Şimdi Ara

Laptop hoparlörden ses gelmiyor kulaklık takınca geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
140.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bende de benzer bi prob. var. oyun yada benzeri bi prog. bi süre calıstıktan sora ses giiyor. kulaklık jakına takıp cıkarınca geri geliyor bir süre sonra tekrrar gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sozmuzik

arkadaşlar bu sorunun sebebi %80 kulaklık jakının girdiği yuvayla alakalı
    içinde bir pin vardır kulaklığı takınca ön hoparlör sesini keser
    jakı çıkarınca o pin geri düşer ve ön hoparlör sesi geri gelir
    o bazen takılı kalır kulaklık jakını sertçe bir kaç kez takıp çıkarın
    baktın olmadı sağlamca tokatlayın yine olmadı girişin değişmesi lazım
    bunu bir elektrik elektronik mühendisi olarak yazıyorum kolay gelsin

aynen kardesım dedıgını yaptım sert cıkardım taktım olmadı. sonra hafıf ıcındeyken yukarı dogru egerek cıkardım ses bırden hoparlore geldı. demek dedıgın gıbı bır sey takılı kalıyor ıcınde. :) sımdı duzelttım sagol varol :)
  • sozmuzik S kullanıcısına yanıt
    Denerken inanmadım ama oldu A:DSA:Sfasf

Çok teşekkürler

• BEN ŞÖYLE YAPTIM ARKADAŞLAR

1)SAATİN YANINDAKİ SES SİMGESİNE SAĞ TIK YAPIP "SES DÜZEY KARIŞTIRICISINI " AÇA TIKLIYORUZ.
    2)ONDAN SONRA SPEAKERS YAZAN SİMGEYE TIKLIYOZ.(ÜSTÜNDEKİ SİMGE )

3)ORADAN GELİŞMİŞE GELİYORUZ.

4) SONRA İSE SINAYA TIKLIYORUZve ses geliyor

5)SONRA TEKRAR TIKLADIGIMIZ YERE TIKLIYORUZ VE SES GELİYOR...
  • Kürdan ve kulak çubuğunu 1 2 dakika kulaklık girişine sokup çıkardım düzeldi valla :D sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: pMss

Kürdan ve kulak çubuğunu 1 2 dakika kulaklık girişine sokup çıkardım düzeldi valla :D sağolun

Güzel çözüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar .. Arkadaşlar benim bilgisayarımda da ses sorunu var . Lenovo V510 bilgisayarım Windows 10 Pro işletim sistemi kullanıyorum. Ablam bilgisayara USB hoperlör takmış hoparlör çalışmamış hoparlörü çıkarınca da lap toptan ses gelmemeye başladı. Sürücüleri kaldırıp tekrar kurdum varsayılan aygıtlara baktım ama sorun devam ediyor. Teamviewer ile bağlanınca ben laptopun sesini alabiliyorum ama laptop dan ses çıkmıyor. Ses karıştırıcısından da ses hareketi yok . Bu sorun için bir çözümü olan var mı?

Teşekkürler.
  • Bilgisayar lenovo g50-70. Açma kapama tuşu arızalanmış nasıl olduysa . Servise gitti geldi pc. hoparlörlerde ses yok ama kulaklıkta var. Kürdan da soktum karıştırıcıya girip denileni de yaptım olmadı ayarlar da aynı. Hatta regeditten girip te kayıtlara baktım arkadaşların dediklerinin hepsi var. Hiçbir sıkıntı yok. Video yada müzik çalarken sağdaki karıştırıcıyı açıyorum ses çalıyor ekolayzır yukarı aşağı hareket halinde ama ses yok. Kulaklıkta var ama ses. Hoparlör de ses yok. Ne yapsam olmadı. Var mı başka önerisi olan
  • https://www.youtube.com/watch?v=2iN2X5skbiQ&t=2s videoda nasıl tamir edildiği yazıyor arkadaşlar
  • Kulaklık girişine kürdan sokup karıştırdım ve sorun düzeldi. Şaka gibi

abii var ya Allah razı olsun az daha kalpten gidiyordum emanet bilgisayarı bozdum kafamı nerelere vuram diye düşünüyordum ilk önce kulak çöpüyle denedim olmadı sonra ben driver yükle kaldır bi de onlarla uğraştım tabii olmadı sonra dedim bir de kürdanla deniyeyim bir cerrah inceliğiyle flaşı açıp yandaki mikrofon girişindeki tırnaklara bakarak hangisi içerde hangisi dışarda diye kontrol ettim veeee tak bir anda sesimiz açıldıı helal olsun bea

• Kürdan Değil dirgen soksan yine düzelmiyor. Laptopu fişten çıkardım tabi pilinide kısa devre olmasın diye, Kulak çöpü kolanya güzel bir temizledim. Durum aynı. sozmuzik arkadaşın dediği gibi bir olay var yinede. Ses ayarlarını açınca hoparlör varsayılan yapıyorum windows kendisi otomatik olarak kulaklığa çeviriyor.

