Şimdi Ara

LANDİRENZO DESTEK PLATFORMU (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.526
Cevap
81
Favori
258.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sismo

Bugün sabah motor lambası yandı, elm327 ile baktım p0171 zayıf karışım hatası vardı, sildim. Bakalım ne olacak...

Muhtemelen lpg ayarı zengin karışımda, aracınızın beyni bu hatayı düzeltmek için karışım oranını fakire getiriyor. Ne yazıkki bu düzeltmeyi sadece aracın kendi beyni yapıyor. Daha sonrasında benzinle kullanılırken hata veriyor. Bazı Lpg kit markalarında( Lovato, Mtm, Romano, Atiker safefast, ....) OBD destekli kitler var, düzeltmeleri lpg beynide yapıyor. Ne yazıkki kalitesinden şüphe duymadığımız landi renzoda Obd destekli ürün hala yok. Size nacizane tavsiyem sürekli yeniden ayar yerine belli oranlarda karışım miktarlarında oynama yaparak doğruyu bulmanız olacaktır. Sorununuzu umarım çözersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcoskun38

quote:

Bugün sabah motor lambası yandı, elm327 ile baktım p0171 zayıf karışım hatası vardı, sildim. Bakalım ne olacak...

Muhtemelen lpg ayarı zengin karışımda, aracınızın beyni bu hatayı düzeltmek için karışım oranını fakire getiriyor. Ne yazıkki bu düzeltmeyi sadece aracın kendi beyni yapıyor. Daha sonrasında benzinle kullanılırken hata veriyor. Bazı Lpg kit markalarında( Lovato, Mtm, Romano, Atiker safefast, ....) OBD destekli kitler var, düzeltmeleri lpg beynide yapıyor. Ne yazıkki kalitesinden şüphe duymadığımız landi renzoda Obd destekli ürün hala yok. Size nacizane tavsiyem sürekli yeniden ayar yerine belli oranlarda karışım miktarlarında oynama yaparak doğruyu bulmanız olacaktır. Sorununuzu umarım çözersiniz.

Teşekkürler, karışım oranlarında nasıl oynama yapılabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mcoskun38

quote:

Teşekkürler, karışım oranlarında nasıl oynama yapılabilir?

OBD cihazı ile farklı devirlerde bire bir yol ayarı yapılır ise arıza lambası yanmaz. OBD destekli kitlerde dahi yol ayarı şartır otogaz kit markası varketmez hangi otogaz kiti olursa olsun mutlaka yol ayarı yapılmak zorunda cünki karışım oranları bire bir tutmaz ise okjisen sensörü arcınızda zengin karışım veya fakir karışım verir buda arıza lambasını yakmaya neden olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LandiRenzo-teknik -- 22 Kasım 2012; 22:28:39 >

• motor sıcakken direk lpg de çalıştırırken motor bir vuruntu yapıyor bu ayarlanabilir mi dikkat edilince fark edilebiliyor yoksa arabaya ilk oturan fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacherelecomp

motor sıcakken direk lpg de çalıştırırken motor bir vuruntu yapıyor bu ayarlanabilir mi dikkat edilince fark edilebiliyor yoksa arabaya ilk oturan fark etmez.

