Şimdi Ara

laptop goruntu gitti lutfen yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dun laptop i actim, goruntu gelmedigini fark ettim. bugun ofise getirdim harici ekrana baglayinca goruntu geliyor. nvidia ayarlarindan bir sekilde birincil ekrani dizustu ekrani yapabiliyorum hersey normale donuyor. daha sonra kapatip actigimda genelde problem olmuyor fakat oyun oynayip kapatip actiktan sonra goruntu yine gidiyor. yardimlarinizi bekliyorum.

bu arada lg e500 ekran kartim da 8600 gs

son olarak ekran kartinin son surumunu de yukledim problem cozulmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornady -- 10 Aralık 2010; 15:36:41 >

• Anladığım kadarı ile, sistemindeki ekran profillerinde bir sorun oluşmuş.

Sisteminde yer alan harici monitörleri aygıt yöneticisinden kaldır.

Ayrıca, oyunların grafik ayarlarında yer alan kullanılan aygıt, çözünürlük vb kontrol et.
  • fakat ben daha once hic harici ekran kullanmadim. bir gun acilmadi laptop durduk yere, ondan sonra harici ekranla denedim. o yuzden ekran profillerinden olduunu zannetmiyorum. zaten acilmadigi zaman nvidia kontrol panelinde coklu ekranlar altinda dizustu ekrani gozukmuyor secemiyorum.

isin garibi dun format attim acildi once kapadim geri acilmadi ekran, bugun sabah tekrar acildi simdi de kapatmaya korkuyorum
  • beyler yardım edebilecek kimse yok mu durum ciddi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornady -- 12 Aralık 2010; 19:11:20 >
  • Bende aynı fikirdeyim eğer harici aygıt oluşmuşsa sil. Oynadığın bir oyun ya da kurduğun bir program bu aygıtı oluşturmuş olabilir. Eğer başka harici aygıt varsa sil öyle dene sorunun çözülmezse diğer önerileri de denersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdas70 -- 12 Aralık 2010; 21:04:39 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdas70 -- 12 Aralık 2010; 21:05:04 >
  • laptop olmadigi icin dun cevap veremedim.

goruntu gelmedigi icin mecburen harici ekranla windows u baslatiyorum. sorunun ondan kaynaklandigini zannetmiyorum cunku format da attim kur esnasinda goruntu yine yoktu. daha sonra bir kac acilista goruntu geldi, birkac guncellestirme biraz da program kurdum daha sonra kapatip actigimda goruntu yine gelmedi.

sorunun windows da oldugunu zannetmiyorum soyledigim gibi windows disinda da goruntu gelmiyor. bios update de yaptim fayda etmedi, kafayi yemek uzereyim.
  • format at hocam driverdan bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornady

laptop olmadigi icin dun cevap veremedim.

goruntu gelmedigi icin mecburen harici ekranla windows u baslatiyorum. sorunun ondan kaynaklandigini zannetmiyorum cunku format da attim kur esnasinda goruntu yine yoktu. daha sonra bir kac acilista goruntu geldi, birkac guncellestirme biraz da program kurdum daha sonra kapatip actigimda goruntu yine gelmedi.

sorunun windows da oldugunu zannetmiyorum soyledigim gibi windows disinda da goruntu gelmiyor. bios update de yaptim fayda etmedi, kafayi yemek uzereyim.

format attim zaten
  • Ekrana giden kablolarda yada guc devresinde sorun olabilir eger garantisi varsa servisine bırak derim.
  • benim aklima da geldi ama arada aciliyor ekran problemsiz calisiyor. nvidia masaustunde ekranlarda dizustu ekrani gozukuyor. acilmadiginda orada sadece harici ekrani goruyorum. tahminim dizustu ekrani bir sebepten devre disi kaliyor.

yurtdisinda oldugum icin dil probleminden dolayi servis zor gozukuyor ama bir sonuc cikmassa deneyecegim artik
  • beyler yok mu hic basina boyle bir durum gelen??
  • Böyle bi durum sozu konusu oldugunda bırden fazla neden mevcuttur.
    İnverter kart olabılır
    Lcd lambasında sıkıntı olabılır
    maınboard sıkıntılı olabılır
    köprülerde sıkıntı olabılır
    ekran kartı chipsetinde sıkıntı olabılır.

Onun ıcın cıhaza bakmak gerekir. Burdan ezbere bırsey soylemek pek doğru olmaz.
  • ben donanimsal oldugunu zannetmiyorum. daha dun harici monitorle 2 3 saat kurcaladim baktim olmuyor kapatiyim artik dedim monitorun kablosunu cektim ve dizustu ekranina goruntu geldi ki ilk actigimda goruntu olmadigi icin harici ekran baglamistim. bir sekilde dizustu ekrani kapaniyor ve sadece harici ekrana cikis veriyor diye dusunuyorum
  • Yazdıklarından sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum. Arada sırada görüntünün olması donanımsal sorun olmadığına değil aksine olabileceğine işaret eder. Bilgisayarının garantisi devam ediyorsa en kısa zamanda teknik servise götürmende fayda var diye düşünüyorum.
  • sagol ama hem garantisi bitti hem de yurt disindayim
  • Beyler nvidia nın eski driver ını kurdum guvenli modda, daha sonra harici ekranla masaustunden goruntu ayarlarını acıp tum ekranları aktif edioyorum dizustu ekranına da goruntu geliyor (resmen azimle zorluyorum calissin diye ))

fakat ekrandaki goruntu problemli, yarım ekran aciliyor. restart atınca da tekrardan harici ekranla dizustu monitorunu aktif hale getirmek gerekiyor.

asagidaki fotoya bakarsaniz belki daha net anlasilir

http://i56.tinypic.com/ng2fja.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornady -- 16 Aralık 2010; 20:50:54 >
  • yorum var mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.