Şimdi Ara

laptop ekranı 6ya bölünüyor / ekran kartı lehimi yenileyebilecek olan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ekranın 6ya bölünmesi sorunu yaşıyorum

ekteki fotografın aynısı
    http://uploadpic.org/storage/originals/8fjlf2f83jlenj2fsr289nf9uj.png

bir süreliğine fanın kablosunu çıakrıp erkan kartının ısınmasına izin vediğim taktirde normale dönüyor, ancak bellib ir süre sonra bu sefer de fazla ısındıgı için kendi kendini kapatıyor makine,

ben kalitesiz lehimlemenin defalarca ısınıp soguyarak iletkenliğinde zayıflama olmasından şüphelneiyorum.

bu lehimleri yenileyerek bana yardımcı olabilecek birisini tanıyor musunuz ?
    sorunumu ne kadar kalıcı süreyle çözer bilmiyorum ama bilgisayarımı çalıştırmadan önce sürekli ısıtmak zarounda kalmaktna sıkıldım artık.

• aynı sorun bende de var. ekran 6 ya bölünüyor. sonra bir şekilde açılıyor. fakat dikeyde sıralı bir şekilde çizgiler oluşuyor. perpada tamir yaptırdım. sizin bahsettiğiniz gibi bir uygulama yaptılar. ancak 3 ay dayandı. sorun gene tekrarlamaya başladı. tekrar göndereceğim.
  • Ben de o tamircilere götürmeyi düşünüyordum, çok uzun soluklu bir tamir olmadığını tahmin ediyordum ancak 3 ay da çok kısa...
    daha 1 sene falan yeni laptop almak istemiyorum :((

arabanın bir de bu elektronik eşyaların taksidine tamirine yetişemez oldum artık ...
  • dostum ben casperla bu sorunu yaşadım 2 kere tamire gitti 2 sinin araligi tam 1 ay .Bu sorunun çözümü yok onu öncelikle söylüyüm içindeki çipin bozuldugundan oluyor bu sorun .Bozulma nedenide benim laptopda aşiri ısıydı.He diiceksin aşırı ısıda sorunu çözüyor orası öyle gerçekten orayı aşırı şekilde ısıtırsan 1-2 günlük calisiyor sonra yine bozuluyor.
  • ISITMA işlemi sadece günü kurtarmaktır ve ilerde anakartınızın çöp olmasının en büyük sebebidir.Chip problemlerinde en sağlam çözüm sıfır chip takmaktır.Yalnız bizim milletimiz burdada bi uyanıklık yapmış müşterinin işini ucuza göreyim başka yere gitmesin diyerekten ısıtmayı bu kadar yaygın hale getirmiştir.
    Malını seven ISITMA işleminden uzak dursun....

Not:
    @specops dostum makineni tamir edebilriim.:)
  • Her türlü cihazın Chip tamiri bacak onarımı veya değişimi bga cihazı ile yapılır.
    iletişime geçebilirsiniz.
  • nvidia 8600m gs onarımı yapılabilirmisiniz
    yada fujitsu xi2428 laptopa uyacak başka ekran katı var mı elinizde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.