Şimdi Ara

Laptop Ekran Kartı Değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
24.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Dizüstümün Ekran Kartını Değiştirmek İstiyorum.

Sistem Özellikleri İyi Olmasına Rağmen Ekran Kartı Bazı Şeyleri Kısıtlıyor.

İşlemci : Intel Core i7-2630QM 2.00 Ghz (8 Çekirdek 4-4(Sanal) )

Yüklü Bellek (Ram) 8 GB

Sistem : 64 Bit Windows 7

Ekran Kartı : Nvidia GeForce 540 (1 Gb)

Ben Ekran Kartımın Daha Üst Modelini (Ati'de Olabilir) ve 2 Gb Olanını Almak İstiyorum. İnternette Biraz Araştırdım. Ekran Kartı Değişikliliği Olabiliyormuş. Önerebileceğiniz ve Satın Alabileceğim Yer Bilenler Yazarsa Sevinirim.

• merhaba

mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=51945877&p=1#52023333

bu lınktekı cevabımı okursan yardımcı olucaktır sana. Istedıgın ekran kartını takamazsın bılgısayarına hele bırde anakarta entegre ıse asla degısmez en ufak bır degısıklık bıle yapamazsınız.
    Lınktekı mesajı okuyun

not: lınk mobıl lınklıdır telefondan gırdıgım ıcın.
    Iyı gunler
  • Modelini Yazdım Zaten Nvidia geforce 540 Yani Harici Ekran Kartı. Yani Bunun Yerine geforce 555 (2 gb) Alabilirim ama Nereden Alabileceğimi Bilemiyorum. O Yüzden Elinde Olan Varsa Takas Olarak Yazdım. Benim 540'ı Ona Vereceğim. Ondan 555'i Alacağım. Üstünü de Para Olarak Vereceğim. Yada Sadece 555 Alabilirim. Ama İşte Alacak Yer Bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AktasEntertainment -- 27 Ağustos 2011; 11:16:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Aktas

Modelini Yazdım Zaten Nvidia geforce 540 Yani Harici Ekran Kartı. Yani Bunun Yerine geforce 555 (2 gb) Alabilirim ama Nereden Alabileceğimi Bilemiyorum. O Yüzden Elinde Olan Varsa Takas Olarak Yazdım. Benim 540'ı Ona Vereceğim. Ondan 555'i Alacağım. Üstünü de Para Olarak Vereceğim. Yada Sadece 555 Alabilirim. Ama İşte Alacak Yer Bulamadım.

hayır oyle degıl su sekılde anlatıyım

eskıden anakartların uzerınden ekran kartı cıkabılıyodu ama artık harıcı olan ekran kartlarınıda bazı fırmalar anakarta entegre edıyo. Yanı degısım ımkanı kalmıyo. Eger cıkarılabılır bır kart ıse yanı aldıgınız serının en yuksek modelı kadar yukseltme yapabılırsınız ayrıcada bulmak oyle kolay degıl malesef hemde soyle bır sıkıntı var eger almaya kalkarsanız verecegınız paraya ıyı bır netbook gelır. Sızınde ekran kartınız ıyı sayılır yanı tutup 550m takabıldıgınızı sayarsak yada 555m. Fıyat farkına gercektn degmez. Ama oncelıkle kartın entegremı yoksa cıkıyomu buna bakmalısın

• nvidia geforce gt 520m cuda 1 gb ekran kartım var laptopta bu ekran kartı değişebilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan0504

nvidia geforce gt 520m cuda 1 gb ekran kartım var laptopta bu ekran kartı değişebilirmi

Hayır. Anakarta lehimlidir. Değişemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azsussan

quote:

nvidia geforce gt 520m cuda 1 gb ekran kartım var laptopta bu ekran kartı değişebilirmi

teşekürler
  • Packard bell Notebookumda Ati HD6650M Ekran kartı var. bunu değiştirebiliyormuyuz acaba?
  • Şapkalı Mantar kullanıcısına yanıt
    değişmez
  • Arkadaslar
    Asus g73jh model bi laptobum var . Ati 5870m grafik kartı artık yetmıyot. Nette 7970m modelinin zorda olsa takılabılecegını okudum. Bu işi yapabılecek ustalıkta bı arkadas veya fırma varmı tanıdıgınız.