Kulaklığı takınca sesi dışarı veriyor.

Önce bir format mı atsam, laptopu 3-4 kere söktüm vidaladım bıktım, adamlar şantiyede kullanmış bu kadar leş gibi kirli laptop görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasgül Efe Arkol

Arkadaş merhaba. Benim casper dxc.2430a türü laptobum var. Bilgisayarımda küçük bi sorunum var hemen hemen sorunlarımız benziyor ancak benimki biraz daha farklı. Bilgisayarımda bütün uyarı sesleri geliyor ancak video, müzik gibi medya türü programlar açtığımda 10 saniye sonra ses kesiliyor. Yani mesela youtube'dan video açıyorum 10 saniye sonra ses kesiliyor sonra videoyu kapatıp facebooka girince bildiri sesleri falan geliyor sadece video ya da müzik türünde sesler gelmiyor. Kulaklık takınca kulaklığa ses geliyor normal bütün sesler çıkıyor. Yardımcı olabilecek ya da bu tür sorunla karşılaşan var mı ? Format attım ancak yine düzelmedi. Yazılımsal ya da donanımsal bir sorun mu onuda bilmiyorum saçma bi sorun olduğu için aklım almadı. Yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

Merhaba Hocam;

Ses kartını kaldırıp tekrar güncellemeyi dene olmazsa temiz bir windows kurulumu yap bu işlemlerden sonra sorun giderilmediyse ses kartında arıza vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: okyanus1987

Merhaba Hocam;

Ses kartını kaldırıp tekrar güncellemeyi dene olmazsa temiz bir windows kurulumu yap bu işlemlerden sonra sorun giderilmediyse ses kartında arıza vardır.

Alıntıları Göster

Merhaba,

Windowstan driver kaldırmak ta ayrıca mesele, hiç uğraşmam direkt format atarımda eba ders programı vs bi dünya uğraştıracak.

Ses kartında arıza olsa hiç çalışmaz herhalde, sadece kulaklık takınca algılamıyor klasik windows arızasına benziyor.

Bilgisayar çok kirliydi bi orayı temizlememiştim bugün söktüm komple banyo yaptımtırdım ses kartını soket içini felan güzelce temizledim oradan şüphem kalmadı sorunu devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sozmuzik

arkadaşlar bu sorunun sebebi %80 kulaklık jakının girdiği yuvayla alakalı
    içinde bir pin vardır kulaklığı takınca ön hoparlör sesini keser
    jakı çıkarınca o pin geri düşer ve ön hoparlör sesi geri gelir
    o bazen takılı kalır kulaklık jakını sertçe bir kaç kez takıp çıkarın
    baktın olmadı sağlamca tokatlayın yine olmadı girişin değişmesi lazım
    bunu bir elektrik elektronik mühendisi olarak yazıyorum kolay gelsin

Merhaba Sozmuzik,

İçinde hareket eden pin tam neresinde en uçtaki pin mi?

Yukarıda mesajda da bahsettim. Pc de ses hoparlöre gelmiyor, kulaklık veya mikrofon jakına jak takınca ses dışarı veriyor, varsayılan olarak hoparlörü alıyorum 5sn sürmeden otomatik kendisi geri kullaklığa geçiyor.

Ses kartı ile sd kart okuyucu aynı pcb üzerinde Sprey kolonya ile yıkadım temizledim güneşte kurulandı taktım yine aynı.

USB den çalışan linux denedim linux sistem olay aynı devam ediyor.

Ses kartı veya sokette var bir şey her ihtimale karşı windows 10 tekrar yükledim sorun devam ediyor.

Bahsettiğiniz takılan pin soketin tam neresinde en uç kısımda ki pin mi? Soket içindeki yan duvardaki pinler sağ sol stereo olayı için onlarda bi şey yok.

Laptopdan ses gelmiyor fakat boş bir jak ta olsa mikrofona veya kulaklık girişine takınca sesi dışarı veriyor.

Belliki sizin değiniz gibi takılan bir şey var. olmadı sokete WD40 sıkayım.

Yaklaşık 10 sene sonra bile bu mesaj bana da çözüm oldu.  

Kulaklığı bir kaç kere tak çıkar yaptım sertçe, düzeldi.

Konudaki sorunun aynısı olmuştu. Jakı sertçe takıp çıkarırken kasada jakın olduğu yere elimle vurdum sürekli. Hoparlörden ses gelmeye başladı. 11 yıl sonradan teşekkürler.  

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.