landirenzo programının geciş ayarlarından ayarlanabilir.
  • Arkadaslar izmirden dondum sizlerle yakit verilerini paylasayim izmire giderken 1450 km yaptim hizim 120-140 arasi ama cogunlukla 140 ti gece oldugu icin yol bostu ve radar yoktu bastim km'de 30 kurus yakti toplamda 115,97 litre lpg ve 26.670 litrede benzin aldi toplamda 317 liraya lpg ve 122 lirayada benzin aldi izmirde olgunlar lpg'de kalibrasyonunu yaptilar yani yazilimi degisti galiba donuste 85.5 litre lpg ve 33.5 litrede benzin 3 defa lpg bitti toplamda 200 km yakin benzinde geldim ve izmirden donuste otobana girmeden teyzeoglu tesislerinde 3 saat kadar uyuduk bu 3 saatin yarim saati araba rolantide calisti araba sicak kalsin diye urfanin cikisinda toplanda 1262 km de hesapladim km'de 280 kurus yakmis rolantide calistigi sure ve fazla molalar olmasaydi tahminim km' de 250 kurusu bulurdu hizim yine 120-140 arasiydi umarim aciklayici olmustur sistem gayet guzel performanstan yana sikintim yok tasarruf deseniz yine memnunum sivi sistemle arasindaki tasarruf farki en fazla % 7 ve sistem daha oturmamis bunda aylardir montaj yaptiran var sikinti yasamamis pismanim sivi sistemi beklerken harcadigim zamana ve benzine ve fiyat olarak sivi sistemle aralarinda yuzde yuze yakn fiyat farki var yazik degil mi en fazla %7 tasarruf farki icin bisey daha ekleyeyim motor garantisi 0-10000 km arasi arabalar icinmis bana motor icin garanti vermediler simdilik sistemden memnunum ilerde ne olur bilmem sistemle ilgili soru sormak isteyen arkadaslara deneyimlerimi aktarmaktan mutlu olurum. Ayrica burdan montaj asamasinda bana ilgi ve alaka gosteren butun sorularima sabirla cevap veren (cunku ben zor begenen ve bisey alacaksam iyice arastiran biriyim) landirenzo teknik rumuzlu ustama ve montaj yapilirken gaziantepteki olgunlar lpg'de kadir beye ve olgunlar merkez kayseriye cok tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: burhan47

Arkadaslar izmirden dondum sizlerle yakit verilerini paylasayim izmire giderken 1450 km yaptim hizim 120-140 arasi ama cogunlukla 140 ti gece oldugu icin yol bostu ve radar yoktu bastim km'de 30 kurus yakti toplamda 115,97 litre lpg ve 26.670 litrede benzin aldi toplamda 317 liraya lpg ve 122 lirayada benzin aldi izmirde olgunlar lpg'de kalibrasyonunu yaptilar yani yazilimi degisti galiba donuste 85.5 litre lpg ve 33.5 litrede benzin 3 defa lpg bitti toplamda 200 km yakin benzinde geldim ve izmirden donuste otobana girmeden teyzeoglu tesislerinde 3 saat kadar uyuduk bu 3 saatin yarim saati araba rolantide calisti araba sicak kalsin diye urfanin cikisinda toplanda 1262 km de hesapladim km'de 280 kurus yakmis rolantide calistigi sure ve fazla molalar olmasaydi tahminim km' de 250 kurusu bulurdu hizim yine 120-140 arasiydi umarim aciklayici olmustur sistem gayet guzel performanstan yana sikintim yok tasarruf deseniz yine memnunum sivi sistemle arasindaki tasarruf farki en fazla % 7 ve sistem daha oturmamis bunda aylardir montaj yaptiran var sikinti yasamamis pismanim sivi sistemi beklerken harcadigim zamana ve benzine ve fiyat olarak sivi sistemle aralarinda yuzde yuze yakn fiyat farki var yazik degil mi en fazla %7 tasarruf farki icin bisey daha ekleyeyim motor garantisi 0-10000 km arasi arabalar icinmis bana motor icin garanti vermediler simdilik sistemden memnunum ilerde ne olur bilmem sistemle ilgili soru sormak isteyen arkadaslara deneyimlerimi aktarmaktan mutlu olurum. Ayrica burdan montaj asamasinda bana ilgi ve alaka gosteren butun sorularima sabirla cevap veren (cunku ben zor begenen ve bisey alacaksam iyice arastiran biriyim) landirenzo teknik rumuzlu ustama ve montaj yapilirken gaziantepteki olgunlar lpg'de kadir beye ve olgunlar merkez kayseriye cok tesekkur ederim

sorunsuz ve keyfili sürüşler dileriz.

