Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömer-faruk -- 28 Ocak 2019; 11:41:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Laptop işlemcileri zaten üzerinde demir plaka olmadan geliyor. Delid yapılmış gibi. 6700hq işlemcisi de bu şekilde sanıyorum. Zira 5700hq öyle onu hatırlıyorum. Direkt grafik çekirdeğine temas ediyor soğutucu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • notebook işlemcilerine delid yapılmaz.

ayrıca hatırladığım kadarıyla delid olayı 7 nesil masaüstü işlemciler ile ihtiyaç oldu.
    6 neslillerde sorun yok.
  • yapılır neden yapılmasın... asıl sorulması gereken delid işlemciye degermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

notebook işlemcilerine delid yapılmaz.

ayrıca hatırladığım kadarıyla delid olayı 7 nesil masaüstü işlemciler ile ihtiyaç oldu.
    6 neslillerde sorun yok.
    4.nesillerede yapılıyor delid kapagı acılabilen her işlemciye yaplır. fakat ekran kartı gibi pres olanlar açılamadıgı için onlara delid yapılamaz
  • Nelere yapılır nelere yapılmaz bilmiyorum ama çıkış noktası intel in maliyetlerden de kısmak amacıyla lehim yerine termal macun kullanmaya başlaması diye biliyorum.

Sanırım 2. nesil Sandy Bridge'lerden sonra gelen işlemcilerin tamamı lehim yerine termal ile geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Becca_Pramheda

4.nesillerede yapılıyor delid kapagı acılabilen her işlemciye yaplır. fakat ekran kartı gibi pres olanlar açılamadıgı için onlara delid yapılamaz

Alıntıları Göster
    delid lga modelli her işlemciye yapılır.
    ama yazdığımı tam okursan ihtiyaç yoktu çünkü intel çekirdek ısı yalıtımını çok iyi yapıyordu.

maliyetlerden kısmak için 6. nesilden sonra lehim yerine termal macun kullandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Becca_Pramheda

yapılır neden yapılmasın... asıl sorulması gereken delid işlemciye degermi
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömer-faruk -- 28 Ocak 2019; 11:49:14 >
  • Satacaksan zaten içini hiç kurcalama, sonra bir sıkıntı çıkar başın ağrır. Satmakta daha zor olabilir.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömer-faruk -- 28 Ocak 2019; 11:50:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bildiğim kadarıyla laptop cpularında ıhs soğutma demiri yok. Delid yerine kaliteli macun kullanmak daha mantıklı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.