 ın serisi. Sorunun bataryadan kaynaklandığına emin misiniz? Şimdi gidip boşu boşuna 100 lira yeni bataryaya vermek de istemiyorum emin olmadan. Sorun bataryadan kaynaklı ise pili çıkarınca sorunun geçmesi lazım değil mi? Ben de bir türlü bu sorunu çözemedim lütfen yardım edin.

Not: Garanti süresi geçti.
  • batarya bozulmuş olabilir...
    hem tam şarj yapılamıyor...
    hem de şarj akımını kısmen kısadevre yaptırarak...
    adaptörden kullanımı engelliyor...
    olabilir...
  • Bataryayı çıkarınca yine aynı durum yaşanıyor.

Batarya tam şarj edilemiyor ve yüzde yetmiş gösterse bile bilgisayar kapanıyor birden çok az dayanıyor pil.
  • Yok mu çaresini bilen birileri? Bataryayı çıkarınca da problemli oluyor makina o yüzden bataryadan olmaz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insaatmühendisi

Yok mu çaresini bilen birileri? Bataryayı çıkarınca da problemli oluyor makina o yüzden bataryadan olmaz diye düşünüyorum.

ilk önce pili tıklayıp,yüksek performansı seçip,bu plan için varsayılan ayarları geri yükle deyip denermisiniz?

baktınız olmuyor,bios unuza update yapın,yapmayı bilmiyosanız bilen arkadaşlar yardımcı olur,bende asus var,asusta bi programla kolay yapılıyor,casperda varmı böyle bişey duymadım.

driver cd niz varsa acpi driverını bidaha kurun.

en olmadı process explorer adlı programı kurun ve çalışan programları prizde iken ve bataryada iken ki tepkilerini gözlemleyin.bisey cıkartamazsanız resim ekleyin ben bakarım process explorer a.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i5 2410m k53sv

quote:

Orijinalden alıntı: insaatmühendisi

Yok mu çaresini bilen birileri? Bataryayı çıkarınca da problemli oluyor makina o yüzden bataryadan olmaz diye düşünüyorum.

ilk önce pili tıklayıp,yüksek performansı seçip,bu plan için varsayılan ayarları geri yükle deyip denermisiniz?

baktınız olmuyor,bios unuza update yapın,yapmayı bilmiyosanız bilen arkadaşlar yardımcı olur,bende asus var,asusta bi programla kolay yapılıyor,casperda varmı böyle bişey duymadım.

driver cd niz varsa acpi driverını bidaha kurun.

en olmadı process explorer adlı programı kurun ve çalışan programları prizde iken ve bataryada iken ki tepkilerini gözlemleyin.bisey cıkartamazsanız resim ekleyin ben bakarım process explorer a.

Pili tıklayıp yüksek performansı seçtim varsayılanları geri yükle dedim fakat yine olmadı.

Bios update yapmayı bilmiyorum ama asus kullanıyorum ben de nasıl bir program o? Modeli k50ın

Acp driver'ını tekrar kuramadım.

process explorer adlı programı kurdum ama bir şey çıkartamadım resimleri ekleyeyim buyrun:

Bunlar bateriyi çıkarttığımdaki gpu ve cpu değerleri. Arada sıfıra inmeleri de windowsa indiğimden oluyor bu arada.

Laptop Şarjdayken Oyunlar Kasıyor

Bunlar da bateri takılıyken

Bateri takılıyken arada bir şarjdan çıkarttım yine düzeldi ama şarjım 10 dakika dayandığı için çok iyi bir gözlem yapamadım.

Bu arada masaüstüne gidip tekrar dönünce de bir süre için düzeliyor. Bilen bir arkadaşıma sordum o da sorunun kaynağı ısınma bence dedi ama fanım temiz gerçi biraz eski bir fan..

Resimler oyundayken çekildi bu arada.

Yeni bateri alsam çözüm olur mu? Yoksa format mı atmalıyım? Neden Prizdeyken kasmıyor onu da anlayamadım halen.

• Driver cdimi bulamadığımdan acpi driverını tekrar kuramadım. Asus'un sitesinde de göremedim güncelleştirmek için.
  • Hala problemi çözemedim : (
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.