• slm landirenzo teknik arkadaşım lütfen yardımcı olurmusun gerci daha şuana kadar sağlılık bir bilgi almadımda belki siz bilgilendirisiniz. aracım 2012 ix 35 hundayı GDİ 1.6 motor sizin mardin bayinizde kit taktım 1 ay once sürekli deneme yapıyorum. son verilerimi size vereyim buna bir acıklama yaparsanız cok memnun olurum. normal düz yolda hız 90/120 arası depolarımı ful ettim. 243 KM yol geldim tekrar fulledim. 20 Lt LPG + 4.88 LT benzin aldım bu veriye bir acıklama lütfen
  • Bajari arkadasim arabalar forumunda size cvb yazmistim daha yayinlanmamis sizin sorununuz iyi bir yazilim ve kalibrasyonla cozulur

• quote:

Orijinalden alıntı: bajari

slm landirenzo teknik arkadaşım lütfen yardımcı olurmusun gerci daha şuana kadar sağlılık bir bilgi almadımda belki siz bilgilendirisiniz. aracım 2012 ix 35 hundayı GDİ 1.6 motor sizin mardin bayinizde kit taktım 1 ay once sürekli deneme yapıyorum. son verilerimi size vereyim buna bir acıklama yaparsanız cok memnun olurum. normal düz yolda hız 90/120 arası depolarımı ful ettim. 243 KM yol geldim tekrar fulledim. 20 Lt LPG + 4.88 LT benzin aldım bu veriye bir acıklama lütfen

ÖNCELİKLE MERHABA
    arcınız km 314 kuruş yakıyor tekrar landirenzo servisine gidip kalibrosyon ayarlarını yeniden yapıtırın.
  • Mardin servsine gittim.bilgisayara bağladılar.İstanbul üzerinden kalibrasyon ayarı yapıldı deniliyor.fakat değişen hiç bir şey yok.2 defa yaptırdım.artık sıkılmaya başladım.taktığıma taktıracağıma bin pişman oldum.en sonunda söküp atacam lpg yi olacak bitecek.her seferinde 400 tl para veriyorum yol masrafı.iki defa gittim.iki defa daha gidersem lpg fiyatını bulacak.benim yerimde siz olsanız ne yapardınız.çıldırmama az kaldı
  • quote:

Mardin servsine gittim.bilgisayara bağladılar.İstanbul üzerinden kalibrasyon ayarı yapıldı deniliyor.fakat değişen hiç bir şey yok.2 defa yaptırdım.artık sıkılmaya başladım.taktığıma taktıracağıma bin pişman oldum.en sonunda söküp atacam lpg yi olacak bitecek.her seferinde 400 tl para veriyorum yol masrafı.iki defa gittim.iki defa daha gidersem lpg fiyatını bulacak.benim yerimde siz olsanız ne yapardınız.çıldırmama az kaldı

özelden telefon bilgilerinizi ve arcınızın plaka bilgilerini gönderirseniz size yardımcı olmaya calışırım
  • bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bajari -- 26 Kasım 2012; 13:45:55 >
  • quote:

bekliyorum

sizinle telefon ile irtibata gectildi gerekli yerlere mail gönderdim yarın size dönüş yaparım
  • LANDİ PROGRAMINDA lpg haritasının yanında yer alan bir grafik var 0 altına düşünce mavi ;0 üstüne çıkınca kırmızı olan ve artı eksi % lik değer gösteren bir grafik benim aracım da 0 rölanti de iken %0 ile %-3 arasında dalgalanıyor. bu araç %3 daha artı gaz ayarı istiyor mu anlamına geliyor.

