Şimdi Ara

Laptop için Lütfen Yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bende Toshiba p4 2.8 mobil işlemcili bir laptop var ,çok performanslı ve memnun olduğum bir aletti ama bir sorunla karşılaştım.
    alet durduk yere geçen gün windowsun açılma ekranında kilitlendi,neyse güvenli kipten açtım sorun yok açılıyor,tekrar normal açmayı denedim yine kilitlendi.Herhalde windows çöktü diye düşündüm ,tekrar sıfır windows kurdum ama nafile ; kurulum bittikten hemen sonra windows açılırken kilitleniyor ama güvenli kipe sorunsuz giriyor.Başka windows cdleriylede denedim ama aynı sorun.Ramlerini değiştirip denedim farketmedi.Ne yapmamı önerirsiniz...yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• windows kurulumunu tosibanın verdiği orjinal windows cd sinden kuruyorsun değilmi ?

• dostum bios yazmayı biliyorsan bios yaz..Yanımdaki laptoplara bakan arkadas bugün izinli kusura bakma..TŞK:::
  • Şu labtobun güç seceneklerine bir bak istersen eğer en düşük pil tüketimi falan işaretlenmişse bazen toshiba kilitlenebiliyor. Eğer ondan değilse sürücüler ile ilgili bir derdi olabilir.
  • Garip gelecek ama;
    WindowsXP bazı makinalarda kurulurken eğer BIOS da USB port enabled ise bayağı sorun çıkarabiliyor.
    Bu BIOS daki tanımlara ve USB nin özelliklerine göre değişebiliyor.
    Kurulum yapmadan USB portlarını disable yapıp kurulum sağlıklı bittikten sonra enable yapmayı deneyebilirsiniz. 3-4 kere benim başıma geldi.

Not: Bir de BIOS da CPU için güç yönetimi var ise onu da kurulum başlamadan disable yapın. (IBM Thikpad lerde var) Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polokomus -- 5 Mart 2005, 23:59:18 >
  • laptopu Sp2 li Xp pro dan kuruyorum,daha öncede bu cd den kurmuştum.Başka cdlerde denedim ,Xp home da denedim.Hep aynı şekilde kurulum bittikten hemen sonra windows ilk açılırkenn windows xp yazan ekranda kilitleniyor ama güvenli kipte sorunsuz açılıyor.
    bios olarak en versiyon yüklü.
    güç seçeneklerine de baktım farketmedi hiç
    usb leride denedim

benim aklıma gelen güvenli kipte çalışmayan bazı donanımlarda sorun oluşmuş olabilir mi?neden güvenli kipte açıyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.