Şimdi Ara

Laptop İlk Aldığım Günden Beri Yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen sene bu aylarda almış olduğum Toshiba Satellite L50D-C-15K modelllaptopumda aldığım günden beri bir yavaşlık var. Oyunlarda sorun yok kasmadan oynayabiliyorum. Ama kapanırken ya da yeniden başlatırken oldukça yavaş, biliyorum ssdsiz yavaş olması normal ancak yeniden başlamanın kapanma aşamasının 1dkyı geçmesi de anormal.

Küçuyguygulamaları açarken, dosyalar da gezinirken ki bu yavaşlık beni bıktırdı. Garantisi devam ediyor götürmek çözüm olur mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benimde açma kapama 15 sn sürüyor hocam ama oyunlar yağ gibi akıyor. SSD takmadan Windows'un hızını almak mümkün değil bu devirde SSD şart

• Tchami kullanıcısına yanıt
    SSD etkisi büyük ve hız için şart ama beni asıl mutsuz eden daha eski ve daha düşük yine hddli bir laptopun daha hızlı olması ama o windows 7 benimkisi 10 bundan mıdır acaba?

• HDD 5400 rpm ise ve sürekli %100 kullanımda ise bazen windows yapıyor bunu 1 dkkida açılması normal benim pcde aynıydı hatta büyük bir dosya atarken kullannamıyordum bile pcyi iilla o dosyayı atıcak daha sonra kullanıcan sırf bu yüzden ssd aldım ben sana tavsiye en kısa sürede 120lik bile olsa bir ssdye geçmeniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbl0000 -- 27 Şubat 2017; 15:47:20 >
  • Laptopun garantisi devam ediyor değiştirmek sorun olur diye garanti bitene kadar böyle devam etmeyi düşünüyorum.

• thediskavrici T kullanıcısına yanıt
    windows 7 en iyi işletim sistemidir hocam stabillik açısından çok daha iyidir bu yüzden eski laptopunuz daha seri görünüyordur. Benimde 10 yıllık laptopum vardı XP Pro SP3 vardı yağ gibi akıyordu mesela şuan bende Windows 10'dayım ve açılış kapanış hızı sekmeler felan çok bekletiyor uyuz oluyorum sırf bu durumdan sebep ssd taktırıcam Samsung Evo 750-850 tavsiye ederim.
  • Sizin laptopta hybrid disk var. 1 TB'lık diskin 8 GB'lık kısmı ssd. İşletim sistemi açılış dosyalarının orada olması gerekir ki açılış hızlı olsun. Windows 10 kurulurken mutlaka bu ayarlanmalı. Büyük ihtimalle bunu otomatik olarak yapması gerek zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 27 Şubat 2017; 17:56:24 >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    8gblık ssd kısmı harici olarak görünmüyor ki. Alırken görevli ram gibi çalıştığını, ssd görevi görmesi için en az 80gb olması gerektiğini söylemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: thediskavrici

8gblık ssd kısmı harici olarak görünmüyor ki. Alırken görevli ram gibi çalıştığını, ssd görevi görmesi için en az 80gb olması gerektiğini söylemişti.

Normal kurulumdan sonra zaten sürücü otomatik olarak boot dosyalarını o 8 GB'lık görünmeyen kısma taşıması gerek. Sizin yapacağınız pek bir şey yok, ama hani bir durumdan ötürü alamıyor ya da almıyorsa o zaman yavaş çalışabilir.
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey olma ihtimali çok düşük bence.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.