Şimdi Ara

Laptop Dahili Mikrofonu devre dışı bırakmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
29.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayardaki tümleşik mikrofon çevre seslerini çok fazla alıyor bu da özellikle görüntülü konuşma için sıkıntı çıkarıyordu. O yüzden mikrofonlu bir kulaklık aldım geçen gün. Ancak herhalükarda laptop ın bu dahili mikrofonundan kayıt alıyor yani ekstra bir mikrofonun olmasının hiçbir manası kalmıyor. Ses aygıtlarında harici bir mikrofon ayarı da göremedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArGentum#47 -- 20 Ekim 2012; 12:42:02 >

• İlk defa böyle bir sorun gördüm. Birazcık forumda araştırın bence
  • Araştırdım ancak sorunun çözümünü bulamadım henüz.
  • sağ altta ses açıp kapattığın yere sağ tıkla kayıt aygıtlarına tıkla üstte kayıt sekmesinden mikrofona sag tıkla devre dışı bırak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trual

sağ altta ses açıp kapattığın yere sağ tıkla kayıt aygıtlarına tıkla üstte kayıt sekmesinden mikrofona sag tıkla devre dışı bırak

cevap için teşekkür ederim ancak onu da denedim bu sefer kulaklığın mikrofonu da iptal oluyor. Acaba bu kulaklıkta mı sorun var bir de başka bir kulaklık deneyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArGentum#47

Arkadaşlar bilgisayardaki tümleşik mikrofon çevre seslerini çok fazla alıyor bu da özellikle görüntülü konuşma için sıkıntı çıkarıyordu. O yüzden mikrofonlu bir kulaklık aldım geçen gün. Ancak herhalükarda laptop ın bu dahili mikrofonundan kayıt alıyor yani ekstra bir mikrofonun olmasının hiçbir manası kalmıyor. Ses aygıtlarında harici bir mikrofon ayarı da göremedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

kardeşim steam hesabın var mı? lütfen ciddiye al. eğer varsa sorununu çözmem hızlanır. büyük ihtimalle sana dediklerimi yapınca çözeceksin sorununu

• quote:

Orijinalden alıntı: Autobus2010

quote:

Arkadaşlar bilgisayardaki tümleşik mikrofon çevre seslerini çok fazla alıyor bu da özellikle görüntülü konuşma için sıkıntı çıkarıyordu. O yüzden mikrofonlu bir kulaklık aldım geçen gün. Ancak herhalükarda laptop ın bu dahili mikrofonundan kayıt alıyor yani ekstra bir mikrofonun olmasının hiçbir manası kalmıyor. Ses aygıtlarında harici bir mikrofon ayarı da göremedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

kardeşim steam hesabın var mı? lütfen ciddiye al. eğer varsa sorununu çözmem hızlanır. büyük ihtimalle sana dediklerimi yapınca çözeceksin sorununu

steam hesabım yoktu ama oluşturdum bir adet.(udmi07) henüz bir alaka kuramadım ama hertürlü yardıma açığım şu anda.

• quote:

quote:

quote:

steam hesabım yoktu ama oluşturdum bir adet.(udmi07) henüz bir alaka kuramadım ama hertürlü yardıma açığım şu anda.

almana gerek yoktu. varsa daha hızlı olur diyecektim ama neyse boşver.

şimdi;
    1. Steam'i aç.
    2. Tepede küçük menüler var. İlk menüden("Steam"), "Ayarlar"("Settings") öğesine tıkla.
    3. Açılan küçük ayarlar penceresinin en sonundaki Ses("Voice") kısmına git.
    4. En üstteki tıklanabilen düğmeye tıkla. ("Change Device")
    5. "Ses" başlığı altında bir Windows penceresi açılacak. Burada bilgisayarına takılı ses cihazlarını görüyorsun.
    6. Mikrofonlu kulakılığın neyse, onun üzerine bir kere tıkla.
    7. O aygıtı "Varsayılan Yap". Böylece hem ses kulaklıktan gelecek, hem de sadece kulaklığın mikrofonu kullanılacak.
    8. "Uygula"yı ve "Tamam"ı tıklıyoruz.
    9. Küçük Steam penceresine "Ok" diyoruz.
    10. Steam'in Ayarlar penceresinden "Recording Device" kısmından Headset Microphone gibi kendi ürününüzün adını gördüğünüzde, PC ordan ses almaya ayarlanmış demektir. Hatta "Test Microphone" bölümünden sadece ekstra mikrofonun alabileceği düzeyde bir ses çıkarıp deneyebilirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

almana gerek yoktu. varsa daha hızlı olur diyecektim ama neyse boşver.

şimdi;
    1. Steam'i aç.
    2. Tepede küçük menüler var. İlk menüden("Steam"), "Ayarlar"("Settings") öğesine tıkla.
    3. Açılan küçük ayarlar penceresinin en sonundaki Ses("Voice") kısmına git.
    4. En üstteki tıklanabilen düğmeye tıkla. ("Change Device")
    5. "Ses" başlığı altında bir Windows penceresi açılacak. Burada bilgisayarına takılı ses cihazlarını görüyorsun.
    6. Mikrofonlu kulakılığın neyse, onun üzerine bir kere tıkla.
    7. O aygıtı "Varsayılan Yap". Böylece hem ses kulaklıktan gelecek, hem de sadece kulaklığın mikrofonu kullanılacak.
    8. "Uygula"yı ve "Tamam"ı tıklıyoruz.
    9. Küçük Steam penceresine "Ok" diyoruz.
    10. Steam'in Ayarlar penceresinden "Recording Device" kısmından Headset Microphone gibi kendi ürününüzün adını gördüğünüzde, PC ordan ses almaya ayarlanmış demektir. Hatta "Test Microphone" bölümünden sadece ekstra mikrofonun alabileceği düzeyde bir ses çıkarıp deneyebilirsin.

Alıntıları Göster
    Hocam sıkıntı da orda sanırım. Benim mikrofonlu kulaklık o listede yok. Yani sadece tek bir mikrofon var o da dahili mikrofonu gösteriyor. Yinede yardımların için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar benim laptopun içine kulaklığın giriş yeri girdi ve ses gelmiyor.Bilgisayarda ses yerinide bulamıyorum..Yardımınız bekliyorum teşekkürler.
  • aynı sorun bendede var çözümü bulan yokmu arkadaşlar
  • Kulaklığı tam takmayın birde öyle deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunu yaşıyorum, çözüm yok mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.