Istanbuldayım bu arada.
  • Asus oyuncu serilerinde kart değişir sizde mxm3 slotlu ekran kartı var dolayısıyla mxm3 slotuna sahip kartları takabilirsiniz bunlarda oyuncu serisi yüksek kartlar dediğiniz kartı takabilirsiniz ama sistem tanımlamayabilir biostan güncelleme yaptırabilirsiniz tek sıkıntınız kartı sisteme tanıtmak olabilir eski sistemler yeni kartları tanımlamayabiliyor.İstanbul'da kadıköy'de yazıcılar işhanında bilgisayarcılara yaptırabilirsiniz,avrupa yakasındaysanız mecidiyeköy'de bilgisayarcılar orada da yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 8 Kasım 2013; 13:34:45 >
  • Benim laptop Toshiba l850 1rh. Ekran kartım AMD Radeon HD 7670M 2GB. Aldığımız adam değişim yapılabiliyo dedi.
    En fazla ne takılabilir ???
  • Tango23 kullanıcısına yanıt
    Yapılmaz anakarta entegre aldığınız adam kimse neye göre değişim yapılabilir dedi anakarta birleşik olan kartlar değişmesi sıkıntı doğurabilir,değişenler pek randıman alamadı.Değişmesi için mxm slotları olması gerekir.Günümüzde sadece yüksek fiyatlı kasası geniş oyun leptoplarında takılabiliyor dediğim slotlardan var normla segment leptoplarda kasa inceltilmeye başlandı bir çok donanım sisteme entegre ediliyor mxm slotu olması için kasanın biraz kalın olması yerinde olur.Eskiden mxm slotuyla ekran kartı çıkartan markalar şimdi anakarte entegre ediyorlar mesela daha geçengün söktüm toshıba arkadaşımda vardı temizlemek için açtım hd4570 ekran kartı vardı mxm slotu vardı ekran kartını sökebildim ama bu dediğim 5 yıl öncesinin makinesi acer'de eski makinelerinde çokça mxm kullanırdı oda yeni makinelerinde anakarta entegre yapıyor.Eleman size makineyi satmış gerisiyle var siz uğraşın değiş o işin satma kısmına bakar sonradan ne yapacağınıza değil ben tekno marketlerde çok rastladım böyle tiplere.

• Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    Hocam galiba adamın günahını aldım. Adam ram değişiyor demişti. Ve baktım şu an max kapasite 16 yazıyor bende 8 var.
    Yani ekran kartı değişmiyorsa nasıl bir ekran kartı iyimi + ları ve - leri neler ?
  • Tango23 kullanıcısına yanıt
    Toshıba'nın sıkıntısı bu yüksek fiyata düşük donanımlar sunuyor kullanıcı sıkıntı yaşıyor,7670 ekran kartı orta segmentte iyi denilecek kartlardan oyun olarak genelde ağır oyunları yüksek orta ayrlarda oynatabilir fazlası çok düşük fps verir kart zorlanır.Seneye artık düşük ayarlara geçersiniz gerçekten oyun grafikleri hızla gelişiyor bu sene çıkan kart seneye zorlanmaya başlıyor 2 sene adam akıllı oynarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Toshıba'nın sıkıntısı bu yüksek fiyata düşük donanımlar sunuyor kullanıcı sıkıntı yaşıyor,7670 ekran kartı orta segmentte iyi denilecek kartlardan oyun olarak genelde ağır oyunları yüksek orta ayrlarda oynatabilir fazlası çok düşük fps verir kart zorlanır.Seneye artık düşük ayarlara geçersiniz gerçekten oyun grafikleri hızla gelişiyor bu sene çıkan kart seneye zorlanmaya başlıyor 2 sene adam akıllı oynarsınız.

Ya hocam belli başlı oyunları crysis farcry cod ac gibi oyunları oynarım. Low Medium High farketmez esk laptoptan Lowda oynamaya alışkınım.
    Yeni çıkacak oyunlarıda 2-3 sene sonra lowda oynarı yani sıkıntı olmaz bence.

• Arkadaşlar bende dual core 2.2 ghz çift çekirdek işlemcili 3 gb ramli 1.5 gb 9300m gs ekrankartlı casper laptop var ekran kartını değiştirme imkanımız varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azsussan

quote:

mutlaka açıp içine bakmak mı lazım bu kartın değişip değişmediğini öğrenebilmek için ?
  • Arkadaşlar bende gtx780m ekran kartı var gtx 880m alıcam yaz sonu gibi herhangi bir bilgisayarcı değiştirebilir mi? Bir de gtx 880m takılabilir diye düşünüyorum öyledir umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemoktem C kullanıcısına yanıt
    Gtx780 olan makineler oyun makineleridir ve mxm slotları bulunur,eğer ekran kartı üzerinde bios vardır kısıtlama yoksa değişebiliyor değişme şansınız var msi,monster gibi leptoplarda bu oluyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.