AYRICA elm327 obd cihazı alıp ustama gittim. lpgdeyken LFT DEĞERİ -3.91 benzindeyken lft değeri -0.78 oldu. bizde lpg haritasının 3.5 ms ile 6500 devir altını seçip %-2 dedik bu sefer lft değerleri + 3 e çıktı. +%1 dedik buseferde lft değeri 1.5 ta kaldı.

ben bu işten birşey anlamadım.hatamız nerde
    ayrıcaHAVA YAKIT KARIŞIMINA NERDEN BAKABİLİRİZ. O CİHAZ çok pahalı dedi ustam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacherelecomp

LANDİ PROGRAMINDA lpg haritasının yanında yer alan bir grafik var 0 altına düşünce mavi ;0 üstüne çıkınca kırmızı olan ve artı eksi % lik değer gösteren bir grafik benim aracım da 0 rölanti de iken %0 ile %-3 arasında dalgalanıyor. bu araç %3 daha artı gaz ayarı istiyor mu anlamına geliyor.

AYRICA elm327 obd cihazı alıp ustama gittim. lpgdeyken LFT DEĞERİ -3.91 benzindeyken lft değeri -0.78 oldu. bizde lpg haritasının 3.5 ms ile 6500 devir altını seçip %-2 dedik bu sefer lft değerleri + 3 e çıktı. +%1 dedik buseferde lft değeri 1.5 ta kaldı.

ben bu işten birşey anlamadım.hatamız nerde
    ayrıcaHAVA YAKIT KARIŞIMINA NERDEN BAKABİLİRİZ. O CİHAZ çok pahalı dedi ustam.

landirenzo programında rölanti de iken %0 ile %-3 arasında gezebilir. arcınızı yolda ayar yapacaksınız arcı 3.000 devire sabitleyip obd cihazından hızlı ve yavaş yakıt kesme benzinde ne gösteriyorsa otogazda aynı olması lazım. aynı dehil ise map haritasından ayarlanır degerler bire bir eşitlenir.ve böylelikle geriye kalan farklı devirlerde ayarlanır. ve yol ayarları tamamlanmış olur. yol ayarlarını iyi bir işten anlayan usta en fazla 10 dk ayarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LandiRenzo-teknik -- 26 Kasım 2012; 22:04:54 >

• sayın bajari

sizin sorunuzla ilgili olarak landi renzo olgun lpg ile görüştüm. irtibat numaranızı gönderdim telefonla birebir görüştüm. ve mardin bayisiyle irtibata gecip. gerekli bilgiyi vereceklerini söylediler. ben yine bir telefonla görüşeyim. sizinle irtibata gececegim.
  • Arkadaslar mardinden ankaraya geldim hizim sabit 90 km bazen 100 ü buluyordu mardinden cikmadan benzin ve lpg yi fulledim yola ciktim 710 km'de lpg deposunu doldurayim dedim 47.60 litre lpg ve tahminim 12 litre civari benzin harcamis belkide daha az cunku benzini doldurmadim donuste tekrar fulleyip karmasina bakacam lpg 126 lira tahmini benzinde 12 litre olsa 55 lira ama benzini bu kadar harcayacagini sanmiyorum boyle hesaplayinca bile km'de 255 kurus yakmis oluyor buda bizim arabalar icin super bi rakam

• quote:

Orijinalden alıntı: burhan47

Arkadaslar mardinden ankaraya geldim hizim sabit 90 km bazen 100 ü buluyordu mardinden cikmadan benzin ve lpg yi fulledim yola ciktim 710 km'de lpg deposunu doldurayim dedim 47.60 litre lpg ve tahminim 12 litre civari benzin harcamis belkide daha az cunku benzini doldurmadim donuste tekrar fulleyip karmasina bakacam lpg 126 lira tahmini benzinde 12 litre olsa 55 lira ama benzini bu kadar harcayacagini sanmiyorum boyle hesaplayinca bile km'de 255 kurus yakmis oluyor buda bizim arabalar icin super bi rakam

• kesinlikle inanmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.