Şimdi Ara

Laptop Başlamıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hp marka laptop kullanıyorum. Cihaz üzerinde Win7 ile geldi. XP prof kurmak üzere kurulum CD.sini yerleştirdim. Açılışta CD'yi okudu ve mavi sayfayla başladı. Bir süre sonra IDE/SATA hatası verdi. (XP IDE çalışıyormuş) Bios'tan IDE olarak ayarladım ve tekrar denedim. Bu kez sorunsuz başladı, C'yi biçimlendirdi, bazı dosyları yükledi ve otomatik yeniden başlamak üzere kapandı. Sanırım Restart yapmadan önce kurulum CDsini çıkarmam gerekiyordu ki yeniden başlayınca yine CDyi okudu ve aynı işlemleri yapmaya başladı tarama, biçimlendirme, kur dosylarını yüklemek gibi... Aynı adımları tekrarladığını fark ettiğimde kurulumu yarım bırakıp çıktım, gereksiz yere aynı işlemleri tekrarlamasın diye. Esc basıp Quit ile çıktım. Ancak bir daha bilgisayar hiçbir şekilde başlamadı. F2 ile bios'a dahi girilmiyor. Power tuşuna basınca kapanıyor, açınca sadece siyah ekran ortasında Hp amblem , ekranın sola alt köşesinde "Press Esc for Startup" yazıyor ve öylece duruyor ilerlemiyor. Esc, F2, F12, F8 denedim hiçbir şekilde tepki vermiyor. (Bu konuda çok bilgili değilim,ama donanımsal bir sorun oldugunu zannetmiyorum. Çünkü format/yeniden yükleme esnasında bir hata yaptım.)
    Yardımınızı rica ederim,

• Pc ye format attıgın icin işletim sistemi yok üstünde yarım bırakmıssın sen xp ile tekrar başlat kuruluma formatını falan at sonra yeniden başlattıgında cdyi cıkart yükleme ekranı gelince tekrar cdyi tak biosdan hdd yi birincil olarak al diyecem ama pcden fazla anlamadıgın için basitce cd cıkar tak senin için daha kolay olur
  • aLastis kullanıcısına yanıt
    Power tuşuna basıp bilgisayarı acıyorum, ama hiçbir şeklide başlamıyor. Sadece siyah ekran ortada Hp amblemi(eklediğim resimdeki gibi) öylece bekliyor, ilerlemiyor, ekran değişmiyor. (Kurulum CD'sini çıkarıp takıyorum ekran değişmiyor. Driver CDyi biraz okuyup bırakıyor)

https://store.donanimhaber.com/62/2d/84/622d84696d128888159d746819dbc9e6.jpg
     Laptop Başlamıyor!

• kaansulan kullanıcısına yanıt
    up
  • bu ekrandayken esc ye bastıgında önüne ekran geliyor mu yoksa bu ekran da takılıp kalıyor mu
  • ekran gelmiyor ayni kaliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Muhtemelen format'larken yarıda kesintiye uğramış cihazınız,Sabit disk'inizin yapısı bozulmuş, detaylı bilgi ve yardım için
    Web Adresimizi ziyaret edip destek alabilirsiniz.

www.mobilonarimservisi.com

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobilonarım -- 13 Ekim 2014; 20:29:33 >
  • islem tamam. sorunu cozdum

• quote:

Orijinalden alıntı: kaansulan

islem tamam. sorunu cozdum

nasıl çözdün hocam
  • bios resetledim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.