Şimdi Ara

Laptop cpu upgrade öncesi ve sonrası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba soket ve anakartın uyum sağladı i3 ten i7 ye dönüştürmeyi planladığım bir bilgisayar var elimde işlemci olmadığı için deneyemedim. Sizce teknik olarak ne gibi sorunlar ile karşılaşabilirim?

Eski çalıştığım serviste msi grubu anakartların katalogdaki işlemciye uyum sağladığı halde örtüşmeme sorununu yaşamıştım buna istinaden temkinli yaklaşıyorum. Deneyimi olanlar varsa özellikle çözüm yollarını bilmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soket uyabilir ancak adaptör uyacak mı ? I5 ile i7 arasında illaki güç tüketim farkı vardır. Buna dikkat etmek lazım. Aklıma gelen başka bir şey yok. Ben hp probook umu i3 ten i5 e sorunsuz yükselmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Soket uyabilir ancak adaptör uyacak mı ? I5 ile i7 arasında illaki güç tüketim farkı vardır. Buna dikkat etmek lazım. Aklıma gelen başka bir şey yok. Ben hp probook umu i3 ten i5 e sorunsuz yükselmiştim.

aynen öyle güç mevzusu sıkınıt yapabilir. Belki bios sıkıntı yapabilir. Çünkü BIOS'un güncellenmesi gerekiyor
    bazen işlemciler için destek gelmiyor yoksa...

Hocam bu upgrade yapmayı düşündüğünüz laptop buna değecek bir laptop mı?
    Bütçe nedir durum nedir bilmiyorum ama laptopta zaten verim alamazsınız pek ha i3 ha i7
    bence pek fark yok...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.