Şimdi Ara

Lancia delta almak üzereyim! (araç seçimi yapılmıştır) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bizde de megane 1.5 dci sportourer edc 2011 model var. Aracı kardeşime almıştık 2013 yılında. 40 bin km. Falandı...
    Şu anda 130 binlerde ve babam kullanıyor artık. Aile içinde el değiştirdi.

Ben de hem uzun yolda hemde şehir içinde sık sık kullandım. Çok güzel araç vites geçişleri olsun ivmelenmesi olsun güzel.

Şanzımanda bi sıkıntı yaşamadık. Ancak son iki yıldır oluşan bir ses var. Özellikle gaza yüklendiğiniz anda 4. 5. ve 6. Vitese geçişlerde. Zzzzzzzzttttt diye bi ses yapıyor. Sakin kullanımda şehir içinde bu sesi pek yapmıyor.

Biraz araştırmıştım şanzıman kulakları galiba onunla ilgili olabilir. Bir kaç ustaya götürdük, bu sorun edc şanzımanlarda kronik sorun dediler. Şanzımanı kurcalatmayın, sadece ses olur, vites geçişlerini etkimezmiş.

Biz de bu şekilde kullanıyoruz inşallah büyük bi soruna dönüşmez.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Aslında şaka bi yana Lancia Delta ' nın Fiat bravo olması güven veriyor. Çünkü Fiat gibi Türkiye ' de çok satan bi marka olmasa arkasında. Lancia almak çok büyük macera olur.

• ytkn Y kullanıcısına yanıt
    Servis ve parça yönünden öyle tabi ama 2.el piyasası için aynı şeyi söyleyemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle ben lancia deltanın şanzımanından bahsediyorum bana ne senin meganın edc şanzımanından.anlamadan sazan gibi atlama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alınır ama, o fiyatlara alınmaz... Zamanında 2007 - 2008 Ford, Honda toyota, wv tarzı piyasa arabalarına bakarken son anda dümeni kırıp 2010 model cam tavanlı bravo aldım, hem onlardan ucuza daha yeni hemde daha dolu oluşu üstüne birde fiyatının onlara göre uygun olması beni cezbetti. Kullandım pek pişman olmadım ama çok da abartılacak bir araç olmadığını gördüm. Sonra satıp başka modele geçtim. Mesala şimdi batım bravo lara 200- 250- 300 bin para istiyorlar açıkcası ben imkanı yok o parayı vermem. Madem bir kumar oynayıp piyasası zayıf arabayı alacağım o halde diğerlerinden ucuz olmalı ki tercih edeyim demi? Tamamen şahsi görüşüm takdir sizin:)

• MuammA_ kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam haklısın, zaten bende bu yüzden Lancia Delta almak istiyorum. Benim bulduğum araç 2011-12-13 modeller. Özellikle bi tanesi 200 bine verdi aracı, yetişemedim. Focus civic gibi modellere göre 50 bin ucuzdu.

Birde bu araçlarda pazarlık uzun sürebilir, ben fiyat teklifi yaptım olmaz demişti 1 hafta sonra tamam dedi:) bravo ile delta aynı platformu kullanıyor, çoğu parçası bile aynı denebilir. Yedek parçası da bir tık pahalı olabilir. Şimdiden hayırlı olsun.

• Okumayı öğren ondan sonra yaz.sana söylenmeyen söze karışma.uslubuna dikkat et senin o canını ben bir sıkarım can sıkma neymiş görürsün.

• 2-3 ay önce ben de Giulitta, Bravo, Delta üçlüsünü ciddi ciddi araştırmıştım. Ancak o zamanki fiyatlar Lancia için ortalama 120-130 en temizi 160 bin tlydi. 220-260 bin bandına kesinlikle Lancia alınmaz. Kaporta aksamında bir sorun çıktı, far kırıldı bir sürü uğraşacaksınız.

Daha ucuza bravo almak, aynı paraya giulietta varken hiç mantıklı değil.

• Araç bu mu hocam fazla çirkin değil mi ?

Lancia delta almak üzereyim! (araç seçimi yapılmıştır)

• crssover C kullanıcısına yanıt
    Zaten karşıma hep bu sorun çıkıyor malesef, parça sorunu, ikinci elde tutmama sorunu gibi. Haklısınız tabi...
    Şu an 200 bin bandında var açıkçası. Ama benim en büyük sorunum aracımı hala satamamiş olmam.
    Düşünün aracım ford focus sedan otomatik, ikinci eli olan bi araç ama bi kişi bile aramadı, nerdeyse 1 aydır ilanda.

• HemşireZED kullanıcısına yanıt
    Hocam bana çok çirkin gelmiyo açıkçası, tabi zevkler ve renkler tartışılmaz derler.

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lancia-sahibinden-1.6-lancia-delta-m-jet-otomatik-919443328/detay

Ne dersiniz şu araç için?

• bu arabaların bu kmlerine hiç inanasım gelmiyor...az yakan son derece rahat tam seyahatlik olan bu arabaları kim niye yatırsın?

• Guest4354564 G kullanıcısına yanıt
    Benim fikrim tutmadığı için ikinci elde lancia delta, abiyane tabirle "çakalların" eline pek geçmiyor. Ondan km. Düşük kalabilir.

• Hocam o fiyatlara egea daha iyi değil mi sence ?

• Efsanelerölmezunutmayın E kullanıcısına yanıt
    Egea bilemiyorum hocam, hiç düşünmedim.
    Bana kalite hissi vermiyor malesef.

Kalitesi konusunda Lancia delta mi yoksa egea mı onu bilmem. Çünkü delta yı hiç kullanmadım. 220-260 fiyat bandı yazdığın için dedim. Delta gibi bir araca da 220-260 arası verilmez. Maks 170bin verilir o da çok temizse.

220-260 fiyat arasında hala garantisi devam eden 1.3 Multijet egea alabilirsin. En azından aldıktan sonra supriz arıza çıkarsa götürürsün servisine.

Bu benim fikrim ama, delta çok kaliteli bir araçtır. Egeayi üçe dörde katlayacak kıvamda bir araçsa o zaman genede maks 170bin veririm. Çünkü çok hızlı değer kaybeden bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 5 Şubat 2022; 4:40:36 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.